naar een blamage sport 131 ^OBEffiRS StRENKI? '(ilKWASTWIO7 RG Hoek geeft zich maar gewonnen na uppercut MZVC ziet achterstand op Wemeldinge oplopen BH maandag 14 november 2011 'We zitten nu alleen in een fase dat er niks lukt. leder seizoen bij Kloetinge heb ik dat wel 's meegemaakt, maar het duurt nu te lang.' Daan Esser, in de tweede helft aanvoerder Kloetinge door Rudy Boogert KLOETINGE - Eigenlijk is een ver slag van de wedstrijd Kloetinge-Ni- vo Sparta (1-3) dit papier niet waard, Kloetinge bakte er zaterdag werkelijk helemaal niks van. En de spelers wisten het zelf donders goed. „Ik zou bijna sorry willen zeggen tegen de supporters", zei middenvelder Daan Esser. „We konden de bal vandaag niet eens vier keer rondspelen." En zo glijdt Kloetinge steeds ver der af qua niveau én op de rang lijst. Tot deze zaterdag voelde de ploeg zich vooral in uitwedstrij den als een kale kip op een gala bal. In de vijf duels op vreemde bo dem moest de ploeg maar liefst 21 goals slikken. Op eigen veld wer den daarentegen de meeste pun ten gepakt; alleen koploper Scheve- ningen vertrok met een driepun ter. Maar nu de thuiswedstrijden al op uitwedstrijden gaan lijken, gaat Kloetinge nog een lang en zwaar seizoen tegemoet. „Het komt wel weer goed", relativeerde Daan Es ser na afloop. „We zitten nu alleen in een fase dat er niks lukt. Ieder seizoen bij Kloetinge heb ik dat wel 's meegemaakt, maar het duurt nu te lang." Een halve helft liet Kloetinge zater dag iets van zijn kunnen zien. Voor een schot van Mark Schuit moest de keeper al vroeg gestrekt, na een kwartier kreeg Schuit de bal op een presenteerblaadje van Mats Willemse maar schoot over. Halverwege de eerste helft strand de een schot van Josimar Pattina- ma op de vuisten van de doelman. En dat was het wel zo'n beetje van Kloetinge-kant. De ploeg speelde tot dan al slor dig, maar schakelde toen door naar überslordig. En hoe dat kwam? Daan Esser: „Da's een probleem... We kunnen allemaal het niveau van de hoofdklasse aan, maar ie dereen haalt dat niveau net niet. Als ik wist wat het precies was, konden we erop trainen. Maar het is iets vaags wat in de ploeg zit." Een week eerder constateerde trai ner Cees Houtepen ook al 'iets on grijpbaars' toen de slappe starts van zijn ploeg ter sprake kwamen. De remedie is nog niet gevonden, want voor de zesde keer in tien duels kreeg Kloetinge zaterdag een doelpunt in het eerste kwartier te gen. En voor de vierde competitie wedstrijd op rij liep de ploeg voor rust al (minimaal) een 2-0-achter- stand op. Hoewel de psychologische benade ring in deze kwestie aantrekkelijk is, heeft Kloetinge echter meer last van een kwalitatief probleem. Het zwaarste gewicht wordt in de schaal gelegd door de afwezigheid van Corné Schilperoort, die her- Karakteristiek Kfoetinge-Nivo Sparta 1-3 (0-2). 12. Michael van Rijn 0-1,42. We sley Paijmans 0-2, 90+2. Stephan Kuijten 1-2 (eigen doelpunt), 90+2. Peti Lutgens 1-3. Scheids rechten L. J. Gerrets (Rotterdam). Rode kaart (2x geel): 69. Niels den Haan (Nivo Sparta). Gele kaart: Roy Mulder, Daan Esser, Mark Schuit, Ingmar Quist (allen Kloetin ge), Frenk Schaap, Dick Kooyman (allen Nivo Sparta). Aantal toe schouwers: 300. Kloetinge: Jaco van der Schee; Roy Mulder, Michel Maaskant, Ar jan van der Smissen, Timo Jansen (76. Sofyan Azzagari); Daan Esser, Mats Willemse; Mark Schuit; Ing mar Quist, Josimar Pattinama en Rogier Veenstra (46. John Schot). stellende is van een zware hersen schudding. Sinds zijn gevoel voor positie én traptechniek zijn wegge vallen uit het team, is de balans op het middenveld verstoord. De laatste weken moest de ploeg het ook stellen zonder de inbreng van John Schot die kampte met een blessure. Zaterdag kwam daar de schorsing van aanvoerder [aap Esser bij én een blessure van Björn Quartei. Het noodzakelijke geschuif kwam het team niet ten goede. Er stonden stuk voor stuk goede voetballers op het veld, maar ze bezetten niet de plek waarop ze het beste renderen. Roy Mulder verhuisde naar de rechtsbackpositie van Quartei, con trolerend op het middenveld ston den Daan Esser en Mats Willemse en linksvoor meldde Rogier Veens tra zich voor zijn eerste basis plaats. De slag werd vooral verloren op het middenveld. Esser en Willem; se deden er alles aan, maar ook zij kregen de rust, de drive en het ver trouwen niet in de ploeg. Dat kwam niet door de tegenstan der. Nivo Spana toonde zich welis waar slim, maar allerminst onver slaanbaar. Achterin stond een blok van zes verdedigers, die zo snel mogelijk de creatievelingen voorin zocht. Simpel maar effectief Na twaalf minuten opende Mi chael van Rijn, de creatiefste van het stel, de score. Kort voor rust overwon Wesley Paijmans in een scrimmage: 0-2. De tweede helft was ronduit dra matisch. Geen redding heeft de doelman van Nivo Sparta hoeven verrichten. Zelfs niet toen de Gel derse ploeg met tien man kwam te staan. Symptomatisch: het enige doelpunt van Kloetinge werd in blessuretijd gemaakt door een ver dediger van Nivo Sparta. Alsof deze Stephan Kuijten mede lijden had met Kloetinge. door Barry van der Hooft WERKENDAM - Hoek had zaterdag veel weg van een bokser, die na één ronde weliswaar achterstaat op punten, maar het gevoel heeft dat de partij nog niet verloren is. Na een praatsessie stapte de ploeg vol goede bedoelingen na de rust de 'ring' in, om vervolgens binnen dertig seconden een geweldige up percut te krijgen. Daarna was het ook meteen over en sluiten voor de wankelende ploeg, die in Wer kendam na een teleurstellende middag tegen Kozakken Boys murw gebeukt weer de bus instap te: 3-0. Het pijnlijke aan de nederlaag was dat Hoek vooral van zichzelf had verloren. Kozakken Boys mag op papier dan tot de titelkandidaten worden gerekend; in de praktijk liet die ploeg geen onuitwisbare in druk achter. Kozakken Boys ont snapte in de openingsfase aan een achterstand (kans Jari Vyaene) en profiteerde daarna vooral van fou ten aan de zijde van Hoek. Niet voor de eerste keer bleek ef fectiviteit weer eens een doorslag gevende factor te zijn in een com petitieduel van de weggezakte Zeeuwse hoofdklasser. „Voetbal lend vond ik Hoek in de eerste helft helemaal niet zo slecht", zei Sjoerd van der Waal, die tot Man van de Wedstrijd werd gekozen. „Ie kunt zien dat er best veel voet bal in zit, alleen missen ze de po wer om snel om te schakelen. En ik vind veel spelers te lief Maak eens een overtreding, gooi de beuk er eens in." Waar Kozakken Boys uitstraalde dat het wilde winnen, liet Hoek zich in de tweede helft eenvoudig opzij zetten. De achterstand, vlak voor rust, viel op een psycholo gisch slecht moment. Maar met de wetenschap dat één doelpunt de wedstrijd kon doen keren, stapten de spelers in de tweede helft weer het veld op. Nog geen halve mi nuut later was het duel echter al gespeeld. Reguillo Vandepitte speelde middenvelder Ferry Al- fons in, zijn kaats richting Giovan ni Siereveld werd onderschept door Ismael Yildirim, die daarna simpel voor 2-0 kon zorgen. Alf- ons stak de hand na afloop in ei gen boezem en sprak van een dra matische wedstrijd. Toch had hij de spanning nog enigszins terug kunnen brengen. Na een pass van Mille Mendes stond Alfons ineens alleen voor doelman Basjan Mun ten, maar zijn lob hobbelde naast het verlaten doel. Het was, nog geen tien minuten na rust, meteen ook het laatste echte wapenfeit van Hoek. Dat gegeven maakte veel duidelijk. Na de 2-0 was de overtuiging ver te zoeken. Van veerkracht was geen sprake, het geloof en vertrou wen om toch nog een goed resul taat binnen te slepen leek bij heel weinig spelers nog echt aanwezig. Het was schrijnend om te zien hoe apathisch een aantal spelers zich gedroeg. Voorin had Hoek niets te vertellen, het middenveld werd bij vlagen overlopen en voor al dankzij Giovanni Siereveld en doelman lordi de Jonghe bleef de schade nog enigszins beperkt voor Hoek. Nadat Van der Waal vlak voor rust had gescoord en Yildirim aan het begin van de tweede helft de be slissing had geforceerd, kopte Arif Irilmazbilek na 71 minuten ook nog de 3-0 binnen. Door die ne derlaag zakte Hoek een plaatsje op de ranglijst. De ploeg die mee wil de doen om de bovenste plaatsen, kan nu de degradatiestreep al bijna aanraken. Karakteristiek Kozakken Boys-Hoek 3-0 (1-0). 38. Sjoerd van der Waal 1 -0, 46. Is mael Yildirim 2-0, 71. Arif Irilmaz- belik 3-0. Scheidsrechter: B.LJ.M. Elissen (Udenhout). Aantal toe schouwers: 850. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Jozué Weever; Se bastian Hermans, Mille Mendes, Ferry Alfons; Jari Vyaene (46. Lio nel Lord), Jorrit D'Haeseleer (61 Guillaume Clinckemaillie) en Regi- lio Pinas. door Robin Hamelink De doelman van Rijsoord stompt de bal weg voordat GPC Vlissingen gevaarlijk kan worden. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Koploper Wemeldin ge deed in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal goede zaken. De ploeg won zelf met 4-2 van Wolfaartsdijk en zag naaste bela ger MZVC onderuitgaan tegen Kruiningen: 2-3. SVD boekte zijn eerste overwinning van het sei zoen door met 2-0 te winnen van Lewedorpse Boys. Colijnsplaatse Boys won met 3-0 bij Borssele. De zaterdagtak van VC Vlissingen bleef thuis op 0-0 steken tegen Spui. MZVC-Kruiningen 2-3: Een licht overwicht van MZVC werd uitge drukt in een i-o-voorsprong door een doelpunt van Patrick Joossens. Geheel onverwacht kwam Kruinin gen terug. Thomas Paauwe kopte uit een cor ner de bal tegendraads in het doel. Na een enorme verdedigingsfout bij Kruiningen kon Joossens met gemak de 2-1 binnenschieten. Een dekkingsfout achterin bij MZVC stelde Edwin van Houten in staat om op knappe wijze de 2-2 te ma ken. Na de pauze scoorde Paauwe opnieuw uit een corner met een kopbal. Vlissingen (zat)-Spui 0-0: Vlissin gen had recht op de drie punten, maar kreeg de bal niet in het doel van Spui. Zo kopte Safi Seighani op de lat en de bal die terugsprong kopte hij nogmaals op de lat. Wais Zerin kreeg de kans op 1-0, maar faalde jammerlijk voor een leeg doel. Na de pauze werd het een open wed strijd, maar kreeg zowel Spui als Vlissingen het niet voor elkaar om een doelpunt te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49