41 binnenland VVD verdeeld over invoering 'neuro' IP 'Schrap kleine natuursubsidie boer' Vrachtwagenchauffeurs zijn 'oneerlijke concurrentie' uit Oost-Europa beu Man gewurgd door eigen auto Tbs'er gepakt op Charles de Gaulle Flat ontruimd na brand in bakkerij Jongens gooien stenen naar auto's op A28 CRISIS Een derde bevolking wil gulden terug Twee buschauffeurs mishandeld maandag 14 november 2011 ZWOLLE - 1.500 Vrachtwagenchauffeurs van kleine transportondernemingen hebben zater dag tijdens een vergadering in de Scania-fa- briek in Zwolle besloten in actie komen tegen de in hun ogen oneerlijke concurrentie door Oost-Europese chauffeurs. De truckers zullen maandag 12 december tussen 11.00 en 12.00 uur niet harder dan 60 kilometer per uur rij den op de snelwegen. Collega's in Denemarken, Zweden en Noorwe gen sluiten zich bij de actie aan. VERN, de branche-organisatie van kleine transporton dernemers, wil dat Brussel gedegen onder zoek doet naar de inzet van Oost-Europese chauffeurs. „En als dat niets oplevert, volgen er hardere acties", zei VERN-voorzitter Klaas de Waardt. „We zijn het zat, dit moet stop pen. Onze Nederlandse trots gaat op deze ma nier de puinbak in", aldus De Waardt. foto Frans Paalman HEEL Een man (38) uit Heel is gisteren omgekomen toen hij werd doodge drukt Hij zag dat zijn auto niet op de handrem stond en probeerde met zijn hoofd buiten de auto de handrem aan te trekken. De deur werd dichtgedrukt toen de auto te gen een geparkeerde auto aanreed. PARIJS Een 47-jarige tbs'er die in juni de benen had genomen tijdens bege leid verlof, is zaterdag aangehou den op de luchthaven Charles de Gaulle bij Parijs. Hij wilde Frank rijk verlaten. De man stond interna tionaal gesignaleerd. Hij zat vast in een tbs-kliniek in Maastricht. VLAARDINGEN Tientallen bewoners van een flat in Vlaardingen hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun huis moeten verlaten nadat er onder de flat brand was uitgebroken in een bakkerij; 36 huizen werden ont ruimd. Door de brand kwam kool- stofmonoxide vrij. UTRECHT De politie is op zoek naar vijf jon gens die vrijdag bij Soesterberg vanaf een viaduct op de A28 auto's bekogelden met stenen. Daarbij werd de voorruit van een auto be schadigd. De eigenaar van die auto ging achter de daders aan, maar ver loor ze uit het oog. HOOGEZAND - In het noorden zijn gisteren buschauffeurs belaagd tij dens hun werk. Tieners mishandel den in Hoogezand een chauffeur en sloegen hem in zijn gezicht. In Roden kreeg een chauffeur een klap op het hoofd toen hij een pas sagier vroeg niet te roken. PAUL KUSTERS Pleidooi directeur wetenschap pelijk bureau WD voor nieu we munt valt slecht. Neelie Kroes vindt het onver standig dat haar partij niet eensgezind is. Van de Nederlanders wil 32 procent de gulden terug. DEN HAAG - Europees Commissaris Neelie Kroes (VVD) vindt het on verstandig dat binnen de WD niet eensgezind op de economi sche crisis wordt ingegaan. Ze rea geert daarmee op de suggestie van partijgenoot Patrick van Schie om een munt in te voeren voor alleen Noord-Europese landen, ten koste van de euro. Overstappen op de 'neuro' kan vol gens de directeur van het weten schappelijk bureau van de WD voorkomen dat Nederland de du pe wordt van noodlijdende euro landen als Griekenland en Italië. Kroes stelt dat de WD een open partij is en 'iedereen mag roepen wat hij wil'. „Maar ik had hem wij zer geacht", aldus de commissaris. Zelf ziet ze niets in een andere munt omdat de euro volgens haar niet debet is aan de economische problemen. Ook voor WD-leider Mark Rutte is een andere munt niet aan de orde. De euro heeft Ne derland juist veel opgeleverd, meent hij, zoals werkgelegenheid. WD-Europarlementariër Hans van Baaien gelooft evenmin in de neuro. De suggestie van Van Schie noemt hij 'schieten vanuit de heup'. WD-coryfee Frans Weis glas beaamt dit, maar stelt zelf voor om in strijd tegen de econo mische crisis de hypotheekrentreaf- trek aan te pakken. Volgens Weis glas kan dat voorkomen dat het ka binet verder moet bezuinigen. De discussie over nieuwe crisismaatre gelen laait weer op sinds vorige week geruchten ontstonden dat het kabinet mogelijk het regeerak koord moet openbreken omdat het begrotingstekort groter zou worden dan volgens de regering aanvaardbaar is. De PW kondigde daarop aan te onderzoeken wat het kost als Nederland weer zou te rugkeren naar de gulden. Het weer invoeren van de gulden valt bij 32 procent van de Neder landers in goede aarde. Dat bleek gisteren uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond. Van de PW-kiezers wil 72 procent af van de euro. De 'neuro' ziet 47 procent van de Nederlanders wel zitten. Volgens de opiniepeiler lag dat per centage een half jaar geleden op 38. Binnen de achterban van de PW wil 72 procent deze munt voor de economisch sterke landen. zie onze website:binnenland Stem op de poll: de gulden moet helemaal niet terug! ASSEN - Kleine natuursubsidies voor agrarisch natuurbeheer moe ten worden geschrapt. De regeling is zó complex en tijdrovend voor Dienst Regelingen (DR) van het ministerie van Landbouw, dat boe ren eigenlijk pas subsidie zouden mogen aanvragen vanaf 1000 euro. Die ondergrens ligt nu nog op 200 euro. Dat staat in het advies 'DR tot uw dienst' aan staatssecretaris Bleker (CDA, Landbouw). Jaarlijks geeft het rijk 110 miljoen euro uit aan natuursubsidie voor boeren. Het rapport is opgesteld na forse kri tiek van agrariërs op uitvoeringsin stantie Dienst Regelingen in As sen. Die zou veel te laat zijn met uitbetalen. Ook zouden er voor beelden zijn van landbouwers die voor natuurbeheer hadden afge zien van het inzaaien van gewas sen, maar desondanks geen subsi die kregen. Staatssecretaris Bleker reageert positief op het plan, maar legt het wel bij de provincies neer om het concreet te maken. Het CDA, dat met een zwartboek het slechte functioneren van Dienst Regelingen aan de kaak stelde, vindt het echter geen goed plan. „Die ondergrens is veel te hoog", zegt Tweede Kamerlid Ger Koop- mans. „Er zijn veel grote boeren die op hun percelen aan natuur ontwikkeling doen en voor al die kleinere projectjes subsidie aanvra gen. Dat moet mogelijk blijven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4