Sport PZC Derby komt pas laat echt los 26 en 27 25 36 en 37 EERSTE KLASSE C Goes kan i-o-achterstand tegen VC Vlissingen niet meer rechttrekken Karakteristiek Huntelaar geniet van grootsheid Bundesliga Maandag 14 november 2011 Atleten Pleijte en Engels verbeteren records in Mosselloop Tip? sport@pzc.nl Tim van Hasselt (nummer 12) komt te laat om het schot van Goes-aanvaller Kyle Doesburg (rechts) te blokken. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft GOES - Wie op een prachtige wed strijd hoopte, kwam gistermiddag bedrogen uit bij Goes-VC Vlissin gen. De Zeeuwse derby werd een helft lang beheerst door angstha- zenvoetbal, kwam pas na rust echt los en kreeg met VC Vlissingen geen winnaar die volmondig aan spraak mocht maken op de drie punten. Bij de Walcherse titelkan didaat hadden ze daar na afloop maling aan. „We komen er lang zaam aan", zei trainer Karl Vergou wen, die met zijn équipe nu de derde plaats bezet. De enige treffer kwam na 59 minu ten op naam van Björn Langeveld. De ervaren middenvelder speelde Arjan Human in, plaatste één van zijn zeldzame versnellingen en kreeg de bal mee in de loop. De as sistent-scheidsrechter van Goes vlagde vanwege buitenspel, maar scheidsrechter Berben negeerde het signaal. Alleen voor doelman Sven Wolkenhauer bleef Lange veld koel, bij één van de slechts vier goede mogelijkheden die VC Vlissingen wist te creëren. Eén van de oorzaken voor de vaak aanvallende onmacht, kon gezocht worden in de fysieke staat van Jo nathan Constancia. De aanvaller was de afgelopen weken ongrijp baar, maar liep vorige week een hamstringblessure op. Wedstrijd- fit was hij bij lange na niet, maar hij verscheen wél aan de aftrap in Goes. Omdat zijn lichaam niet meewerkte, bleef Constancia zo goed als onzichtbaar. „Ik wilde graag spelen", bekende hij na afloop, „terwijl het eigenlijk niet kon. Het voelde alsof die ham string op knappen stond. Tijdens de warming-up viel het mee, maar toen ik tijdens de wedstrijd voor de eerste keer aanzette voelde ik meteen dat het niet goed zat." Constancia kon niet sprinten, had moeite met draaien en worstelde met zichzelf Toch bleef hij ruim een uur op het veld staan, omdat Goes altijd wel een paar verdedi gers in zijn buurt hield. Vooral voor rust had de angst om te verlie zen bij beide ploegen de over hand. „Ik vond de eerste helft ver schrikkelijk slecht", vertelde Gé- rard de Nooijer. „Wij hadden het middenveld niet in handen, ook omdat Vlissingen in die linie wat meer routine had lopen. Maar na rust hebben we ze op het midden veld overlopen. We hebben laten zien waartoe we in staat zijn. Het maken van een doelpunt was het enige waar het aan ontbrak." Vooral op basis van de tweede helft had Goes wel een punt ver diend. Bij de Bevelandse eersteklas ser, die door de nederlaag naar de vierde plaats is gezakt, werd na af loop vooral over een paar discuta bele momenten gesproken. Tien minuten voor tijd keurde arbiter Berben de gelijkmaker van Sherief Tawfik af Bij een vrije trap vanaf de zijkant stormden alle Vlissin- gen-spelers naar voren en stonden vijf spelers van Goes ineens buiten spel. „Maar Sherief niet", zei De Nooijer. „Hij was de enige die er vanachter kwam." Zijn aanvoerder had het ook zo gezien. „Maar als een scheidsrechter vijf man buiten spel ziet staan en de grensrechter van Vlissingen vlagt, dan snap ik wel dat hij fluit", zei Gert-)an van Leiden, die ook zijn vraagtekens zette bij de gele kaart die de beres terke Kyle Doesburg in de slotfase kreeg na een vermeende schwalbe. Van Leiden: „Kyle zei dat hij op zijn knie werd geschopt. En een paar spelers van Vlissingen vertel den hetzelfde...." Over de enige rode kaart van de middag hoefde niemand te discus siëren. Thomas Ragut solliciteerde al vroeg in de wedstrijd naar geel, kreeg die eerste kaart na 58 minu ten en liet zich tien minuten voor tijd gaan. Na een handgemeen met Gert-Jan Tierie leek de scheidsrechter geen kaart te trek ken, tot Ragut besloot ook nog Goes-VC Vlissingen 0-1 (0-0). 59. Björn Langeveld 0-1Scheidsrech ter: C.J.L.P. Berben ('s-Graven- moer). Rode kaart (2x geel): 81. Thomas Ragut (VC Vlissingen). Ge le kaart: Thijs van den Dries, Robin de Pagter, Kyle Doesburg (allen Goes), Khaiid Ei Hattach en Etien- ne Mallie (beiden VC Vlissingen). Aantal toeschouwers: 1000. Goes: Sven Wolkenhauer; Thijs van den Dries, Gert-Jan van Leiden, Sherief Tawfik, Rick de Punder; Gert-Jan Tierie, Robin de Pagter (69. Yannick van As), Wouter de Craene; Ray Kroon (61. Yves Nyemb), Kyle Doesburg en Ignacio Missaine. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Khalid El Hattach, Tim van Hasselt, Benjamin Verwest, Dangelo Mar- tien; Randy de Dreu, Thomas Ra gut, Björn Langeveld, Etienne Mal lie; Jonathan Constancia (63. Saïd Bouzambou) en Arjan Human (90+2. Sinan Coban). een duw uit te delen. Twee keer geel is rood en dus moest Vlissin gen in de slotfase met tien man al le zeilen bijzetten. Goes drong ste vig aan, maar miste de overtuiging en raffiniteit om een gat in de Vlis- singse muur te vinden. „We zijn blijven voetballen, ook na die 0-1", vond Van Leiden een lichtpuntje. „Maar we waren net niet scherp genoeg. Toch hadden we wel iets meer verdiend." Nauwelijks goed voetbal, veel emo tie, één rode kaart, zeven gele kaar ten, meelevende supporters; er was na afloop genoeg om over na te praten. Maar zoals altijd veran derden de discussies niets meer aan het resultaat. De Vlissingers vierden uitbundig feest en hebben dankzij de vierde overwinning op rij nog slechts twee punten achter stand op koploper EFC. „Natuurlijk willen wij bovenin het linkerrijtje eindigen", zei Karl Ver gouwen. „In deze klasse staat het allemaal heel dicht bij elkaar. We ■doen mee en hadden eigenlijk nog vier punten meer moeten heb ben." Dan was Vlissingen dus al leen koploper geweest? Vergou wen: „la, maar ik vind het niet erg daar we daar nu niet staan. We ko men er langzaam aan." Zie ook www.pzc.nl/video voor een beeldverslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43