omhoog in sport 139 TOP en Fortis pakken volle buit Groene Ster laat twee punten liggen Oemoemenoe schudt naaste concurrent af door Jan Dagevos middelburg - Drie weken geleden wilden de waterpoloërs van De Zeeuwse Kust (DZK) er de brui aan geven. Na een nieuwe neder laag kregen de frustraties de over hand en was het geloof in eigen kunnen volledig weg. Coach Sjaak Leijnse praatte echter op zijn jon ge discipelen in, waardoor de daad niet bij het woord werd gevoegd. Gelukkig maar voor DZK, zo bleek zaterdagavond. De praatsessie miste zijn uitwer king niet. Vorige week boekte DZK, vroeger bekend onder de naam de Stormvogel, de eerste overwinning in de vierde klasse van de bondscompetitie en zater dag werd in het Vrijburgbad in Middelburg een gelijkspel (4-4) ge haald tegen de Schelde, de eeuwi ge rivaal uit Terneuzen. „We heb ben laten zien dat we nog wel de gelijk kunnen poloën", zei coach Sjaak Leijnse. „Ik heb genoten van de ploeg. De Schelde stond boven aan en wij onderaan. Dat zegt ge noeg, denk ik." DZK is een team dat voor het me rendeel bestaat uit jonge spelers, die in en buiten het bad nogal eens willen puberen. „Ik heb laatst tegen de spelers gezegd dat ze in de aanloop naar een wedstrijd eerst maar even naar hun vriendin moeten gaan", zei Sjaak Leijnse za terdagavond, „dan komen ze in elk geval met een smile op hun ge zicht binnen. Het zijn soms opge fokte mannetjes als het even niet loopt. Dan gaan ze zich afreageren op elkaar en deugt er niets meer." Zaterdagavond werd in elk geval bewezen dat het allemaal niet zo slecht gesteld is met de hoofd macht van DZK. De ploeg had twee spelers van vijftien jaar (Levi Kort en Sjacco Bekkers) in de gele deren en die stonden hun manne tje tegen koploper de Schelde. De thuisploeg had zaterdagavond voortdurend het heft in handen en verraste de tegenstander met pressie over het hele 'veld'. DZK, gesteund door een fanatieke schare supporters op de tribune, speelde gedreven en nam vanaf de eerste periode het heft in handen. Jordy de Nood opende de score. „Het had in die eerste periode ook 3-0 kunnen staan", beseftspeler Cees van Houwelingen van de Schelde naderhand. „We hadden geluk dat DZK een paar keer mis te." Bij de Terneuzense formatie ontbrak de grote vorm in de der by. „Het had te maken met stress", veronderstelde Van Houwelingen. „De derby is toch altijd iets spe ciaals." De Schelde was de gehele wed strijd tot achtervolgen gedwongen. Tot vier keer toe moest een achter stand ongedaan gemaakt worden. „We zijn een taaie ploeg", zei Van Houwelingen. „Het is moeilijk winnen van ons. We tonen altijd veerkracht." Zaterdag kon dus ook DZK de winst niet pakken. Het gevolg is dat de Schelde meedoet om de bo venste plaatsen. Van Houwelin gen: „Er komt een reorganisatie aan. De bovenste vier gaan door naar de nieuw te vormen bonds- klasse en de rest valt terug naar het district. Natuurlijk moet je al tijd voor promotie gaan, maar ik moet eerlijk zeggen dat we nog niet de ploeg hebben voor dat ni veau. We missen de aanwas vanuit de jeugd." Bij de Walcherse formatie werd het gevaar van de vergrijzing on derkend en werd jaren geleden be gonnen met de ontwikkeling van de jeugd. Inmiddels barst het van talent. Tal van spelers maken deel uit van de regionale selectie Zuid. Ze trainen en spelen vaak met dat team, hetgeen de ontwikkeling ten goede komt. Leijnse: „We hebben in de competitie een slechte start (drie verliespartijen) gehad, maar hebben nu het ritme hervonden. We hebben een bereconditie en kunnen goed poloën." DZK-de Schelde 4-4 (1-0, 2-2, 3-3 en 4-4). Jordy de Nood 1 -0, Bas Wesdorp 1-1, Bas Mechielsen 2-1, Edwin de Jong 2-2, Bas Mechielsen 3-2, Mertijn de Loof 3-3, Martijn Mechielsen 4-3, Edwin de jong 4-4. maandag 14 november 2011 door jaapjan Ritsema hardinxveld - De korfballers van Tjoba hadden zich ongetwijfeld een andere start van het zaalsei zoen voorgesteld. Een fikse dosis irritaties luidde een moeizame tweede seizoenshelft in voor de overgangsklasse^ die een neder laag niet kon afwenden. Zeeuws succes was er wel in de eerste klas se: TOP en Fortis wonnen hun openingspartijen. Vriendenschaar-Tjoba 23-18: Ba lancerend tussen berusting (over de spelopvatting van de tegenstan der) en ingehouden irritatie (over scheidsrechterlijke beslissingen) was Tjoba-trainer Bram van Gef- fen vooral teleurgesteld. Vanaf 13-13 liet het scorend vermogen van één vak het afweten. Was de oorzaak een optelsom van irrita ties? Van Geffen kon zich er wel iets bij voorstellen: „Ik beet mijn lippen kapot op de bank." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Dennis Broerse 3, Patrick de Bruine en Niels Westmaas 2, Esmee Walraven en Marion Braam 1. TOP-VEO 16-13: TOP liet zich niet uit de tent lokken door het fysieke spel van VEO. Van de vrije ballen profiteerde de Arnemuidenaars optimaal. Bij 13-10 leek de winst binnen, maar VEO knokte zich te rug tot 13-12, waardoor er tot het Togo-korfbalster Mijke Tahapary heeft alleen aandacht voor de bal in het duel met Stormvogel. foto Lex de Meester laatst toe voor de zege gevochten moest worden. Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 5, Petra de Ridder, Leon van Belzen en Corné Bezemer 2. Fortis-Korbatjo 18-14: Tegen een stug Korbatjo trok Fortis de goede lijn van de voorbereiding door. Opnieuw scoorden de Souburgers makkelijk. Tot 5-4 (na vijf minu ten) ging Korbatjo mee in de sco re, daarna stoof Fortis er zo hard vandoor dat het zich een slordig laatste kwartier kon permitteren. Scores Fortis: Remco Crucq 7, Niels Bebelaar 5, Patrick Koppejan, Joyce Schoonaard en Demi Mondeel 2. Swift-Ondo 16-11: Een gezapige stadsderby die pas na 45 minuten iets van spanning kreeg. Daarvoor domineerde Swift, ook al omdat Ondo de korf amper kon vinden. Na de 8-2-ruststand leek een grote uitslag in de maak. De vertragen de tactiek van Ondo en verslap ping bij Swift voorkwamen dat. Op 11-7 werd Swift tot scherpte ge maand. Die kwam er van de da mes, die met twaalf scores een groot aandeel in de terechte winst hadden. Scores Swift: Vera Kuiper 5, Sofie Ce- vaal 3, Naomi Zuidweg, Eefje van de Berg en Richard Geldof 2, Bas Gunter en Kristian Huisman 1. Matthijs Pouwer 5, Richard Geldof 4, 3, Kristian Huisman en Mathijs Pagé 2. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Joris Hoogwerf 3, Jeroen Mesu 2, Annemie- ke Toerse en Annelie Wisse 1 Stormvogels-Togo 9-12: Een te leurstellende verliespartij voor Stormvogels dat zich op beleving liet aftroeven door Togo. Waar To go mondjesmaat bleef scoren, was de scherpte bij de thuisploeg on der de maat. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Kristian Gabriëlse 2, Elmar Gabriëlse 1. Scores Togo: Niek Meerman 5, Jan- Kees Goossens en Anouk Hazelaar 2, Marten Postema, Marianne van Delsen en Marcel Viergever 1 door Maurice Steketee goirle - De zaalvoetballers van Groene Ster zijn er vrijdagavond in de eredivisie niet in geslaagd om de eerste uitoverwinning van het seizoen te boeken. Tegen TFC/Bunga Melati bleven de Vlis- singers steken op een 6-6-gelijk- spel. Dat was zuur, want tot een minuut voor tijd stond Groene Ster nog met 4-6 voor. Negentien seconden voor tijd kregen de Zeeuwen de gelijkmaker om de oren. Groene Ster reisde met een geha vende ploeg af naar sporthal De Wissel in Goirle waar het treffen met de Tilburgse formatie werd ge speeld. Ook coach Mo Ahrouch ontbrak wegens ziekte waardoor Hoessein Bouzambou de hon neurs op de bank waarnam. „We hadden wel constant sms-con- tact", vertelde Ahrouch. „Zo werd ik op de hoogte gehouden van de stand en kon ik nog wat tips door geven." De thuisploeg begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de lei ding. Daarna kwam Groene Ster beter in de wedstrijd en dat resul teerde al snel in de gelijkmaker van Lorenzo de Groot. Kort hierna was het opnieuw TFC dat op voor sprong kwam. Toch was het Groe ne Ster dat met een voorsprong ging rusten na drie snelle treffers van Etienne Mallie en twee maal Saïd Bouzambou. Na rust kwamen de Vlissingers on der druk te staan, maar via snelle uitvallen van James Beije en op nieuw De Groot leek Groene Ster een veilige marge te hebben opge bouwd. De Zeeuwse ploeg kwam echter bedrogen uit, want de thuisclub liet zien over de nodige veerkracht te beschikken. Binnen drie minu ten stond het weer gelijk: 6-6. Komende vrijdag ontvangt Groe ne Ster in sporthal Baskensburg medekoploper Arsenaal/Stevens. door Hans Markusse middelburg - Op eigen veld heeft Oemoemenoe met enige moeite afgerekend met Te Werve/WRC-H, de enig overgeble ven concurrent in de tweede klas se. Na een 12-13-achterstand bij rust, "zegevierde de Middelburgse rugbyers met 29-13. Tovaal had op eigen veld geen enkele moeite met USRS 4. Na een 34-0-ruststand wonnen de Goesenaren met 73-0. Aangezien de eerste competitie wedstrijd in Rijswijk tegen Te Werve/WRC-H werd verloren door Oemoemenoe, waren de Mid delburgers gewaarschuwd voor het thuisduel. Voorafgaande aan het duel trok het uit voornamelijk Britten bestaande team de trucen doos volledig open door zonder spelerskaarten te verschijnen. Na enig oponthoud ging het duel toch van start en kwam de thuisclub in de 8e minuut door een try van Devin Schutte en een conversion van Laurent Legrand op een 7-0-voorsprong. De gasten kwamen terug, maar via de kei hard werkende voorwaartsen voer de Jordan Kersten de voorsprong weer op tot 12-5. Via een penal ty-kick kwam Te Werve/WRC-H opnieuw terug en door een try gingen ze zelfs met een 12-13-voor- sprong rusten. Kort na rust schop te Laurent Legrand zijn team via een penalty-kick naar 15-13, maar pas na de entree van Yedney Ame rica konden de Middelburgers defi nitief afstand nemen. De pijlsnelle winger liet de volledige defensie van Te Werve/WRC-H zijn hielen zien, waarna Laurent Legrand zijn team met een benutte conversion op 22-13 zette. In de slotfase stelde Legrand ook het bonuspunt veilig. De rugbyers van Oemoemenoe (gestreepte shirts) waren ook gisteren oppermachtig. foto Lex de Meester KXW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57