sport 125 orische grond I wint het van het zaterdagvoetbal Sterrenelftal Eerste misstap geeft Pot stof tot nadenken Löw: we zijn niet bang voor Nederland Wesley Sneijder waarschijnlijk niet inzetbaar tegen Duitsland Twijfels VS over veiligheid Spelen dinsdag 15 november 2011 samsmést inmnnirw""" 1 m IHIUIIMMM MSjffiaHCHIIillUM WW Bondscoach Joachim Löw van Duitsland kijkt met veel zelfvertrouwen uit naar de oe feninterland tegen Nederland. De keuzeheer ziet geen reden om Oranje te vrezen. „We zijn niet bang voor Nederland. Dat lijkt me niet aan de orde", zei Löw in de aan loop naar het duel van vandaag. Hij verwacht een aantrekkelijke wedstrijd. „Beide tearns spelen altijd om te winnen. Het wordt een aanvallend en interessant duel." EK van 1988. Het Nederlands elftal speelt morgen voor het eerst sinds die wedstrijd foto ANP HAMBURG - Wesley Sneijder is na alle afvallers zo'n beetje de laatste die het Nederlands elftal kan mis sen, vanavond tegen Duitsland. Maar uitgerekend de regisseur, die tegen Zweden al node werd ge mist, haakte bij de afsluitende trai ning geblesseerd af Het is hoogst twijfelachtig of Sneij der in Hamburg kan spelen. „Ik wil niet op de zaken vooruitlo pen", aldus bondscoach Bert van Marwijk. „We moeten de reactie vandaag afwachten." De training liep al op z'n eind toen Sneijder een tik op de kuit kreeg van Gregory van der Wiel. De middenvelder van Inter Milaan verliet meteen het veld. Als Sneijder ook niet kan spelen, wordt de spoeling wel heel erg dun voor Oranje, dat eerder al Ar jen Robben, Robin van Persie en Rafael van der Vaart zag afhaken. Daarmee is de kans aanwezig dat niemand van de zogenaamde Gro te Vier van Oranje beschikbaar is. „We hebben al zoveel geblesseer den, dit moeten we er niet bij heb ben", nam Van Marwijk alvast een voorschot op de absentie van Sneij der. Als de vormgever niet op tijd is hersteld, lijkt Wijnaldum in beeld te komen. De PSV'er stond nog geen enkele keer in de basis van Oranje. De enige andere speler die bij zijn club soms op 10 speelt, is Luuk de long. Maar bij het Neder lands elftal zien ze de speler van FC Twente toch meer als een die pe spits. „Ik snak ondertussen naar het mo ment dat ik de groep weer een keer compleet heb", aldus Van Marwijk. De wedstrijd tussen Duitsland en Nederland begint vanavond in Hamburg om 20.45 uur. door Barry van der Hooft NIJMEGEN - De ploeg die nog geen tegendoelpunt had moeten incasse ren en als ongeslagen koploper al met één been in de play-offs voor het EK dacht te staan, leverde gis teravond een wanprestatie. long Oranje trof in Jong Schotland geen geweldige tegenstander, maar werd op alle fronten afgetroefd. De met passie en overtuiging spe lende Britten boekten een verdien de zege (1-2) en zetten de Neder landse talenten weer met beide voeten op de grond. Het gezicht van Cor Pot toonde na afloop veel overeenkomsten met het vertoonde spel van zijn ploeg. „In de tweede helft liep iedereen voor zichzelf te voetballen", zei de bondscoach met een treurige blik. „Ik werd er hopeloos van." De voorgaande drie duels hadden ne gen punten opgeleverd, maar in die wedstrijden was het spel ook niet best. Met het nodige kunst en vliegwerk bleef long Oranje in de duels met Bulgarije en Oosten rijk op de been, maar gisteravond zakte de formatie ver door de on dergrens. Na één minuut en elf seconden gaf rechtsbuiten James Forrest in het stadion van NEC zijn visite kaartje al af en stelde Jordan Rho des in staat om de 0-1 binnen te koppen. TWee van de drie debutan ten - Lorenzo Burnet en Virgil van Dijk van FC Groningen - zagen er bij die treffer niet goed uit. Van Dijk herstelde zich daarna wel, maar Burnet kon geen moment duidelijk maken waarom hij de nieuwe linksback van Jong Oranje zou moeten worden. Hij was'overi gens niet de enige die de verwach tingen niet in kon lossen. Jong Oranje had na de gelukkige gelijkmaker - doelman Mark Rid- gers duwde de bal na een vrije trap van Adam Maher over zijn ei gen doellijn - een overwicht en leek op weg om het duel na rust naar zich toe te trekken. Daar kwam niets van terecht, vooral om dat spelverdeler Maher veel te wei nig in het spel werd betrokken. Het was vooral een tekortkoming van de buitenspelers Luciano Nar- singh en Ola John, die steeds met door Jan Dagevos en Rudy Boogert MIDDELBURG - De hoogstspelende zaterdagploegen in het Zeeuwse amateurvoetbal beleefden een j>' slecht weekeinde. Kloetinge, Hoek, GPC Vlissingen en Zaam- slag gingen hard onderuit. Het is dan ook niet vreemd dat het aandeel van de zaterdagspelers in het Sterrenteam minder groot is dan normaal. Uiteindelijk verover den drie voetballers van Zaamslag nog een plek in het elftal van de 1 week. De Zeeuws-Vlaamse club ging dan wel ten onder bij koplo per Roda Boys, de uitslag was ge flatteerd en bovendien moest Zaamslag gedurende lange tijd (bijna een uur lang) met negen man voetballen. De ploeg deed dat voortreffelijk en vormde een hecht geheel. Jordy Bakker was ma ker van twee doelpunten. De zondagvoetballers zijn deze week dus in de meerderheid. VC Vlissingen levert drie spelers (doel man Joan van Belzen, Tim van Hasselt en Arjan Human), Goes twee (Rick de Punder en Kyle Doesburg) en Terneuzen drie (Bert den Hamer, Erik-Jan Naudts en Dominique Verlinde). Stefan Wielemaker consolideer de zijn leidende positie in het tops corersklassement van deze krant. De aanvaller van VCK voegde te gen AZW (1-1) een doelpunt toe aan zijn totaal en staat nu op veer tien goals, goed voor 21 punten. Alex Jobse (Serooskerke) heeft op de tweede plaats gezelschap gekre gen van Oostkapelle-speler Arjen Pattenier, die in de laatste vier duels negen keer doel heeft getrof- fen. Robin Provoost (ZSC'62) is na zijn vier doelpunten in de 8-1-zege op SPS de nieuwe nummer vier. Cor Pot dubbele dekking te maken hadden maar niet het vermogen hadden om vrije man Maher aan het werk te zetten. De benjamin van de ploeg liet in balbezit net als bij AZ weer bijzon der aardige dingen zien, maar had met Jordy Clasie en Leroy Fer twee zwakke schakels in zijn rug. „Ik had iets anders verwacht van mijn debuut", bekende Maher. „Maar we staan nog steeds boven aan in de poule en hebben alles nog in eigen hand. In februari spe len we in Schotland. Daar hebben, we dus iets recht te zetten." De ge dreven Schotten kwamen tien mi nuten na rust opnieuw op voor sprong, toen doelman Marco Bizot misgreep bij een schot van David Wotherspoon. In de resterende 35 minuten was Jong Oranje niet meer bij machte om nog iets af te dwingen. De beste kansen waren voor de Britten. Met het inbren gen van Leandro Bacuna en Pa trick van Aanholt probeerde Pot wat te forceren, maar de wissels bleven zonder effect. „We moeten nu de scherven op rapen en in Schotland revanche nemen", zei Pot met een zuur ge zicht. Zijn aanvoerder keek al niet veel vrolijker. „We speelden slap en veel te slordig", merkte Leroy Fer op. „Dat kon je na één minuut al zien. Op dit niveau kan en mag dat niet." Pot schaarde zich achter die woorden en heeft de komende maanden genoeg tijd om na te denken over hoe en vooral met wie hij de resterende vier poule duels in wil gaan. LONDON - In de Verenigde Staten wordt betwijfeld of de veiligheids maatregelen rond de Olympische Spelen in Londen toereikend zijn. Volgens de Britse krant The Guar dian willen de Amerikanen zelf duizend beveiligers meebrengen onder wie vijfhonderd FBI-agen- ten. Zij moeten de veiligheid van de Amerikaanse sporters en diplo maten garanderen. Eerder moest het organisatiecomi té toegeven dat het een verkeerde inschatting had gemaakt over het aantal veiligheidsmensen dat no dig is komende zomer. Dat zou niet 10.000 bedragen, maar bij na der inzien oplopen tot 21.000. In een reactie meldde de Britse rege ring dat alles volgens plan ver loopt. Het ministerie van Defensie heeft aangeboden 3000 militairen beschikbaar te stellen en er 2000 achter de hand te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25