Passie voor het werken met De Blikvanger vol met allerhande engeltjes 20| zeeland Rondweg Serooskerke bijna gereed Inbrekers aan de haal met loodzware kluis Voorstelling van theatergroep Spiegel(t)je Schilderes Sil van Mil uitgenodigd voor bijdrage 'Sterren op het doek' CARRIÈRESWITCH Sportambtenaar begint meubelrestauratiebedrijf Houtvanu dinsdag 15 november 2011 1 S serooskerke (w) - De noordelijke rondweg Serooskerke is bijna ge reed. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de bermen en een deel van de fietspaden. Eind volgende week moet de weg open gaan voor verkeer. Met de opening van de weg wordt Serooskerke verlost van het door gaand verkeer richting kust, dat tot nu toe door het dorp over de Traverse (de Wilgenhoekweg en de Oostkapelseweg) reed. Tellin gen wezen uit dat het verkeer er met i.too auto's per dag is toegeno men als gevolg van de opening van de nieuwe N57. Het is de be doeling dat landbouwverkeer voor- lopig-ook over de nieuwe rondweg rijdt. Over anderhalf tot twee jaar wordt bekeken of dat voor wat be treft de verkeersveiligheid een goe de oplossing is. De Traverse wordt 'afgewaardeerd' van doorgaande weg tot een woonstraat met een snelheidslimiet van 30 kilometer. Als de Veerse gemeenteraad daar volgende maand mee akkoord gaat, kan de herinrichting volgend voorjaar beginnen. mr/ffirWMEBBMMBWMW.' 1 l TUT «■—■—Hl HULST - Een bende inbrekers is er vandoor gegaan met de enkele hon derden kilo's zware kluis van zwembad Reynaertland in Hulst. De inspanningen wogen niet op te gen de opbrengst, want in de kluis zat alleen wat wisselgeld. De inbrekers richtten wel voor zo'n 15.000 euro vernielingen aan, schat bedrijfsleider Hans Wessels. Op merkelijk is dat zich negentien jaar geleden een inbraak afspeelde vol gens bijna hetzelfde scenario. Ook toen zat er weinig geld in de buitge maakte kluis, die overigens nooit is teruggevonden. De inbraak, die zich donderdagoch tend afspeelde tussen 3.00 en 5.00 uur, is vastgelegd op bewakingsca mera's. Omdat ze tijdens hun actie deels bivakmutsen droegen, is niet duidelijk of er in totaal vier of zes inbrekers bij betrokken waren. middelharnis - Theatergroep Spie geltje speelt op 18, 19 en 20 no vember in Het Diekhuus in Mid- delharnis het toneelstuk Een paard dat niet naar de zee kijkt van Luc van Balberghe. Als de losbollige Katleen aankon digt dat zij gaat trouwen, houden haar ouders hun eigen relatie te gen het licht. De balans: veertig jaar vol nooit uitgesproken verlan gens, verzwegen zijsprongetjes, weggedrukte emoties, langs elkaar heen praten. Het spel is van Lenny de Raaij en Rien Gielbert. De regie is van Kees Keemink. Vrij. 18 en zat. 19 nov. 20.15 uur en zon. 20 nov. 14.00 uur. Denny de Vos aan het werk in de werkplaats achter zijn woning in Kerkwerve. foto Dirk-Jan Cjeitema renesse - Museum De Blikvanger in Renesse is vanaf vandaag ge vuld met engeltjes in alle soorten en maten. Deze specifieke wezens spelen de hoofdrol in de nieuwe wisselexpositie bij het blikmu seum van gastvrouw Annemarie Heiligers. „De meeste mensen ken nen engelen niet van een stille me ditatie of een gebed, maar uit de re clame. Ze zijn te zien op bood schappentassen, kaarten en op tele visie bij Heineken bier en parfum- merk Thierry Muggier", zegt Heili gers. Zij heeft vier kunstenaressen uitgenodigd werk te leveren voor deze 'Engelen-expositie': Marjet Hendrix Connie Polvliet, Henny de Vlieger en Conny Vink. Alle vier maken op eigen wijze beeld jes van klei of gehakt uit steen. De Blikvanger is geopend di. 10 -12 u, wo. 14-17 u zo. 20 nov 12-17 u. zo. 11 dec 11-17 u, zo. 18 dec. 12-17 u. z1erikzee - Kunstschilderes Sil van Mil uit Zierikzee is door Omroep Max uitgenodigd een schilderij te maken voor het televisieprogram ma 'Sterren op het doek'. Bekende Nederlanders laten zich voorafgaand aan de uitzending portretteren door drie kunste naars. Tijdens het televisiepro gramma worden zij ondervraagd door presentatrice Hanneke Groen teman. De gast mag kiezen welk van de drie schilderijen mee naar huis gaat. Van Mil hoort volgende week welke bekende Nederlander zij mag schilderen. door Esme Soesman kerkwerve - Heeft Denny de Vos (55) uit Kerkwerve het over het met bloemmahoniefmeer beklede kastje dat hij heeft opgeknapt, dan gaan zijn ogen glimmen. Sinds het voorjaar combineert de sportamb tenaar het werken bij de gemeente Schouwen-Duiveland met zijn ei gen meubelrestauratie en meubel- maakbedrijf Houtvanu. „Dat kast je heb ik echt heel mooi diepglan- zend gekregen. Van zoiets loopt het water me wel in de mond." Het lijkt een haast onmogelijke car rièremove. Na in 1977 met zijn loop baan op de afdeling sociale zaken van de toenmalige gemeente Brui- nisse te zijn begonnen, vond De Vos het in 2006 hoog tijd voor wat nieuws. Van zijn voornemen om een andere weg in te slaan, heeft hij geen nacht wakker gelegen. „Maar ik heb wel de tijd genomen om me te oriënteren. Wat zou ik nu nog eens voor anders willen doen?." De Vos wilde achter de computer vandaan. „Ik heb altijd al iets ge had met hout, of dat nu iri een bos staat of dat er iets mee gedaan is. Ik hou van natuur en vind het daarnaast fijn om met mijn han den te werken. Om creatief bezig te zijn." Dat laatste is trouwens niet zo vreemd voor een De Vos. Denny's vrouw Cathy heeft de School voor Modevormgeving op Schouwen-Duiveland en zijn doch-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20