Du Buy was een echte ambassadeur van de afgrond sport 29 Hamilton profiteert van averij bij Vettel Twee doden bij ongeluk tijdens rally In Memoriam 1921 - 2011 69e toernooizege voor Roger Federer maandag 14 november 2011 'Het was heel anders. Veel losser, veel minder controle dan onder Avital. Die was heel erg van het team, van alles samen doen.' Diagonaalspeelster Caroline Wensink WBBmmKÊmtmmmÊiÊÊmÊimmmmÊmamBmmmmmmmmmimmiiÊmÊiamiaKmmmmmmmmmmmmmmmmm door René Banierink POREC - De olympische droom van de Nederlandse voUeybalsters lag gisteravond een kwartier lang aan diggelen. De ploeg dacht na de 3-2-nederlaag in en tegen Kroatië in de finale van het pré-olympisch kwalificatietoernooi uitgeschakeld te zijn. Maar door de achterdeur plaatst de ploeg als beste nummer twee zich vrijwel zeker alsnog. Gedesillusioneerd, kapot, leeg. Zo verliet de nationale volleybalploeg gisteravond het speelveld van de Zatika-sporthal in het Kroatische Porec. Na de 3-2-nederlaag tegen Kroatië was de olympische missie voor de tweede keer gestrand. Aan voerder Chaine Staelens gaf aan de rand van het speelveld al een in terview aan de NOS over de uit schakeling. Maar toen ook zij de door een graf stemming getroffen kleedkamer binnen was gestapt, vertelde bondscoach Goedkoop dat de olympische aspiraties niet defini tief gestrand waren in de Kroati sche badplaats. Nederland gaat vrij wel zeker alsnog, als beste num mer twee van de drie pre-OKT's, naar het OKT in Turkije komend jaar. Want de kans is zeer groot dat een Europese ploeg zich deze Manon Fiier was gisteren verbijs terd na de nederlaag van de voUey balsters in de finale van het pre-oiympisch kwalificatietoernooi in Kroatië. Vanwege een knieblessure vertrok de aanvoerster van Oranje zater dag al uit Porec. „Ik had dit totaal niet verwacht. Ik ben weggegaan met de volle overtuiging dat het week op de World Cup in Japan plaatst voor Londen. Het is zelfs vrijwel zeker omdat Italië, met nog drie duels te gaan, nog geen wedstrijd verloren heeft. Goedkoop verklaarde gisteravond dat hij sinds zaterdag op de hoogte was van de ontsnappingsroute die vrijwel iedereen over het hoofd had gezien. Steeds was gecommu niceerd dat alleen de winnaars van de drie pre-OKT's naar het OKT gingen. En Goedkoop had het de speel sters niet willen venellen. „Nee. Want het team moest nog een fi nale spelen. En een finale moet je leren winnen." Dat lukte niet, maar de 3-2-neder- laag na drie 3-0-zeges was genoeg om als beste nummer twee langs de afgrond te scheren. Aanvoerder Chaine Staelens zei dat ze com pleet overvallen was door de me dedeling. „Het enige wat ik op dat moment dacht was: oh." En dat ge voel zal bij de meeste speelsters hebben overheerst. Allemaal dach ten ze dat het opnieuw mis was ge gaan. De meesten jagen al acht jaar op een olympisch ticket. Met dit krankzinnige slot kwam er een passend eind aan het inte- rim-bondscoachschap van Bert Goedkoop. Het gedwongen ver standshuwelijk van de speelsters goed zou komen. De sfeer was goed en nu hebben we toch verlo ren. Ik ben verbijsterd." Even later vernam Flier opgelucht dat niet al le kansen voorbij zijn, Het maakte het voor Flier extra moeilijk dat ze de wedstrijd via in ternet had moeten volgen. „Ik had nu bij het team moeten zijn om te helpen en te steunen." met de technisch directeur van de volleybalbond kraakte vanaf de eerste dag aan alle kanten. Hij stapte een paar weken geleden in het gat dat hij zelf gecreëerd had door bondscoach Avital Selin- ger de deur te wijzen. Directe aan leiding was de onverwacht lage ze vende plek op het EK. Maar dat niet alleen. „Er zit veel meer in dit team dan er de laatste tijd is uitge komen", herhaalde Goedkoop gis teren voor de finale nog maar eens. De speelsters waren niettemin ont hutst en kwaad over Goedkoops beslissing en moesten vervolgens ook nog het gevolg van het slechte EK, overwerk in de vorm van het pré-olympisch kwalificatietoer nooi, met de grote boosdoener af werken. Het was dan ook een rare week in het Kroatische kustplaatsje Porec, gaf Maret Grothues gisteren toe. „Het was heel vreemd om dit toer nooi zonder Avital te moeten spe len, heel onwennig ook." Caroline Wensink dacht er net zo over. „Het was heel anders. Veel losser, veel minder controle dan onder Avital. Die was heel erg van het team, van alles samen doen, altijd bij elkaar. Onder zijn leiding was Manon ook nooit naar huis ge gaan", verwees de midspeelster het vertrek van de aanvoerder za terdag. De diagonaalspeelster, die de hele week nog niet had gespeeld, had teveel last van de slijmbeursontste king in haar rechterknie om nog in actie te komen. Goedkoop is vanaf vandaag bonds coach af en weer technisch direc teur. In die hoedanigheid mag hij een nieuwe coach zoeken die half april twee weken de tijd heeft om het team klaar te stomen voor het niet meer verwachte OKT in Tur kije. In een ziekenhuis in Amster dam is vrijdagavond tafelten- nisicoon Cor du Buy overle den. De Amsterdammer kampte al enige tijd met hartproblemen en werd ne gentig jaar. door Koen de Vries Du Buy werd in 2000 uit geroepen tot tafelten nisser van de eeuw. Hij werd onder meer acht keer kampioen van Nederland en was een ambassadeur voor zijn sport. Opmerkelijk was de vriendschaps band die Du Buy had met Johan Cruijff. Een zakelijk conflict lag daaraan ten grondslag. Du Buy be gon na zijn carrière met een eigen tafeltennisbedrijf, Cor du Buy Sport. De firma produceerde ta fels, batjes en andere tafeltennisbe- nodigdheden. Daarnaast behartig de het bedrijf in Nederland de be langen van het Duitse sportmerk Puma. Cruijffhad er een contract, maar weigerde op Puma-voetbal- schoenen te spelen. Het leverde hem contractueel een boete van 2500 euro op, die Cruijff voor de rechtbank aanvocht. Uiteindelijk probeerden Du Buy en Cruijff het probleem onderling op te lossen. Het lukte en leverde een vriend- villers-le-temple - Bij de autoral- ly van de Condroz vielen zaterdag na een ongeluk twee doden. De or ganisatoren en betrokken burge meesters beslisten vervolgens na een urenlange vergadering una niem dat de rally de volgende dag later gewoon verder ging. Tijdens de rally in Wallonië raakte schap voor het leven op. Kort gele den ondersteunde Cruijff nog een verzoek om Du Buy te eren met een koninklijke onderscheiding. Cor du Buy veroverde zijn eerste nationale tafeltennistitel in 1937^ toen hij zestien was. Hij had er meer dan acht kunnen veroveren, maar in de oorlog weigerde hij mee te doen aan het NK omdat jo den van het toernooi werden ge weerd. Du Buy werd ook door de internationale tafeltennisbond 1TTF onderscheiden met de zoge naamde Merit Award. Du Buy was niet alleen goed in ta feltennis. Hij was vooral bij de ve teranen in het tennis een gevreesd tegenstander. In verschillende leef tijdsklassen behoorde hij tot de top van Nederland. de Nederlandse coureur Erik Morée in het dorp Villers-le-Tem- ple de macht over het stuur kwijt. Hij raakte volgens de organisatie een stenen brug. Brokstukken daarvan kwamen in het publiek te recht. Daarbij vielen twee doden en raakten drie andere mensen ge wond. Manon Flier verbijsterd en opgelucht PARIJS - Roger Federer heeft in Parijs zijn tweede toer nooizege op rij behaald. De Zwitserse tennisser reken de in de finale van het Masterstoernooi in twee sets af met de Fransman Jo-Wilfried Tsonga: 6-1 7-6 (3). Federer won vorige week voor eigen publiek in Basel. In Parijs bracht hij zijn totaal aantal titels op 69. Het toer nooi in de Franse hoofdstad ontbrak nog op zijn impo sante erelijst. Hij behaalde er eerder deze week de acht honderdste overwinning in zijn loopbaan. foto lan Langsdon/EPA abu dhabi - Zijn tweede wereldti tel op rij had hij al in bezit. Maar Sebastian Vettel kon dit formule i-seizoen zijn successen nog meer glans geven, door twee fraaie re cords te verbreken. In Abu Dhabi begon de Duitse coureur van Red Buil goed aan die opdracht. Tij dens de kwalificaties veroverde hij voor de veertiende keer de polepo- sition, waarmee hij het record van de Brit Nigel Mansell uit 1992 eve naarde. Een dag later moest Vettel de Grand Prix van Abu Dhabi op zijn naam schrijven, om het recordaan tal seizoenszeges (dertien) van Mi chael Schumacher nog te kunnen evenaren. De inwoner van Hep- penheim schoof echter al in de tweede bocht van de baan met een lekke achterband. Dat defect veroorzaakte zoveel schade, dat Vettel even later zijn Red Bull in de garage moest laten. „Dit is frus trerend", erkende hij naderhand. „Tot dat moment voelde alles goed aan." Het uitvallen van Vettel, die voor het eerst sinds oktober 2010 de finish niet haalde, gaf zijn con currenten de mogelijkheid de hoofdrol op te eisen. Lewis Ha milton aarzelde geen moment en nam de leiding over. De Britse cou reur van McLaren-Mercedes zag de resterende ronden steeds de Spanjaard Alonso in zijn achteruit kijkspiegels, maar de Ferrari-rijder slaagde er nimmer in het gat te dichten. Zodoende kon Hamilton zijn derde overwinning van 2011 bijschrijven, nadat hij eerder al in China en Duitsland had gewon nen. Achter Alonso eindigde McLa- ren-rijder Jenson Button als derde, waardoor voor het eerst in negen tien races niemand van Red Buil naar de huldiging mocht. Naam Cor de Buy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47