0 Niet alleen geven io ontwikkelingshulp Coen, Gerard en Timur in het Glazen Huis 2011 L Winnaar Gouden RadioRing MÊ Uitgebreide muziekkennis Bedenker van 'Mama Appelsap' Nederlanders geven steeds meer aan ont wikkelingshulp en willen ook vaker zélf iets doen. Dat pakt niet altijd goed uit, maar de actie Serious Request speelt daar slim op in. dinsdag 15 november 2011 k Coen Swijnenberg (1980) treedt in fe bruari 2003 fulltime in dienst bij 3FM, waar hij elke ochtend het pro gramma Swijnenstal presenteert Sinds 2006 maakt hij voor BNN sa men met Sander Lantinga het dage lijkse middagprogramma (Coen en Sander Show). In 2008 wint zijn pro gramma de Gouden RadioRing. Naast zijn dagelijkse radio-activiteiten houdt Swijnenberg zich bij BNN bezig met invalwerkzaamheden op Radio 1 en voice-overwerk voor televisie. In 2008 en 2010 was hij ook al één van de dj's in het Glazen Huis. J Coen Swijnenberg Gerard Ekdom Timur Perlin Gerard Ekdom (1978) staat bekend om zijn uitgebreide muziekkennis en zijn pogingen tussen alle typische Ar beidsvitaminen-platen ook regelmatig wat alternatiever materiaal te draaien. Sinds september 2006 is hij samen met Michiel Veenstra ook op vrijdagavond te horen in het program ma Ekstra Weekend. In oktober 2008 verschijnt zijn auto biografie Ik zal kijken wat ik voor je kan doen. De titel is een verwijzing naar één van Ekdoms vaste uitspra ken. Hij nam al vijf keer eerder plaats in het Glazen Huis. Timur Perlin (1976) maakt zijn lande lijke radiodebuut bij het kabelstation NEW Dance Radio (nu Slam FM). Na zijn studie journalistiek gaat Per lin aan de slag bij RTL, waar hij repor tages maakt voor het programma 5 in het land. Via omwegen belandt Per lin in 2007 bij BNN. Hij is de bedenker van 'Mama Appel sap', een radio-item waarin luiste raars in een anderstalige liedtekst Ne derlandse zinnen denken te verstaan. Het is een vast onderdeel van zijn pro gramma. Perlin zit dit jaar voor het eerst in het Glazen Huis. door Dewi Gigengack W die vorig jaar zes dagen in het Gla zen Huis op de Markt in Eindho ven doorbrachten om geld in te za melen voor aidswezen. Staatssecre taris van Ontwikkelingssamenwer king Ben Knapen had namelijk la e zullen dit jaar wel geen record opbrengst halen, dach ten de dj's ten weten dat de Nederlandse rege ring, in tegenstelling tot voorgaan de jaren, vanwege bezuinigingen niet zou bijdragen aan de actie. Het bedrag van 7.113.447 euro van 2009, dat de overheid met drie mil joen euro had gespekt, zou dat jaar dan ook niet worden overschre den, was de verwachting. Toch was ook vorig jaar de opbrengst van Serious Request hoger dan het jaar daarvoor: maar liefst 7.135.707 euro werd er opgehaald, uitslui tend met particuliere giften. Nederlanders geven de laatste ja ren steeds meer aan goede doelen die met ontwikkelingssamenwer king te maken hebben, zoals Hivos en Oxfam Novib. Dat blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau Fond senwerving. In 2005 werd er nog 394 miljoen euro gedoneerd aan internationale hulp. Vorig jaar was dat ruim 500 miljoen. Het bedrag is rond de 37 procent van wat er in totaal aan goede doelen wordt ge geven. Een meerderheid (64 procent) van de Nederlanders vindt ontwikke lingshulp belangrijk, onderzocht NCDO, een kenniscentrum over internationale samenwerking. Het overheidsbudget voor ontwikke lingssamenwerking mag dan ook niet omlaag, vindt 58 procent. Mensen reizen steeds meer en zien de omstandigheden waarin mensen in andere landen leven. „Daar willen ze steeds vaker zélf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10