44 Mosselloop sport 137 Touch of Delight maakt een mooie rentree Van der Wekken/Boot niet te stuiten Martens Cleaning bekert verder Weer podium voor Niels Mesu Lorenzo Stolk zeker van nationale karttitel De Bruijn strandt bij laatste vier Schutter Meeuwse nationaal kampioen De Kok tweede in Spijkenisse maandag 14 november 2011 De Mosselloop was zaterdag toe aan z'n 44e editie. In de eerste editie werd Wim Schot geëerd omdat hij de snelste mosselvisser was. door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Maar liefst driehonderd atleten gingen zater dag van start in de 44e editie van de Mosselloop. Niet alleen kwanti tatief een goede bezetting, ook kwalitatief werd goed gepresteerd. Tim Pleijte en Anjolie Engels ver beterden beiden het parkoersre cord. De winnaar van 2008, Michel van der Klein (PAC), trok de meute op snelheid voor de negen kilometer. Hij moest de vroege aanval al snel bekopen. Tim Pleijte en Ruben Scheurwater (Parthenon) namen de kop over. Ze werden na drie kilometer ge volgd door de uit Sluiskil afkomsti ge Pascal van Troost, Michel van der Klein en Wim Nieuwkerk (Thor). Op de zware klimmetjes liet Pleijte zijn medevluchter even begaan: „Je benen liepen behoor lijk vol in dat mulle zand", ver klaarde hij zijn tactiek. Na enkele honderden meters sloot Pleijte dan weer aan. In de sprint bleek de inwoner van Zoutelande het sterkst en finishte in 27 minuten 56 seconden, goed voor een par koersrecord. Scheurwater moest het met één tel meer doen. „Deze loop paste prima in mijn schema", liet Pleijte weten. Vorige week stond hij in het Belgische Mol aan de start van een ijzersterk bezette wedstrijd: „Ik ga naar dit soort wedstrijden om te leren en misschien kan ik daarvan over twee weken op het NK cross in Tilburg profiteren." Scheurwater kon niet anders doen dan zich neerleggen bij de neder laag: „We hebben bijzonder hard gelopen, Tim was niet iets beter." Pascal van Troost was tevreden met zijn derde plaats. „Ik loop graag in Zeeland maar het pro bleem is dat ik alles met het open baar vervoer moet doen." Geluk kig wist trainer Jan Kloet een lift voor hem te regelen naar zijn woonplaats. Ronnie Overgaauw (Dynamica) wist tweevoudig winnaar Wim Nieuwkerk achter zich te houden. Floris Willeboordse en Tim van de Broeke lieten met hun zesde en ze vende plaats bij de senioren zien dat de jeugd er aan komt. Ze moes ten nog wel de snelle starter Mi chel Klein voor laten gaan, die de snelste master H35 was. Marco Gel dof was de snelste H45. Anjolie Engels-Wisse (Dynamica) was weer eens een klasse apart. Ze liep ontspannen naar de zege en verbeterde haar parkoersrecord van vorig jaar. „Na de Kustmara- thon ben ik op vakantie gegaan naar Spanje en heb geen trainings spullen meegenomen", liet de win nares weten. „Daarna heb ik de training weer opgepakt en het gaat uitstekend." Voor volgende week heeft Engels ingeschreven voor de Hobbelde- bobbelloop in Zoutelande, waar over ze een interview gaf aan het blad Runners. „Het ging nu zo goed dat ik eigenlijk liever volgen de week de Zevenheuvelenloop wil doen", liet ze met enige spijt weten. Een positieve ontwikkeling was het optreden van twee eerstejaars- senioren. Marijke de Visser (Dyna mica) deed het in de Singelloop al goed en finishte nu op de tweede plaats. Annemiek van de Velde (Delta Sport) liep naar de derde plaats, waarbij ze Annet van der Linde (AV'56) en Leonie Ton (Del ta Sport) achter zich hield. „Het ging in deze wedstrijd weer wat beter na een stevige dip van afgelo pen tijd", liet Ton weten. Ze was blij met de prestatie van clubgeno te Van de Velde. CAPELLE AAN DE IJSSEL Het driebandenteam van Martens Cleaning had in de derde ronde van de bekercompetitie een een voudige opdracht. Capelle 6, een vierdedivisieteam, werd met 0-8 en 1-11 in sets verslagen. Alleen Raymond Ceulemans moest een set afstaan. Martin Spoormans, Henk Habraken en Kay de Zwart wonnen in straight sets met 3-0. In de volgende ronde wordt het een zwaarder karwei, als Snellen Recycling uit Zundert in een heen- en terugwedstrijd moet worden bestreden. DEN HAAG Niels Mesu uit Middelburg is na zijn zege van vorige week in de eer ste divisie van het marathonschaat- sen opnieuw op het podium geëin digd. In Den Haag pakte hij met de Belg Bart Swings een ronde voor sprong. In de eindsprint kwam Me su net iets te kort. Hij werd twee de. Zijn broer Erwin Mesu eindig de in in de topdivisie in de vijfde wedstrijd om de KNP-Marathon- cup op de negende plaats geëin digd. De wedstrijd draaide uit op een massasprint, die gewonnen werd door Arjan Stroetinga. EINDHOVEN Lorenzo Stolk is in Eindhoven Ne derlands kampioen karten tot acht tien jaar geworden. De Vlissinger moest bij de kwalificatie genoegen nemen met de tweede plek, maar won de eerste en tweede race. In de derde race startte Stolk sterk vanaf de eerste positie. Hij kon de ze positie niet vasthouden en ein digde als derde. Het brons was vol doende om de dagzege en de titel binnen te halen. Stolk kan het rus tig aan doen in de finalerace in Middelburg (10 december). Hij is zeker van een eerste plek. ZWAAG Het vierde elite-grandprix drieban- dentoernooi is gewonnen door Dick Jaspers. Hij versloeg Raimond Burgman met 50-48 in de finale. Jean Paul de Bruijn uit Hulst werd in de halve finales uitgeschakeld door Jaspers. Het werd 50-48. De Zeeuws-Vlaming versloeg achter eenvolgens Ruud Hölscher, Mar- tien van der Spoel en Dave Christia- ni. Voor dit toernooi stond De Bruijn zevende op de ranking. Dankzij het resultaat in Zwaag plaatste hij zich voor de Masters, die in januari worden gehouden. KAPELLE Rinaldo Meeuwse uit Kapelle is Ne derlands kampioen in de klasse 100 meter groot kaliber vrij geweer in de liggende houding geworden. Van de maximaal zeshonderd te be halen punten bij zestig^schoten ver zamelde Meeuwse er 597. Met deze score hield hij de nummer twee ruim achter zich. Het verschil be droeg twee punten. Van de zestig schoten waren er twintig perfect, de zogenaamde moussen. De 36-jarige Meeuwse is lid van de schietvereniging Schou- wen-Duiveland. SPIJKENISSE Atleet Martijn de Kok uit Heinkens- zand deed met zijn tweede plaats overall en de eerste plaats bij de se nioren goede zaken voor het klasse ment in het Van Buuren-runningci- cuit Fouad Fertoute (Spirit Oud Be- ijerland) was in de eindsprint op de atletiekbaan in Spijkenisse te sterk. Na de derde plaats van Henk van Leeuwen (Pallas'93) finishte Jesper Francke (Dynamica) als vier de. Kevin de Pagter (Dynamica) fi nishte als tiende overall. Roely Prenger (Domburg) won verras send de 10 km bij de vrouwen. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De twee- en drieuurs teammotorcross op het circuit aan de Polderweg in We- meldinge werd een succes. Erik van der Wekken uit Zierikzee en Mark Boot uit Burgh-Haamstede bleken in de drieuurswedstrijd niet te verslaan. Zij onderhielden een strak tempo en na drie uur hadden zij 134 ron den afgelegd. De meeste concur rentie kwam van het Brabantse trio Joey Verwijs, Michael Maas kant en Rik Pijnen. Tegen het eind moesten zij wat ruimte toestaan en finishten op vier ronden van de sterke Zeeuwen. Verwijs: „Wij hadden gehoopt dichter bij te blijven, maar zij re den te sterk". De derde podiumplaats was voor het trio van de MX Pijco's, Gian Carlo Buijs, Leo Stroo en Peter Pij nen. De meeste strijd was er om de vierde plaats. Tot aan de laatste meters kwamen vijf teams in aan merking voor deze klassering. Het MF-duo Freek Filius/Robbert Mol kwam na een felle strijd als vierde binnen. Erg spannend was het bij de twee-uurs cross voor 65- en 85CC- motoren. Met twintig seconden voorsprong was de winst voor het Zeeuws-Vlaamse team van Tom Cortvriendt en Laurens de Ridder. Hun felste belagers waren Stan Brons en Timo Dhanis. Derde wer den met één ronde achterstand Aron van der Veer en Siemon Be- zuijen. Ook motorcrosser en endurorijder Stefan Hage liet zich, gezeten in een rolstoel, even zien in Wemel- dinge. De Goesenaar kwam enkele weken geleden ten val tijdens een enduro in Veldhoven. Daarbij raak te zijn onderlichaam verlamd. Vol gens de behandelende doktoren zal hij volledig herstellen. Wel zal het geruime tijd duren voordat de negentienjarige crosser weer de oude is. Dagelijks wordt hij behan deld in het revalidatiecentrum De Lindcnhof in Goes. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE/RENESSE - Denise Klap deed in de dressuurcompeti- tie om de Vroon Trofee van De Vroonruiters in Westkapelle goede zaken. De amazone uit Westkapel le reed in manege De Zandbooi in de warmloopronde de in de galop onderdelen uitblinkende ruin Flin- stone met 64,66 procent naar de overwinning. Dat was twee procent meer dan de Middelburgse Madeion Davidse met de merrie Andora. In de her kansing liet Denise Klap met de Fa rao-zoon de teller oplopen tot 64,66 procent. Dat was goed voor een nipte overwinning. Madeion Davidse eiste hier met de Trento B-dochter met 64,33 procent de twee stek op. „Flinstone is een paard dat er altijd voor gaat en snel iets oppakt. De galop was één van zijn zwakke punten. Daar ben ik speciaal op gaan trainen en je ziet het resultaat." In de categorie Li wisselden Annelien de Witte uit Westkapelle en Laura de Witte uit Aagtekerke stuivertje. In de eer ste manche stuurde Annelien de ruin Touch of Delight met 63,66 procent naar de zege. Dat was drie- tiende procent meer dan Laura met de merrie Femke. In de twee de manche trok Laura met de Ja- kob-dochter met 64,33 procent aan het langste eind. Annelien reed de Metall-zoon met 63,33 pro cent naar de tweede plaats. Anne lien de Witte kon hiermee, na een afwezigheid van ruim twee jaar wegens blessures van Touch of De light, op een fraaie rentree terugkij ken. „Dat ik ooit nog met Touch een wedstrijd zou rijden had ik nooit gedacht. Ruim twee jaar geleden raakte hij geblesseerd. Toen er na een jaar nog geen enkele beter schap te bespeuren viel, speelde ik met de gedachte om hem in te la ten inslapen. Maar je hebt een band met zo'n paard. En hij oogde nog steeds zo fris. Dus ik wilde toch alles proberen om hem weer fit te krijgen. Toen heb ik een ho- meopaat in de arm genomen. En na een jaar homeopathie is Touch volledig genezen. Het was zijn eer ste wedstrijd en hij had geen moei te met de proeven", vertelde de zichtbaar geëmotioneerde Anne lien de Witte. De winstpunten waren tijdens de tweede wedstrijd van de Rabo Sti mulans competitie in manege Grol in Renesse in de klasse Z duur. In ZZ-licht ging de zege met 61,62 procent naar Anneke de Ruiter met Winnetou. De amazone uit Noordwelle was met de San Remo-zoon de enige die een voldoende voor een bonus- punt scoorde. De op de tweede stek eindigende Fleur van 't Laar kwam daarvoor Stravinsky-zoon Velvet Black anderhalf procent te kort. Ook in de klasse Z2 viel slechts één winstpunt te noteren. Dat ging naar Corné Gideonse uit Serooskerke, die met de Zeo liet-zoon Mistral met 61,22 procent de zege opeiste. Shirley Romer uit Scharendijke stuurde de Wincken- burgh-dochter Utah met 59,56 pro cent naar de tweede plaats. Jorien Muilwijk heeft bij de vos- merrie Nadia blijkbaar de juiste knoppen weten te vinden. De ama zone uit Koewacht reed de mooi bergopwaarts gaande Expert-doch ter met 63,09 procent naar de zege. Nicole van Niedek eindigde met de Turbo Magic-zoon Amigo met 61,62 procent als tweede. In de categorie Mi stuurde Paula Hanse uit Brouwershaven de River- man-zoon Waparisto met 65,50 procent naar een afgetekende over winning. De combinatie bleef Shirley Ro mer met de Trento B-zoon ruim vier procent voor. Jorien Muilwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55