sport 127 in Bundesliga Bosnië-Herzegovina moet Portugese storm overleven omhoog houden Mm UMP IDKAMERS TEGELS Drie spelers debuteren in Jong Oranje Hiddink: Geen directeur van Ajax maandag 14 november 2011 'De stadions zijn geweldig, de clubs hebben de financiën goed voor elkaar en nergens komen zoveel mensen kijken als in Duitsland.' Kiaas-Jan Huntelaar geniet in de Bundesliga een speciaal masker, dat hij morgenavond ook draagt, foto Robin Utrecht/ANP één van Engeland, Manchester Ci ty. In München roepen ze wel eens gekscherend: 'Als we ons kwaad maken, kopen we alles op.' Het geeft wel aan hoe groot de mo gelijkheden van die club zijn. Ook ten opzichte van de andere top clubs in Europa." BSBBBKïSi&gHgES^gËBiaKa door Barry van der Hooft OEN HAAG - Het lijkt op voorhand een uitgemaakte zaak. Portugal moet na de o-o in Zenica alleen nog maar even thuis winnen van Bosnië-Herzegovina, om zo alsnog het felbegeerde ticket voor het EK te bemachtigen. Alle ogen zijn op sterspeler Cristiano Ronaldo ge richt en dat vinden de Bosniërs al lemaal prima. Laat de voetballers uit de Balkan-republiek morgen in Estadio da Luz maar de underdog zijn. Dan zijn ze op hun best. Revanchegevoelens spelen ook nog een rol. Twee jaar geleden stonden Portugal en Bosnië-Her zegovina ook al tegenover elkaar, in de play-offs voor het WK. De Portugezen boekten twee keer een benauwde i-o-overwinning en zorgden ervoor dat de Bosniërs zich opnieuw niet plaatsten voor een eindtoemooi. l\vee jaar later liggen de kaarten iets anders. Por tugal was vrijdag weliswaar de bo venliggende partij, maar slaagde er niet in te scoren. Dat Bosnië de 'nul' hield was geen toeval. De ploeg steunt op een ster ke organisatie en hoefde in de afge lopen zeven duels slechts één doel punt te incasseren. Die treffer kwam van de rechtervoet van Sa- mir Nasri, die Frankrijk een maand geleden vanaf de straf schopstip naast Bosnië schoot (1-1). Het was een zure tegentreffer voor de Bosniërs, die zich bij een overwinning in het Stade de Fran ce rechtstreeks voor het EK zou den hebben geplaatst. Maar het was weer net niet, zoals dat in voorgaande kwalificatiereeksen ook het geval was. De selectie van bondscoach Safet Susic heeft de afgelopen jaren flin ke stappen vooruit gezet. Het gros van de spelers verdient zijn geld in de grotere competities van Europa. De sierlijke Zvjezdan Misimovic (Dinamo Moskou) is de vormge ver van het team, maar ook een speler die het al vaak aan de stok heeft gehad met bondscoaches. De pas 21-jarige Miralem Pjanic, ploeg genoot van Maarten Stekelenburg den ook nog", legt de 21-jarige ver- dediger uit. „Soms pakken we op een vrije dag de trein en gaan we even naar Londen. Ik heb nog veel contact met de mensen bij Chel sea. Ze informeren twee, drie keer per week naar hoe het met me gaat. Ze weten wat ik kan. Chelsea heeft mijn contract niet voor niets tot 2015 verlengd." Bij Jong Oranje was hij tijdens het laatste duel in Oostenrijk, dat met het nodige geluk met 1-0 werd ge wonnen, nog basisspeler. Van avond zit hij tegen Jong Schotland echter weer op de bank. Lorenzo Burnet van FC Groningen krijgt de voorkeur van Cor Pot, met wie Van Aanholt een jaar geleden in conflict raakte. De bondscoach liet de verdediger daarna een tijdje links liggen, maar na een goed ge sprek werd Van Aanholt weer in genade aangenomen. „Wat er toen is gebeurd, ligt achter me", zegt Van Aanholt. „En dat de trainer me nu niet opstelt, kan ik wel begrijpen. Ik speel weinig en dan is het logisch dat hij voor spe lers kiest die wel elke week voetbal len." Pot liet gisteren doorscheme ren Van Aanholt bewust te heb ben geselecteerd om een signaal richting hem af te geven. Want hij is de enige speler bij Jong Oranje die bij zijn dub niet speelt. Van Aanholt houdt zijn hoofd ech ter omhoog. Hij weet dat het snel kan gaan, wanneer hij weer basis speler wordt. Hij krijgt steun van familie en vrienden, onder wie Jef frey Bruma. De international is door Chelsea verhuurd aan HSV. „Jeffrey en ik hebben bijna elke dag contact. Hij heeft het soms moeilijk in Hamburg en voor mij geldt hetzelfde bij Wigan. We pro beren elkaar te helpen, omdat we over een tijdje het liefst samen bij Chelsea willen spelen." bij AS Roma, is een prachtig ta lent. En dan is er ook nog de abso lute vedette van de ploeg: Edin Dzeko. De aanvaller en aanvoerder ver dient zijn geld bij Manchester Ci ty. De pas 25-jarige spits is voor Bosnië wat Cristiano Ronaldo voor Portugal is: de speler waar ie dereen zijn hoop op heeft geves tigd. Dzeko zette zijn ploeg tegen Frankrijk op voorsprong en wil dat kunstje morgenavond graag herhalen. Als het hem lukt, is de kans aanwezig dat de assist op naam komt van een speler die in Nederland uit beeld is geraakt. Haris Medunjanin vluchtte begin jaren negentig met zijn moeder naar Nederland en kwam via Roer mond in Alkmaar terecht. De linksbenige middenvelder brak door bij AZ, speelde met het Ne derlands team in 2005 op het jeugd-WK en werd een jaar later met Jong Oranje Europees kam pioen. Tijdens dat toernooi in Por tugal vertelde Medunjanin dat hij voor Nederland uit wilde blijven komen. Drie jaar later, toen hij via Sparta en opnieuw AZ bij het Spaanse Real Valladolid was be land, koos hij toch voor het shirt van zijn geboorteland. Voor bondscoach Susic is de in middels bij Maccabi Tel Aviv spe lende Medunjanin een vaste waar de geworden. Van de elf EK-kwali- ficatieduels speelde hij er tien, waarin hij drie keer scoorde. Mor genavond stapt Medunjanin in Lis sabon het veld op, met rugnum mer r8. In het land waar hij ruim vijf jaar geleden met Jong Oranje de Europese titel veroverde, wil hij nu met Bosnië een ticket voor de Europese titelstrijd grijpen. Het zal stormen in Estadio da Luz, maar de Bosniërs weten dat een gelijk spel (1-1,2-2, enz.) zoals onlangs te gen Frankrijk, volstaat om af te re kenen met Ronaldo en co. Voormalig AZ-speler Haris Medunjanin (links) houdt tijdens het heenduel in Zenica de Portugees Nani van zich af. foto Fehim Demir/EPA NIJMEGEN - Als de voortekenen niet bedriegen, laat Cor Pot van avond in het EK-kwalificatieduel met Schotland drie spelers debute ren in Jong Oranje. Het FC Gronin- gen-duo Virgil van Dijk en Loren zo Burnet krijgt een plek in de de fensie, terwijl Adam Maher in Nij megen op het middenveld de lij nen mag uitzetten. Het toptalent van AZ is met zijn achttien jaar de jongste speler binnen de selectie. Maher neemt de plek in van Mar co van Ginkel (Vitesse), die afgelo pen week met een knieblessure het trainingskamp verliet. Verdedi ger Van Dijk speelt centraal achter in, Burnet krijgt als linksback de voorkeur boven Patrick van Aan holt. Vermoedelijke opstelling: Bizot; Leer dam, Van Dijk, De Vrij, Burnet; Clasie, Maher, Fer; Narsingh, Barazite, John. AMSTERDAM - Na de smadelijke ne derlaag van Turkije vrijdag in de play-offs van het EK-kwalificatie- toernooi tegen Kroatië (0-3) dreef er even een reddingsboei richting het nog steeds stuurloze vlaggen schip van Ajax. Maar Guus Hid dink liet al snel weten dat hij de koers naar rustig vaarwater niet gaat bepalen. „Dat thema is klaar", zei hij in een vraaggesprek bij de NOS. „Bij die club is iedereen met iedereen be zig. Het is zeer onrustig. Dat is heel Amsterdams en ook heel Ajax. Wat mij betreft, gaat het niet meer gebeuren." Bij Ajax was vol doende draagvlak voor de wereld burger die zich al jaren thuisvoelt in de binnenstad van Amsterdam. Hij genoot het vertrouwen van Jo- han Cruijff en paste eveneens in het ideale plaatje van de overige vier commissarissen. n sanitair tegen bodemprijzen merken 1 AL 15 JAAR Df AANBIEDER VAN KOM LANGS VOOR EEN KOP KOFHE EN LAAT U OVERTOIGEN KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WINW.SANIDUMP.N1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45