241 sport Oranje keert terug naar histc Kaartjes voor Spelen erg schaars Het zondagvoetbal Geen aangifte van bedreiging arbiter Brazilië wint zijn laatste duel van 2011 Willie Overtoom kiest voor Kameroen OEFENINTERLAND In Hamburg treffen van vanavond de nummers twee (Nederland) en drie (Duitsland) van de wereld elkaar. Er staat een hoop prestige op het spel. dinsdag 15 november 2011 KLUNDERT Voetbalclub Klundert doet geen aangifte van bedreiging tijdens de wedstrijd van de E4-pupillen tegen Rood Wit uit Sint Willebrord afge lopen weekeinde. Daarbij zou een vader van een tegenspeler de twaalfjarige scheidsrechter van w Klundert hebben bedreigd of geïn timideerd. Volgens voorzitter Arie Endeman van Klundert wordt er alleen een rapport over het voorval naar de KNVB gestuurd. „Wij wachten het oordeel af', zegt hij. De jonge scheidsrechter wil buiten de publi citeit wil blijven. Het bestuur van Rood Wit heeft vanavond een ge sprek met de vader. DOHA Het Braziliaans voetbalelftal heeft zijn laatste wedstrijd van 2011 ge wonnen. De Zuid-Amerikanen versloegen gisteren in Doha Egypte met 2-0. Beide goals in dit oefenduel kwa men op naam van Jonas. De aanvaller van Valencia trof op aangeven van Hulk voor het eerst doel in de 39e minuut. Na een klein uur profiteerde hij van een fout van de Egyptische doelman Ahmed El-Shenawy. Oud-Feyenoorder Hossam Ghaly deed bij Egypte, dat wordt getraind door de Amerikaan Bob Bradley, al leen de eerste helft mee. ALMELO Voetballer Willie Overtoom kiest voor een interlandcarrière bij zijn geboorteland Kameroen. De mid denvelder van Heracles Almelo heeft na gesprekken met de voet balbond van het Afrikaanse land besloten een paspoort aan te vra gen. „Willie heeft het vooruitzicht dat hij veel interlands kan spelen", zei zijn zaakwaarnemer Winnie Haatrecht gisteren. Overtoom hoopt volgend jaar februari al zijn opwachting te kunnen maken aan de zijde van sterspeler Samuel Eto'o en Ajacied Eyong Enoh. Kameroen volgt Overtoom al gerui me tijd. door Leon ten Voorde hamburg - Geen Duitsland-Neder- land gaat voorbij zonder de groot ste mond van het land te raadple gen. Maar bij Bild, de spreekbuis van miljoenen Duitsers, ontbreekt een dag voor de klassieker de ge bruikelijke munitie om de koude oorlog wat op te warmen. Alleen Thomas Miiller roept dat niemand van Oranje de Duitse ploeg sterker maakt. Maar verder wordt het vuurtje nauwelijks opgepookt en gaat het in de kranten en op televi sie vooral over het mislukte experi ment van bondscoach joachim Low, in de Oekraïne, afgelopen vrijdag, je zou haast denken dat het in het koude, mistige Ham burg echt een vriendschappelijk potje betreft. Het is alweer zes jaar geleden dat de klassieker voor het laatst werd gespeeld. In Rotterdam was Neder land destijds veel beter, maar won het niet. Het werd in De Kuip 2-2. Dat de oeroude rivalen nu zijn bij eengekomen in Hamburg is een tikkeltje saillant. Oranje keerde im mers nog niet eerder terug naar de plek waar het in 1988 tegen de Duitsers het grootste bevrijdings feest uit de nationale voetbalhisto rie vierde. Die historische waarde is binnen dit elftal overigens geen thema. Kevin Strootman, om maar eens een international van nu te noemen, was in '88 nog niet eens geboren. Klaas-]an Huntelaar zat met een Gullit-pruik voor de buis, maar dat is ook zo'n beetje het enige dat hij zich kan herinne ren van het EK. De locatie in Hamburg is 23 jaar na dato nog hetzelfde, maar het oude Volksparkstadion van weleer met z'n enorme sintelbanen en staantribunes heeft plaatsgemaakt voor de Imtech Arena, een van die vele moderne, commerciële voet baltheaters van het land. Het is een schitterend stadion. De club die er zetelt heet nog steeds HSV, maar daar gaat het tegen woordig heel wat minder goed mee dan in de gouden jaren '80. Hamburg 15 november 2011 is ge woon niet te vergelijken met Ham burg 2t juni 1988. Neem alleen al de rivaliteit Die is er nog steeds en zal ook altijd blij ven bestaan, maar de scherpe ran den zijn er door de tand des tijds wel afgeknabbeld. De huidige gene ratie van Oranje kan zich nauwe lijks iets voorstellen bij de haat waarmee de gouden lichting van '88 is opgegroeid. Toen veegde Ro nald Koeman zijn kont voor de ca mera af met het shirt van Olaf Thon. De aanvoerder van nu, Mark van Bommel, liet gisteren weten dat hij zijn tricot na de eer ste helft ruilt met zijn voormalige ploeggenoot van Bayern, Holger Badstuber en na rust een deal heeft met Thomas Miiller. Dat heb ben de drie per sms al met elkaar geregeld. Veel spelers van de huidige spelers van Oranje voetballen in Duits land of hebben dat gedaan: Huntel aar, Boulahrouz, Robben, Van Bommel, Braafheid, Babel, Van der Vaart, De Jong, Mathijsen. Ze delen allemaal het gevoel dat Duits land een prettig land is om te ver blijven'. „Als je hier werkt, merk je dat Duitsers heel aardige mensen zijn", zei Huntelaar vorige week. Gaat het vanavond dan wel ergens over dan? Ja, toch wel, want om Duitsland-Nederland helemaal af te doen als een tussendoortje, doet de klassieker ook weer on recht aan. „Voor Duitsers blijven wedstrijden tegen Nederland altijd bijzonders. Al is het alleen maar omdat de Hollanders er een tradi tie van maken tegen ons in schoon heid te sterven", schreef de kwali teitskrant Die Welt plagend in de voorbeschouwing. Van Die Welt mag Oranje dit keer wel winnen, want 'het duel doet niet ter zake'. door Edward Swier den haag - Het is nog iets meer dan 250 dagen voor aanvang van de Olympische Spelen. Maar wie nog geen kaartjes voor het evene ment heeft, is eigenlijk al te laat. Het grootste deel van de 8,8 mil joen tickets is inmiddels aan de man gebracht Ook het Nederland se reisbureau ATP bediende al een grote schare klanten. Morgenoch tend komt echter nog een aantal plaatsbewijzen op de markt. Via internet worden deze aan de man gebracht. ATP heeft onlangs, na het berei ken van de Spelen door de beide hockeyteams, een aantal extra tick ets weten te bemachtigen. Het be drijf heeft met collega-wederverko pers in andere landen het nodige 'geruild'. „Wij leveren bijvoor beeld tafeltenniskaartjes aan de Chinezen, zij helpen ons aan tick ets voor het hockey", zegt Jeroen de Roever van ATP. Zijn bedrijf hield eerder al twee verkoopron des, waarbij telkens geloot werd. Nu wordt het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt' ge hanteerd. Volgens De Roever zitten er „veel interessante kaartjes" tussen. Maar, erkent hij ook, de meest po pulaire tickets heeft hij niet meer beschikbaar. „Kaartjes voor de ope ningsceremonie, de tennisfinale op Wimbledon en het baanwiel- rennen zitten er niet bij, net zo min als voor de 4x100 meter zwemestafette voor vrouwen." Op internet zoeken tal van Neder landers naar deze kaartjes. „Zwem men is met atletiek wereldwijd de meest populaire olympische sport. Maar in het atletiekstadion passen tenminste nog tachtigduizend mensen, het zwemstadion kan er maar tussen de 14- en 17.000 her bergen. Het baanwielrennen is met name in Engeland mateloos in trek. In Peking wonnen de Brit ten zeven van de tien gouden plak ken. Bovendien kunnen er maar drieduizend man op de tribune van de wielerbaan." Ook de olym pische rekstokfinale, waarvoor Ep- ke Zonderland zich nog maar moet zien te plaatsen, is gewild. „Ook die hebben we niet meer. Het is misschien trouwens wel leuk om te vertellen dat dat, by far, voor de eerste twee rondes de meest aangevraagde tickets waren. Heel bijzonder als je weet dat Ep- ke nog niet geplaatst is." Als alternatief biedt ATP wel tick ets voor andere turnonderdelen. Ook zijn er plaatsbewijzen voor onder meer volleybal, tafeltennis en badminton. Op het forum van de site olympischespelenlonden.nl melden velen dat de zoektocht moeizaam verloopt. ^2 Vf/I per 13-11-2011 klasse goals factor totaal 1 Stefan Wielemaker VCK 3A I zat 14 1,5 21 2 Alex Jobse Serooskerke 2E zat 12 1,5 18 Arjen Pattenier Oostkapelle 3A zat 12 1,5 18 4 Robin Provoost ZSC62 4B zat 17 1 17 5 Danny Weber Krabbendijke 3B zat 11 1,5 16,5 6 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 10 1,5 15 Michal Szczawinski HW'24 3A zon 10 1,5 I 15 8 Wilco de Valk SKNWK 4B zat 14 1 14 9 Arjen de Koeijer Yerseke 2E zat 9 1,5 13,5 Mark Minderhoud De Noormannen 3A zat 9 1,5 13,5 Elco Jansen Krabbendijke 3B I zat 9 1,5 13,5 Martijn van Grunsven MZC11 3B zat 9 1,5 13,5 Arjan Koopmans Rillandia 3B j zat 9 1,5 13,5 Kjell Vanderhaeghen Axel 3A zon 9 1,5 13,5 15 Merijn Taalman G raauw 5A zon 13 l j. 13 HUB Ruud Gullit (links) en Frank Rijkaard vieren de zege op Duitsland tijdens het EK weer eens in Hamburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24