261 sport Huntelaar vindt alles geweldig van Aanholt blijft zijn hoofd Bankzitter Patrick Engeland verrast Spanje op Wembley Harry Redknapp voor rechtbank in Londen Nigeriaanse voetballer (30) overlijdt in België DUiTSLAND-NEDERLAND Het Nederlands elftal oefent morgenavond in Hamburg tegen Duitsland. Klaas-Jan Huntelaar is zeer te spreken over de competitie waarin hij zijn geld verdient. maandag 14 november 2011 LONDEN Zeker niet in de sterkste opstelling versloeg Engeland zaterdagavond op Wembley wereldkampioen Spanje, tevens de Europese titel houder, met 1-0. Het enige doel punt kwam in de 49e minuut op naam van Frank Lampard, die at tent reageerde op een kopbal van Darren Bent op de paal. Spanje was in technisch opzicht de veel betere ploeg op het met 87.000 toeschouwers uitverkochte Wem bley, maar was in de afronding slor dig en gemakzuchtig. David Villa (paal) en Cesc Fabregas lieten in de slotfase nog mooie kansen op de gelijkmaker liggen. LONDEN Het leven van coach Harry Red knapp van Tottenham Hotspur gaat momenteel niet over rozen. De 64-jarige oefenmeester is her stellende van een recente operatie aan zijn hart. Hij moet op 23 janua ri ook nog eens voorkomen we gens vermeende belastingontdui king. Redknapp zou in zijn periode als trainer-coach van Portsmouth tussen 2002 en 2007 een bedrag van in totaal 200.000 euro zwart hebben ontvangen. De verdachte betalingen zouden zijn gedaan door ex-voorzitter Milan Mandaric, die in januari ook voor de recht bank in Londen moet verschijnen. ANTWERPEN Bij een duel in de Belgische eerste provinciale klasse is de Nigeriaan se voetballer Bobsam Elejiko van SC Merksem gisteren overleden. Hij werd dertig jaar. Elejiko zakte in de tweede helft in elkaar en kon ondanks de snelle reactie van de medische staf niet meer gereani meerd worden. Elejiko voetbalde eerder in de hoogste klasse van het Belgische voetbal bij Westerlo. Ook kwam hij uit voor Turnhout, Ant werp en het Portugese Beira Mar. Na terugkeer in België speelde hij bij Deinze, Waasland-Beveren en Merksem. Hij zou zijn overleden aan een hartaderbreuk. Duitsland speelde vrijdagavond een oefenwedstrijd in en tegen Oekraïne. Het enerverende duel eindigde in 3-3. door Leon ten Voorde HAMBURG - Toen Rafael van der Vaart de overstap maakte van Ajax naar HSV, werd er nog net niet ge gniffeld in de boezem van Oranje. Maar de verbazing was er wel. De subtopper HSV? Dat stoffige Duits land? Die fletse Bundesliga? Als in ternational droomde je enkele ja ren geleden niet van wedstrijden bij Stuttgart, HofFenheim, Mainz of Bremen. „Maar die scepsis is wel verdwenen", zegt Klaas-Jan Huntelaar, een van de vier Neder landse internationals uit de Duitse competitie die morgenavond in Hamburg in een vertrouwde omge ving terechtkomen. Tegenwoordig vindt iedereen het heel normaal dat een topper als Ar jen Robben na Chelsea en Real Madrid kiest voor Bayern Mün- chen. Duitsland is zelfs voor de moderne voetballer hip geworden. Ook de loopbaan van de aanvoer der van Oranje, Mark van Bom mel, kreeg weer vaart toen hij bij Bayern neerstreek. Als kind van de Achterhoek heeft Huntelaar altijd al een zwak voor het voetbal in zijn achtertuin ge had. „We hadden iedere zaterdag een vast ritme bij ons thuis. Om zes uur keken we naar Sportschau, daarna naar Studio Sport en vol gens sloten we de dag af met Match of the Day." Huntelaar is een liefhebber, die je niets hoeft te vertellen over de grootsheid van zijn eigen club Schalke 04, Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach of Köln. Als je - om maar eens een voorbeeld te noemen - Ryan Babel twee jaar geleden had geconfron teerd met HofFenheim, dan had hij waarschijnlijk de aanbieding niet eens ingekeken. Maar nu is Ba- bel, net als zijn ploeggenoot Edson Braafheid, maar wat blij met de uit de kluiten gewassen dorpsclub die bijna dertigduizend toeschouwers per wedstrijd trekt. „Deze competitie is op weg de grootste van de wereld te wor den", meent Huntelaar. „De sta dions zijn geweldig, de clubs heb ben de financiën goed voor elkaar en nergens komen zoveel mensen kijken als in Duitsland. Qua toe schouwergemiddelde is de Bundes liga al de nummer één van de we reld." Huntelaar heeft aardig verge lijkingsmateriaal, aangezien hij ook al in twee andere topcompeti- ties, die van Spanje en Italië, heeft rondgekeken. „In Spanje steken Barcelona en Real Madrid ver bo ven de rest uit; echt spannend is het daar niet. Italië vond ik een leuke competitie, maar je wist met Milan wel vaak dat je ging win nen. De stadions waren ook verou derd en zaten bij uitwedstrijden lang niet vol. Dat maak je in Duits land niet mee." „Ik denk ook dat de Bundesliga in de breedte nu al de sterkste is. In Engeland heb je vier a vijf teams die de dienst uitmaken, maar in Duitsland is er achter Bayern Mün- chen sprake van een langgerekte middenmoot. Je moet elke week aan de bak, omdat echt iedereen van elkaar kan winnen. Borussia Mönchengladbach is vorig jaar bijna gedegradeerd, maar speelt dit seizoen bovenin mee. Dat kan allemaal in Duitsland." Khalid Boulahrouz, speler van VfB Stuttgart, zei vorige week in een in terview met NUsport dat de Bun desliga de Premier League al voor bij is. „Als ik kijk naar Stoke City... Dat lijkt wel discuswerpen. Bolton speelt een soort rugby", sprak de rechtsachter, die morgen net als Jo ris Mathijsen terugkeert naar de plek waar ze hun internationale loopbaan begonnen: Hamburg. Maar er is meer dan de kracht van de breedte, vindt Huntelaar. „Wij Klaas-Jan Huntelaar trainde afgelopen week vanwege een gebroken neus met hadden vorig seizoen een matig jaar in de competitie, maar haal den met Schalke wel de halve fina le van de Champions League. Bayern behoort op dit moment tot de top van Europa. Die won nen onlangs in de Champions Lea gue heel simpel van de nummer door Barry van der Hooft NIJMEGEN - Als een van de eerste Nederlandse jeugdspelers maakte Patrick van Aanholt in de zomer van 2007 als tiener de overstap naar een Engelse topclub. De lin kerverdediger tekende een mooi contract bij Chelsea, dat afgelopen zomer werd opengebroken en ver lengd tot medio 2015. Wie niet be ter weet, lijkt aan de eerste zinnen van een prachtig jongensboek te zijn begonnen. In zo'n boek wordt natuurlijk ook de grote doorbraak voor het voetlicht gebracht, maar juist dat hoofdstuk ontbreekt nog bij Van Aanholt. De Brabander met Antilliaanse roots is aan zijn vijfde seizoen in Groot-Brittannië bezig, waarin hij vier keer werd verhuurd. Na uit leenperiodes bij Coventry City, Ne wcastle United en Leicester City draagt Van Aanholt sinds deze zo mer het shirt van Wigan Athletic, laatste in de Premier League. Al leen hoeft het tricot met rugnum mer 22 niet al te vaak gewassen te worden. Want de jeugdinternatio- nal is vooral tribuneklant of bank zitter in de vaak druilerige stad aan de rivier Douglas. „Ik zit in een mindere periode, dat klopt", bevestigt Van Aanholt. „Ik vind dat het vooral aan mezelf ligt, dat ik weinig speel. Ik heb last ge had van een hamstringblessure en zat echt even in een dipje. Dan moet je mentaal sterk zijn en er weer uitkomen. Dat gaat me echt wel lukken." Naar trainer Roberto Martinez toe stappen had volgens hem dan ook weinig zin. „Het is zijn keus. Het enige wat ik kan doen, is goed trai nen en door blijven gaan. Echt, ik geloof in mezelf Ik wil slagen bij Wigan en daarna terug naar Chel sea." Bij die club maakte hij de gehele voorbereiding op dit seizoen mee, maar de concurrentie achterin was zoals altijd enorm. Van Aanholt moest bij Chelsea achter onder an deren Ashley Cole in de rij aanslui ten. Het advies van de nieuwe trai ner André Villas-Boas kwam daar om niet als een verrassing. „De trainer vertelde me dat het be ter was om bij een andere club een jaartje op het hoogste niveau te voetballen", vertelt Van Aan holt. „Met als belangrijkste doel om daarna als een betere speler te rug te keren bij Chelsea. Het gaat nu even wat minder bij Wigan, maar ik ben niet van plan eerder terug te keren naar Londen. Ik wil me bewijzen." In 2007 ging zijn vader met hem mee naar Londen om voor hem te zorgen. Tegenwoordig woont Van Aanholt met zijn vriendin in Wigan. „Ik heb mijn huis in Lon- Patrick van Aanholt (rechts) in actie namens Jong Oranje in het play-of- fduel met Oekraïne. foto Sergey Dolzhenko/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44