Zeeland PZCIr 'Kunst juist nu helpende hand bieden' Extra drukte op dammenroute door nieuwe N57 blijft uit Familie SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 STICHTING VIEW Organisatie probeert professionele kunstenaars te stimuleren naar Zeeland te komen Hennepkwekerij in oude klompenfabriek almanak Zeetong groeit 'verbluffend snel' in Ouwerkerkse kreek Dinsdag 15 november 2011 Monnikenwerk doet recht aan religie in Zeeland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow zierikzee - De ondertekening van de oprichtingsakte van de Stich ting View is nog nat, maar het be stuur is gevormd en de doelstellin gen zijn duidelijk geformuleerd. Het gaat er - kort gezegd - om pro fessionele kunstenaars uit binnen- en buitenland te stimuleren naar Zeeland te komen. „Schouwen-Duiveland is onze broedplaats, maar we schuwen niet om de Zeelandbrug over te gaan", zegt voorzitter Jeroen Por tier. Hij is voor zijn beroep coördi nator van het Welzijnshuis Schou wen-Duiveland, maar neemt de bestuursfunctie van View vrijwil lig op zich. „Ik juich dit initiatief zeer toe. Juist in deze sombere tij den moet je de kunst een helpen de hand bieden", zegt Portier. Het initiatief van View komt van Eef de Graaf-Gerami. Zij is beel dend kunstenaar en filmmaker. Zij komt van oorsprong uit Rotter dam en woont sinds twee jaar met haar gezin in Zierikzee. Zij wil met deze stichting culturele diver siteit van en naar Zeeland bren gen. „Binnen de stichting kunnen verbindingen tussen verschillende kunstvormen worden gelegd en fondsen en sponsors worden ge zocht", zegt De Graaf Professione le kunstenaars, dansers, filmma kers en musici kunnen met plan nen terecht bij View. „Zij moeten natuurlijk wel een eigen productie team meebrengen." De stichting staat nog in de kinder schoenen. Portier: „Een logo, een website, contacten leggen met an dere organisaties - ik denk aan on der meer Centree, fiZi, Film by the Sea - en mogelijke sponsors en fondsen benaderen. Dat zijn zaken waar we ons de eerste tijd op gaan richten." Naast Portier bestaat het bestuur van View uit: Bibian Scheepstra uit Zierikzee en Maris- ka den Hartog uit Burgh-Haamste- de. De Graaf zelf treedt terug uit het bestuur, omdat zij uitvoerend bezig wil zijn. Het eerste project van View betreft de documentaire Zierikzee Night and Dayeen ver haal over de eenzaamheid van een vluchteling die hier in afzondering woont. „Het project verkeert nog in de ontwerpfase, maar een pro ducent heb ik er al voor gevon den", zegt De Graaf Zij voert ver der binnenkort overleg met de VW over projectie op een muur in de Dikke Toren in Zierikzee. Zij denk daarbij aan een filmische pre sentatie van museale objecten. Voorzitter Jeroen Portier en Eef de Graaf-Gerami als initiatiefneemster van de Stichting View. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE De aanleg van de nieuwe N57 op Walcheren heeft geen aanzuigende werking op doorgaand (vrachtver keer. Verkeerstellingen wijzen uit dat het verkeer op de Stormvloed kering na de opening van de nieu we weg niet extra is toegenomen, hetgeen wel werd gevreesd door voornamelijk tegenstanders van de weg. Het aantal vrachtwagens dat over Schouwen-Duiveland richting Walcheren rijdt, is ongeveer gelijk gebleven terwijl het aantal auto's dat dagelijks over de kering rijdt juist iets is afgenomen. Op de A58 en in de Westerscheldetunnel is na de opening van het nieuwe tracé ook geen toename geconstateerd. NIEUW-NAMEN In de oude klompenfabriek in Nieuw-Namen is gisteren een gro te hennepkwekerij met 813 planten ontruimd. De politie hield ter plek ke drie mannen aan, twee van 24 en 28 jaar uit Hulst en een 37-jarige Vlissinger. Ze zijn gevangen gezet. De planten en alle apparatuur uit de hennepkwekerij zijn vernietigd. De elektriciteit voor de plantage werd buiten de meter om afgetapt. Tip? redactie@pzc.nl Een 36-jarige vrouw uit Middelburg heeft na een langdurige relatie sinds kort een nieuwe liefde. Dat klikt zo goed dat ze laatst besloot mee te gaan op een familieweekend van zijn kant. Enthousiast nam ze deel aan alle uit stapjes die de familie ondernam: wandelen door het bos, met de kinde ren naar de speeltuin en een bezoek aan een subtropisch zwemparadijs. Het weekeind eindigde traditiege trouw met een potje Triviant. „Oh leuk!", zei de vrouw spontaan, „daar ben ik heel goed in." Vervol gens kleurden haar wangen rood en bracht ze stamelend uit: „Euhm... nou ja.... met de vórige familie was ik in elk geval goed. Maar die waren niet zo slim."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17