221 zeeland Eigenaar van Checkpoint: 'Uitlokking' Monnikenwerk doet recht aan de religie in Zeeland PvZ probeert het nog één keer Black Mamba claimt 1000 euro van post PZC-verslaggever Willem Staat lanceert vandaag zijn weblog Monnikenwerk: een nieuwe database over religie en kerken in Zeeland. Open dag bij de plastisch chirurg dinsdag 15 november 2011 TWEEDE DAG HOGER BEROEP door Emile Calon DEN HAAG - Uitlokking. Zo noem de eigenaar Meddie Willèmsen van de Terneuzense coffeeshop Checkpoint het feit dat hij na de eerste inval door de politie in 2007 gewoon door mocht gaan met de verkoop van softdrugs. De Terneu- zenaar, die momenteel in Zwitser land woont, werd gisteren ge hoord tijdens het hoger beroep te gen hem en zijn coffeeshop. Vori ge week donderdag, op de eerste dag van het proces, verscheen hij niet, waarop de voorzitter van het gerechtshof hem via zijn advocaat dringend vroeg om alsnog te ko men. Willemsen gaf de raadsheren van het- Haagse gerechtshof gisteren in zage in hoe er tot aan de tweede inval in 2008 gewerkt werd bij Checkpoint. Zo vertelde hij dat de softdrugs 's nachts werden opge borgen in het drankhok. „Dat was de veiligste plek." Ook vertelde hij dat op de dag van de eerste inval, toen de politie veel meer softdrugs aantrof dan de toegestane 500 gram, de bedrijfsleider die och tend ziek thuis was waardoor er die ochtend, bij het verdelen van de voorraden, het een en ander mis ging. „Dat er zoveel werd ge vonden, was niet de bedoeling." Ook hield hij de raadsheren voor dat hij aan het proefdraaien was met een pasjessysteem op het mo ment dat de politie voor de twee de maal binnenviel. Volgens hem zou het systeem veertien dagen la ter echt worden ingevoerd en was het de bedoeling om uiteindelijk terug te gaan naar de verkoop van zo'n zes kilo per dag. Op het mo ment van de inval werd er ruim tien kilo per dag verkocht. De eigenaar vertelde ook over het contact dat hij had met gemeente en politie. „Die contacten waren goed." Volgens hem werd er regel matig overlegd met vooral de bur gemeester en was deze, en de be lastingdienst, op de hoogte van de omzet van de coffeeshop. De plan nen om minder bezoekers te trek ken kwamen volgens Willemsen van hem en niet van de gemeente. „Wij wilden minder maar dat kon niet van de ene op de andere dag. Dan zouden er op het gebied van openbare orde problemen zijn ont staan." Het proces gaat donderdag verder. Dan wordt onder anderen burge meester Jan Lonink als getuige ge hoord. door Ben Jansen HEINKENSZAND - De Partij voor Zeeland (PvZ) onderneemt een al lerlaatste poging om de ruzie tus sen de Statenfractie en het partij bestuur te beslechten. De twee fractieleden en de twee bestuursle den gaan onder leiding van een on afhankelijk geacht partijlid kijken of er een basis is voor samenwer king in de toekomst. Boven dit gesprek hangt een mo tie waarin het opstappen van par tijvoorzitter Pim Kraan wordt geëist. Die motie kwam op tafel tij dens een af en toe emotionele le denvergadering van de PvZ over het al sinds de zomer bestaande conflict tussen bestuur en fractie. In feite gaat het om onenigheid tussen twee personen: PvZ-oprich- ter en -fractievoorzitter Johan Ro besin en partijvoorzitter (sinds be gin dit jaar) Kraan. Robesin vindt dat Kraan zich laat dunkend heeft uitgelaten over zijn uitspraak dat hij bij de kabinetsfor matie contacten met de WD heeft gehad over de ontpoldering- sparagraaf in het regeerakkoord en hij heeft geëist dat Kraan zich niet met de fractie moet bemoeien. Kraan meent - onder verwijzing naar de statuten van de PvZ - dat hij die ruimte heeft. Na een vruchteloos gesprek eerder dit najaar vroegen negen PvZ'ers om een speciale vergadering zodat PZC-WEBLOG MONNIKENWERK door Jan van Damme Willem Staat: die naam staat in Zee land al vele jaren voor boeiende ver halen over kerken en religie, In de PZC met artikelen over kerken, kerkscheuringen, bijbel- en gods dienstboeken. Daarbuiten met le zingen en voordrachten over reli gieus getinte onderwerpen. Nu geeft hij een hedendaags vervolg aan die activiteiten met de lance ring van het PZC-weblog Monni kenwerk. Het weblog dat hij met zijn collega's Margreeth Ernens en Rolant Quist bijhoudt is met in gang van vandaag te raadplegen. In de kerk van zijn thuisbasis Nieuwland, waar hij ouderling is, vertelt hij dat we in elk geval veel gedetailleerde informatie over reli gie en de driehonderd kerkgebou wen in Zeeland kunnen verwach ten. Willem Staat (56 jaar) begon in 1975 bij het Reformatorisch Dag blad. In 1981 ging hij voor de PZC werken. Over zijn afkomst: „Ik kom uit een milieu van God, Ne derland en Oranje. Opgegroeid in Zwijndrecht, vroeger een tuinders dorp, nu een slaapstad van Rotter dam. Ik kom er niet graag meer. We behoorden tot het bevindelijk gereformeerde milieu. Elke dag de bijbel, en 's zondags twee keer naar de kerk. Of er hel en verdoe menis werd gepreekt? Ik zeg het al tijd zo: om erbij te horen moest je bekeerd worden, een nieuw hart krijgen. Hoewel ik er niet meer zo zwaar inzit, geloof ik nog steeds in de genade en de verlossing. En ik kijk zeker niet om in wrok." De belangstelling voor kerkgeschie denis en kerkgebouwen heeft hij van zijn vader. Daarvan kunnen zijn weblogvolgers voortaan mee genieten. Er komt dagelijks een nieuwe beschrijving van een kerk gebouw of een kerkgemeenschap, aangevuld met verhalen over heili gen en religiositeit in Zeeland. „Het weblog moet een encyclope die, een vademecum worden van de kerkgeschiedenis in alle Zeeuw se plaatsen. Ik begin met een item over de roomse sporen in Aagteker- ke. En zo verder, elke plaats, niet al fabetisch. Zo wil ik recht doen aan de rol die de religie meer dan dui zend jaar in Zeeland heeft ge speeld. En ik wil wijzen op het pa trimonium, het erfgoed van oude gebouwen. Blijft er voldoende draagvlak om ze te restaureren? Ik maak me daarover zorgen. Laat er mensen in wonen, of een restau rant inrichten. Als ze maar niet worden afgebroken. Het zou een zwaar verlies zijn als dorpen straks geen kerktorens meer hebben." www.pzc.nl/monnikenwerk de kwestie aan de leden kon wor den voorgelegd. De twintig aanwe zigen lieten zien dat de PvZ een partij is waarin conflicten op een redelijk zakelijke manier kunnen worden besproken. Kraan had de lastige taak een vergadering te lei den waarin zijn eigen functione ren als partijvoorzitter ter discus sie stond. Robesin probeerde zich zo goed mogelijk als een staats man op te steUen en zijn sentimen ten jegens Kraan niet de overhand te laten krijgen. Want zoveel werd wel duidelijk: beide heren kunnen niet heel erg goed met elkaar over weg. Dat werpt ook vraagtekens op over het resultaat dat van de ultie me verzoeningspoging mag wor den verwacht. Kraan liet blijken dat hij wel water in de wijn wil doen, maar Robesin toonde zich ronduit sceptisch. Niettemin werd met de kleinst mo gelijke meerderheid (één lid be schikte over een volmacht van een ander) op voorstel van het Vlis- singse raadslid Wim Hirdes beslo ten de motie over Kraans positie niet in stemming te brengen en te kijken of een laatste gesprek soe laas biedt. Hirdes kreeg bijval voor zijn argu ment dat voorkomen moet wor den dat een deel van de leden in de motie - ongeacht de uitkomst - aanleiding ziet de PvZ de rug toe te keren. door Jan van Damme MIDDELBURG - Schrijfster Christel Cosijn van de jongerenthriller Black Mamba dient een daim in van 1000 euro bij het postagent schap van Staples Office Centre - groothandel in kantoorartikelen - in Middelburg. Omdat een pakke tje met briefkaartstemmen daar te traag werd behandeld, liep Black Mamba de PZC-Publieksprijs van 1000 euro mis. De op Bonaire woonachtige schrijf ster was dit jaar met haar mede-au teur Richelle van den Dungen Gronovius in de race voor de eer ste plaats van de Publieksprijs. Het duo voerde wekenlang de lijst aan. In de week voor de stemming op vrijdag 4 november sloot, nam het klederdrachtenboek Stae m'n bo- venmusse goedvan Wendy Mar- teijn-Hulsteijn en Kees de Ridder uit Arnemuiden de eerste plaats over en won uiteindelijk met een totaal van 1684 stemmen. Black Mamba bleef steken op 1560 stem men. Christel Cosijn kwam in de laatste week van de publieksstem- ming op Schiphol aan met een doos met 590 briefkaartstemmen, die ze op scholen en op straat op Bonaire en Aruba had ingezameld. Die postte ze bij het post agentschap op de Mortiere in Mid delburg. Door enkele misverstan den bij het Staples Office Center kwam de doos echter niet op tijd bij de PZC terecht. Na overleg werd de doos gisteren bezorgd. Christel Cosijn claimt nu van Stap les Office Center de 1000 euro die aan de Publieksprijs is verbonden. Als de stemmen wel op tijd waren afgeleverd, zou ze de prijs hebben gewonnen. Ze zegt in een toelichting. „Het Of fice Center heeft de zaak niet goed afgehandeld, en moet dus het be drag dat we zijn misgelopen, beta len." Het Staples Office Center heeft de claim in behandeling genomen. ZIERIKZEE - In de krant van afgelo pen zaterdag werd een aantal bij zondere momenten rond de bijzon dere datum 11 november 2011 be licht. In dat verhaal werd tevens melding gemaakt van de doop van Buro 111 in Zierikzee. Het ging om een naamsverandering van een oud bedrijf De oude naam van dat bureau was echter niet Drukkerij de Vries, zoals vermeld, maar De Vries Communicatie. De drukkerij activiteiten zijn al enkele jaren gele den afgestoten. GOES - Plastisch chirurgen in de ziekenhuizen in Goes en Terneu- zen houden vrijdag 25 november open dag. Bezoekers kunnen met artsen praten, vragen stellen en zelf hechten onder de microscoop. De chirurgen willen het publiek kennis laten maken met alle aspec ten van hun vak. Meer informatie over de open dag is terug te vinden op de website www.dagvandeplastischechirurgie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22