peil gebracht T 7 7r zeeland 117 De Boevere verwezenlijkt in het r s*»"1 MVMfc theater vooral haar eigen aroom Een ongedwongen en aangenaam recital Zolder raadhuis Hoek diende als hennepplantage agenda ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE 1- -:aly. rf- maandag 14 november 2011 door Rolf Bosboom Petra de Boevere had op de middelbare school een droom. De Bressiaanse wil de het liefst cabaretière worden, voor een volle zaal staan en ap plaus oogsten. Haar moeder vond het echter geen goed idee dat ze naar de kleinkunstacademie zou gaan. De Boevere begon uiteinde lijk een eigen drankhandel en werd, vooral dankzij handig en in tensief gebruik van internet en so ciale media, bekend als het Meisje van de Slijterij. De wens op het toneel te staan is altijd gebleven. Die heeft ze nu ver vuld met het theaterprogramma Luctor et Abono ('Ik worstel en drijf af), dat gistermiddag - na een try-out in Oostburg - zijn eer ste officiële voorstelling beleefde in Terneuzen. Dat het programma er is gekomen, is te danken aan het feit dat ze die wens deelde via internet en ande- CABARET Petra de Boevere Theaterprogramma 'Luctor et Aborto' door Petra de Boevere Regie: Miranda Dieleman Gezien: zondag 13 november, ScheEdetheater, Terneuzen ren daar enthousiast op inspeel den. Geen wonder dat ze in het programma nadrukkelijk stilstaat bij de kracht van digitale kanalen. Zo is ze zelf een campagne begon nen om erop te wijzen dat het 'mossels' is en geen 'mosselen'. „Via internet kun je heel makke lijk mensen mobiliseren." Deson danks lukte het ook De Boevere ternauwernood om zelfs maar de kleine zaal van het Scheldetheater geheel gevuld te krijgen. In Luctor et Abono, grotendeels in het Zeeuws-Vlaams, wisselt ze con ferences en liedjes af Het zijn niet echt verrassende thema's - die we ook al kennen van streekgenoot Maikel Harte - die de revue passe ren, zoals Zeeuws-Vlaanderen als krimpgebied, het Calimero-gevoel van de regio en de wiethandel als groeimarkt. Een en ander culmi neert in een lofzang op de streek en in De buurman doet in cannabis, het beste nummer. Het is verder lang niet allemaal even sterk, een grote lijn ontbreekt en het einde is te abrupt, maar toch komt De Boevere ermee weg doordat ze het weinig pretentieus brengt én doordat ze een vertrouw de en gemoedelijke sfeer weet te creëren. Ergens in het programma heeft ze over het belang van 'gun nen'. In dit geval gun je iemand die zozeer haar eigen droom staat te verwezenlijken, het applaus. Petra de Boevere speelt 'Luctor et abor to' nog een keer op zondag 11 decem ber in het Ledeltheater in Oostburg. Aanvang: 14.30 uur. OPEN HAARD CONCERT HOEK - Op de zolder van het voor malige raadhuis op de Molendijk in Hoek zijn gistermiddag 200 on langs getopte hennepplanten aan getroffen. De politie kreeg een mel ding dat het water langs de muren naar buiten liep. Bij binnenkomst in het leegstaande pand bleek de hal blank te staan. Dat kwam door dat een uit de kelder lopende brandslag niet meer afgesloten kon worden. Vervolgens stuitte de politie op de hennepplanten. In verband met elektrocutiegevaar heeft de Delta het water en de elek triciteit, die werd afgetakt voor de meter, afgesloten. De hennepplan ten werden vernietigd. OP PAD Brouwershaven Vergadering Stadsraad Brouwershaven. Tonnenmagazijn, 19.30 uur Middelburg Concert singer-songwriter Fred Eagle- smith bij Avonduren. De Spot, 20.00 uur Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Duo Kandinsky Werken van Milhaud, Debussy, Ra- vel, Poulenc, Part en Copland. Door Duo Kandinsky: Anne Swin- kels (klarinet) en Toon Bierman (piano). Gehoord: zondag 13 november, Porgy en Bess, Terneuzen. wazige impressionistische sfeertje. De Habanera, met het speciale rit me, kwam Spaans over. Dat Anne Swinkels een leerling is van Lars Wouters van den Oudenweijer was goed te horen aan de strakke, dunne, zuivere toonvoering. Indrukwekkend was de vertolking van de Sonate van Poulenc. Een werk dat open is van toon, soms vol weemoed en af en toe ook hu moristisch. De zachte trillers klon ken mooi en de twee musici antici peerden erg goed. In de Romanze klonk weemoedig heid en ook de kreet van smart. De humor kwam goed uit in het Allegro con fuoco met de moeilij ke grote intervallen. Na de pauze werd de Sonata van Aaron Copland gebracht. Deze compositie schreef Copland oor spronkelijk voor viool en dat was te merken aan de moeilijkheids graad voor de klarinet, die met de vele zachte passages in de twee eer ste delen en de huppelende bewe gingen in het Allegretto, overtuig de. De muzikale ademhalingen werden gerespecteerd en de pia nist bleek een rots in de branding. Hij volgde feilloos en stimuleerde Ademloos luisterde het publiek naar Spiegel im Spiegel van Part. Een compositie die als een perpe tuum mobile voortkabbelt. Een ab solute vereiste is dat de grote span ningsboog tot het einde vastgehou den wordt. Het vergt een goede ademtechniek en een grote concen tratie. Het duo Kandinsky bracht dit werk perfect. Met een puur romantisch werkje van Piazzolla als toegift, werd het recital besloten. door Jeanette Vergouwen Anne Swinkels en Toon Bierman zijn perfect op el kaar ingespeeld. Zij brach ten een programma met werken van Franse componisten voor- en twee werken van modernere com ponisten na de pauze. Na het ietwat tam gebrachte Caprice van Milhaud, werd de Pre mière Rapsodie vertolkt die De bussy schreef als een verplicht exa menwerk voor klarinettisten. De mogelijkheden van het instru ment werden goed in de verf ge zet. Na een dromerig begin volg den de ingewikkelde loopjes en de knap moeilijke tempowisselingen. Vooral de pianobegeleiding was boeiend met de vele glissandi, vloeiende notenreeksen en klin kende akkoorden. De klarinet hoorde men klagen, zingen en zelfs schaterlachen. Een moeilijk werk dat goed gespeeld werd. Pianist Toon Bierman vertolkte daarna Oiseaux Tristes (uit Mi- roirs) van Ravel, met precies dat foto's Dirk-Jan Gjeltema Gork A27 www.bouwmanlifestyle.nl domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdale, Riviera-maison, Silk-ka, Lifestyle home collection, Van der Leeden mandwerk, Pip Home, Countryfield, Zusss.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41