Uniek record voor Guiilaume Elmont 8 Volleybalsters langs de rand 281 sport PRÉ-OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI Volleybalploeg van interim-bondscoach Goedkoop mag in olympische droom blijven geloven ondanks overwachte nederlaag tegen Kroatië. Argentijnse hockeysters naar OS Latvala wint rally Groot-Brittannië Rugbyers verliezen van Duitsland Vacansoleil zeker van licentie World Tour Van Rijsselberge pakt zilver in wereldbeker Interim-bondscoach Bert Goedkoop kon de volleybalsters niet naar de zege op Kroatië leiden. De meeste speelsters van het Neder lands volleybalteam jagen al acht jaar op een olympisch ticket foto's ANP maandag 14 november 2011 BUENOS AIRES De Argentijnse hockeysters zijn via de achterdeur aan een olym pisch ticket gekomen. De wereld kampioen krijgt het ticket van Zuid-Afrika. Dat land won de Afri kaanse titel, maar het olympisch co mité van Zuid-Afrika vond dat toer nooi van een te laag niveau om di rect gebruik te maken van het olympisch ticket. Argentinië miste rechtstreekse kwalificatie door van de VS te verliezen. De wereldkam pioen leek daardoor veroordeeld tot een kwalicatie-toernooi. CARDIFF De Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fie sta RS) heeft gisteren de rally van Groot-Brittannië gewonnen. Dat ge beurde nadat eerder op de dag top favoriet Sébastien Loeb (Citroën DS3) uit de race was gestapt na een botsing. Loeb verzekerde zich vrijdag al van de wereldtitel door de opgave van de Fin Mikko Hirvonen (Ford Fie sta RS), zijn enige overgebleven concurrent Voor de Fransman was het de achtste keer op rij dat hij de beste van de wereld was. HANNOVER De Nederlandse rugbyers hebben een kansloze nederlaag geleden te gen Duitsland. In Hannover won de thuisploeg met 23-7. Bij rust leid den de Duitsers reeds met 15-0. De wedstrijd maakte deel uit van de strijd om de European Nations Cup. Nederland en Duitsland zijn met Polen, België, Tsjechië en Mol davië ingedeeld in divisie 1B. Door de nederlaag kan Oranje de gradatie nog nauwelijks ontlopen. De equipe staat stijf onderaan, met 1 punt uit 6 duels en zag Duitsland (11 punten) verder weglopen. AIGLE De Nederlandse wielerploeg Vacan- soleil-DCM heeft de verlossende brief van de internationale wieleru- nie UCI binnen. De ploeg is voor het jaar 2012 verzekerd van de licen tie van de World Tour en kan dus aan alle grote wielerkoersen mee doen. Vacansoleil verkeerde ander halve week in onzekerheid. De UCI gaf sommige ploegen, waaronder Rabobank, begin november wel een licentie, maar verlangde van andere ploegen nog meer tekst en uitleg. MELBOURNE Windsurfer Dorian van Rijssel berge heeft de zilveren medaille veroverd bij de wereldbekerwed strijden bij Melbourne. De Texelaar kwam één punt tekort voor het goud. Van Rijsselberge zegevierde zaterdag in de medalrace en troef de daarmee zijn grootste rivaal, de Australiër JP Tobin, af. Tobin kwam echter wel als tweede bin nen en dat was net genoeg om zijn koppositie te behouden. Nicholas Heiner zeilde in de medalrace van de laser-klasse naar de zesde plaats. Hij eindigde daardoor als zevende. door Marco Knippen ROTTERDAM - In internationaal ver band kan hij met zijn erelijst nog niet aan hem tippen, maar op na tionaal niveau ontsteeg Guiilaume Elmont gistermiddag Dennis van der Geest. Bij het NK in Rotter dam tekende Elmont voor zijn elf de nationale judotitel in dezelfde klasse (die tot 81 kilogram), het geen een record bij de mannen is. Bij Van der Geest, tussen 1995 en 2004 heerser bij de zwaargewich ten, bleef de teller op tien staan. Spannend werd het overigens nog wel. Henri Schoeman dreigde hem in de finale van een illusie te beto ven, maar de routinier capituleer de uiteindelijk in de extra tijd. Dat het goud via een 'golden score' werd veiliggesteld, deed niets aan de unieke prestatie af „Het is altijd lastig als de favorie- tenstatus aan je kleeft. Je moet het dan toch maar even waarmaken. 88! En dat heb ik gedaan", jubelde El mont. De recordreeks beschouwt hij als een ode aan zijn fans. Hij voelt zich verplicht om voor hen jaarlijks bij het NK te acteren. Hoe wel Elmont begrip toonde voor de vele toppers die niet op de tatami verschenen en zich concentreer den op de GP van Amsterdam, druist het tegen zijn principe in verstek te laten gaan. „Moe, zwak of misselijk; dat is voor mij geen re- Guillaume Elmont den om niet mee te doen. Zelfs met een blessure heb ik hier vaak genoeg gevochten." Toch is het maar de vraag of El mont zijn abonnement zal verlen gen. Althans, als het om de huidi ge categorie gaat. Want hij speelt nadrukkelijk met de gedachte om de overstap naar de klasse tot 90 kilogram te maken. Overigens zal dat niet eerder zijn dan na de Spe len van volgend jaar. „Ik heb nog een klus te klaren." In Londen aast de nu dertigjarige Elmont op de ontbrekende medail le. De wereldkampioen van 2005, die ook bij EK's op het podium stond, hoopt er over negen maan den de cirkel rond te maken. Het is trouwens een gedeelde missie met zijn tweeënhalf jaar jongere broer Dex, die eveneens bij het WK en EK eremetaal voor zich op eiste. Beide nazaten van Ricardo, hun vader die in 1976 namens Suri name aan de Spelen van Montreal deelnam, hebben reeds een olym pische nominatie op zak. Dat Elmont het vervolgens zeker één seizoen hogerop wil proberen, heeft alles te maken met de strijd tegen de kilo's. Het gevecht tegen de weegschaal is een (te) zware op gave. „Het telkens afvallen gaat me steeds moeilijker af', aldus El mont. „Zeker in de winterperiode is het lastig om op het juiste ge wicht te blijven, ook al leef ik erg gezond." Dan, met een grijns: „Al leen een broodje pom (een Suri naamse lekkernij, red.) sla ik op z'n tijd niet af" Met de aanstaande verhuizing zou Elmont zich tot erfgenaam van Mark Huizinga kunnen ontpop pen. Na het afscheid van de olym pisch kampioen van 2000 stond er in diens categorie geen waardig op volger op. „Maar ook al was dat wél het geval geweest, dan had mij dat niets uitgemaakt. Ik schuw geen uitdaging."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46