Heinkenszand Jong Ambon weer onderuit sport 133 RCS wint voor het eerst sinds eind september weer eens een wedstrijd Bekijk de video van Goes-Vlissingen en Johnny Hoogerland 'We kwamen goed de kleedkamer uit, we probeerden meteen druk te zetten op de tegenstander' Kees van der Sluis www.pzc.nl maandag 14 november 2011 door Merlijn van Dierendonck OOSTKAPELLE - Een goed begin is het halve werk. Dat gold zeker voor Oostkapelle, dat zaterdag de koppositie in de derde klasse vero verde. Op eigen veld werd het te gen Heinkenszand 4-0. Met drie goals in het eerste halfuur was het duel al beslist. Door de zege doorbrak de Wal- cherse ploeg de ongeslagen reeks van Heinkenszand. De Bevelandse ploeg had dit seizoen nog geen wedstrijd verloren, maar moest in de tiende speelronde dan eindelijk het hoofd buigen. De thuisploeg begon uitstekend en kwam al snel op voorsprong. Giacomo Wattel zette vanuit een vrije trap in de derde minuut voor in het zestienmetergebied. Arjen Pattenier, clubtopscorer van Oost kapelle, kon de bal binnentikken. Kees van der Sluis, coach van Oost kapelle, was tevreden over het be gin van zijn ploeg. „Dat is heerlijk. We kwamen goed de kleedkamer uit, we probeerden meteen druk te zetten op de tegenstander", con cludeerde Van der Sluis. Ook de tactiek die werd gebruikt, bleek goed uit te vallen voor de thuis ploeg. Van der Sluis: „Normaal proberen we te voetballen en via de opbouw de spitsen te bereiken, maar op het moment dat de tegen stander ook probeert druk te zet ten dan moet je wat anders verzin nen. Dan moet je de lange bal han teren en de bal op het middenveld zien te winnen." Heinkenszand had geen tijd om de organisatie goed te krijgen, want na zestien minuten verdub belde Wouter Verduijn de score. Frank Dekker zette vanaf de rech terflank voor en Verduijn schoot met een volley raak. Na de 2-0 besloot de coach van Heinkenszand, Adil Fertoute, om de zaak om te gooien. Hij bracht Alex van Dongen en Jeroen Ver donk in het veld. Deze waren op de bank begonnen omdat ze niet waren komen trainen. Fertoute: „We hebben bepaalde regels. Als je niet komt trainen, dan zit je op de bank en toevallig was dat ook één van mijn betere spelers. Dan verwacht je dat anderen het oppak ken en dat gebeurt dus niet." Met de omzetting ging Heinkens zand iets beter draaien, maar het kon niet voorkomen dat Oostkapel le de marge opvoerde naar drie doelpunten. Arjen Pattenier begon aan een solo richting het straf schopgebied, waar hij hard uithaal de: 3-0. De tweede helft was een stuk minder aantrekkelijk dan de eerste, al begon Heinkenszand be ter dan in de eerste helft. Oostkapelle viel de tweede helft wat tegen. „We vielen wat meer te rug", zei Arjen Pattenier. Zijn coach voegde daar nog aan toe. „Maar het hoefde ook niet meer zo nodig." Oostkapelle kreeg ech ter nog genoeg kansen om de pro ductie op te schroeven, met in de tachtigste minuut nog een grote kans voor Harold Vermeulen. Zijn schot trof echter de onderkant van de lat en stuitte de goal weer uit. Het slotakkoord kwam van Frank Dekker. Met een bekeken schot zet te hij Oostkapelle op 4-0. Fertoute was er na afloop van over tuigd dat als Heinkenszand op nieuw tegen Oostkapelle speelt, zijn spelers scherper zijn. Fertoute: „En dat we dan niet met 4-0 wor den afgedroogd." Oostkapelle-Heinkenszand 4-0 (3-0). 3. Arjen Pattenier 1 -0,16. Wouter Ver duijn 2-0, 25. Arjen Pattenier 3-0, 90(+2). Frank Dekker 4-0. Gele kaart: Wouter Verduijn (Oostkapelle), Arno van Westen (Heinkenszand). Scheids rechter: C. Heeren (Breda). Aantal toe schouwers: 90. door Jos van Belzen middelburg - Na de tweede achter eenvolgende nederlaag van Jong Ambon op Zeeuws-Vlaamse bo dem (0-1 bij Biervliet) is de span ning aan de top van de ranglijst in de vierde klasse A volledig terug. Hontenisse nestelde zich naast de Middelburgers op de eerste plaats dankzij een 1-0-zege op IJzendijke. De gedeelde tweede plaats is voor Biervliet en Patrijzen dat bij Oost burg zijn vijfde achtereenvolgende overwinning (0-3) boekte. Clinge won met 1-0 bij Zeeland Sport. In de vierde klas B boekte Luc- tor'88 bij Walcheren de eerste sei zoenszege op vreemde bodem: 0-1. Biervliet-Jong Ambon 1-0: De. be zoekers hadden veel meer balbe zit, maar omdat Biervliet via snelle uitvallen over de flanken gevaar stichtte, was de wedstrijd wat be treft kansen in evenwicht. Na een halfuur werd de score uit een hoek schop geopend door Sven Klander- mans: 1-0. Jong Ambon drong hier na sterk aan, maar de defensie van Biervliet gaf geen krimp. Toch wa ren er goede mogelijkheden voor Gabriel Sapulete in de eerste helft en voor Martin Waisapy na rust, maar zij wisten doelman Mark van Kouteren niet te passeren. Zeeland Sport-Clinge 0-1: De Vlissingers hadden het in de begin fase erg moeilijk met de door trai ner Ivo Wouters uitgezette tactiek van een hardwerkend Clinge. Het was dan ook meer geluk dan wijs heid dat het na een halfuur slechts 0-1 stond door een treffer van Per cy Verlinden, maar ook dat er nog elf spelers van de thuisploeg in het veld stonden. Kort voor rust wa ren er ineens twee mogelijkheden voor Wouter van Belzen en Arn- oud Stok namens Zeeland Sport, maar deze werden niet benut. In de tweede helft drong de thuis ploeg aan, maar was Clinge enkele keren gevaarlijk via de snelle spit sen. Oostburg-Patrijzen 0-3 (0-2). Edwin Capello 0-1, Erik Jansen 0-2, Edwin Ca- pello 0-3. Hontenisse-IJzendijke 1-0 (0-0). Titia- no Staes 1 -0 (strafschop). Breskens-Corn Boys 1-1 (0-1). Len- nert Aerts 0-1, Michel Cocquit 1-1. Steen-Hulsterloo 3-3 (1-0). Robin Ma- riman 1-0, Kenny Verhagen 2-0, Pieter Warrens 2-1 (e.d.), Cristoph Praet 2-2, Dave de Waal 3-2, Cristoph Praet 3-3. Vierde klasse B. Walcheren-Luctor'88 0-1: De thuisploeg begon goed en had in de eerste minuut pech met een in zet van Mark van der Eijk die via de binnenkant van de paal terug het veld in rolde. Ook hierna ble ven de beste kansen voor Walche ren, maar de overtuiging voor het doel van de tegenstander ontbrak. De tweede helft gaf een ander Luc- tor'88 te zien, dat al na tien minu ten de score opende via een rake kopbal van Niels van Leeuwen. Ook hierna bleven de beste moge lijkheden voor de bezoekers, maar het bleef bij 0-1, ook omdat Wal- cheren-doelman Daniël Brunings goed met de voet redding bracht en hij kort hierna hulp kreeg van de paal. Davy Ernest (links) gaat het kopduel aan met een speler van RKDVC. foto Lex de Meester door Bob Maes i oost-souburg - Voor het eerst sinds eind september won RCS gis teren weer eens een competitie wedstrijd. De zondag-tweedeklas ser deed dat gelijk met grote cij fers: RKDVC werd met liefst 5-1 verslagen. Aardenburg voorkwam op het nippertje een nederlaag te gen hekkensluiter EBOH. In Dor drecht werd het 2-2. Op sportpark De Alblas kwam RCS gelijk fel uit de startblokken, wat na een kwartier al resulteerde in de eerste goal voor de Soubur gers. Met enig fortuin was het Mitch van Dijk die de Drunense keeper voor het eerst liet grabbe len. Diezelfde Van Dijk verdubbel de enkele minuten later de voor sprong met eên kopbal uit een voorzet van Abdoe Abdendi. Na dat André Siereveld via een straf schop voor 3-0 zorgde, kwam RKDVC vlak na rust iets terug door Ruud van Son. Volgens trai ner Dennis de Nooijer hadden de Brabanders daarna net zo goed de 3-2 kunnen maken, maar het was juist Mourad Azzanoui die RKD VC met zijn goal de das om deed. Uitblinker Lorenzo de Groot maak te in de slotminuut het Souburgs feestje compleet. De Nooijer was verheugd dat zijn team voor het eerst sinds vijf wedstrijden weer eens tot winst kwam. „Het was een mooie middag voor ons, zeker omdat we ook maar één doelpunt tegen kregen. Dat was lang gele den." RCS - RKDVC 5-1 (3-0). 15. Mitch van Dijk 1-0. 20. Mitch van Dijk 2-0. 40. André Siereveld 3-0 (penalty). 54. Ruud van Son 3-1. 75. Mourad Azzan oui 4-1. 87. Lorenzo de Groot 5-1. Scheidsrechter: Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: André Siereveld, Lorenzo de Groot (beiden RCS), Guus Berens, Marco Pulles, Wouter van Driel (allen RKDVC). Aantal toeschouwers: 150. EBOH-Aardenburg 2-2: Aarden burg moest er hard aan trekken op bezoek bij EBOH. De wedstrijd kwam vlak voor rust pas echt tot leven, toen er binnen tien minu ten drie doelpunten vielen. Jeffrey Monster zette de thuisclub op voorsprong, na een solo vanaf de middenlijn. Maar EBOH -was nog niet klaar met juichen, of de gelijk maker lag al in het net. Het was Tijl Tournois die van de onoplet tendheid van de tegenstander ge bruik maakte, door de 1-1 binnen te schieten. Via het tweede doel punt van Jeffrey Monster ging Aar denburg toch met een achterstand de rust in. In de tweede helft gin gen de West-Zeeuws-Vlamingen vurig op zoek naar de gelijkmaker, maar steeds bleek de Dordtse doel man een te grote sta-in-de-weg. De 2-2 viel een kwartier voor het einde tóch. Na een snelle counter kreeg Jelle de Vreeze de bal, die vervolgens zijn derde goal van het seizoen maakte. EBOH - Aardenburg 2-2 (2-1). 35. Jef frey Monster 1-0. 36. Tijl Tournouis 1-1. 45. Jeffrey Monster 2-1. 75. Jelle de Vreeze 2-2. Scheidsrechter: Schip pers (Made). Gele kaart: Davey Meij- dam, Cyrill Elschot (beiden EBOH). Toe schouwers: 200. Biervliet-aanvaller Derek de Booij controleert de bal tussen twee tegenstanders van Jong Ambon, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51