merken dat het crisis is Floors Koi Shop 200m2 Gedichten Annie M.G. vertaald zeeland 13 Voor degenen die alles al hebben: geef een ervaring Zeeuwse astronaut krijgt erepenning VAN IWAARDEN Bedelares bekeurd Opendeurdagen: www.floorskoishop.nl SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 maandag 14 november 2011 „Wat ik zelf nou eens graag zou hebben? Een heerlijke massage of een lekker etentje. En Piet zou wel een nieuw pietenkostuum willen, denk ik." SIG Walcherse hulpsint heeft niet zo veel wensen SCHILDERSBEDR1JF AMSTERDAM - Australiër David Col- mer vertaalde eerder al Annie M.G. Schmidts Pluk van de Pettejlet (2011) en lip en Janneke (2008) in het Engels. Dit weekeinde werd in de Openbare Bibliotheek Amster dam (OBA) een nieuwe vertaling van het werk van de in Kapelle ge boren schrijfster gepresenteerd: de bundel kindergedichten A Pond Full of Ink. Dikkertje Dap werd Pat terson Pepps, de Heks van Sier-kon-fleks The Witch from Saddlestich. De vertalingen blijken aan te slaan bij buitenlanders die een tijd in Nederland wonen. Er gaat dit jaar niet minder over de toonbank dan andere jaren, maar de consumenten denken wel beter alvorens ze daadwerkelijk overgaan tot sinter klaasinkopen. foto Lex de Meester Leuke en grappige cadeau tjes, die niet te veel kos ten: zogenaamde 'schoencadeaus'. Die gaan dit jaar bijzonder goed, zegt Saskia Verduin, filiaal- houdster van Blokker Middelburg. Het loopt er zaterdag, de eerste dag dat Sint voet aan wal zet in Ne derland, storm. Lego en Playmobil zijn als vanouds sinterklaasknal lers. Bij Intertoys gaat de Playmo bil Sint met boot als een trein en Blokker roemt de verkoop van Ie- gotrein nr. 7038. „Die verkoopt gi gantisch, omdat wij daarmee de goedkoopste zijn op internet", zegt de filiaalhoudster. De consument spelt de folders en bezoekt veelal prijsvergelijkingssi tes vóór de euro's uitgegeven wor den, zegt ze. De crisis uit zich ook door een praktische benadering: wat kleinere cadeaus voor de kin deren - een spel voor de Wii of Nintendo in plaats van een nieu we computer - of gezelschapsspel len, liefst met een ecucatieve waar de. Het ouderwetse Scrabble be leeft door Wordfeud een tweede jeugd, net zoals afgeleiden (tip: Boggle Flash). Sinterklaas is een uitstekende gelegenheid om elkaar iets cadeau te doen wat je jezelf niet zo snel gunt, in deze tijd: een extra mooi dekbed, een superde- luxe koffie-apparaat, wat duurder kwaliteitslinnen. Ook mooie pan nen, amuse-setjes en andere thuis- kook-spullen zijn niet aan te sle pen. Tenslotte is het een stuk goed koper om zelf te koken dan om uit eten te gaan. Cadeautip voor degenen die on danks de crisis geen stapje terug moeten doen en 'alles al hebben': maak een cadeau persoonlijker met een persoonlijke 'touch' (foto of inscriptie) of geef een 'ervaring' cadeau (ballonvlucht bijvoor beeld). En gadgets heb je natuur lijk nooit genoeg. GOES - Een 40-jarige Roemeense vrouw uit Antwerpen is zaterdag ochtend in Goes bekeurd wegens bedelarij. De vrouw zat op een bankje, schuin tegenover een su permarkt op de Oostwal en pro beerde de 'Zelfkrant', een soort daklozenkrant, aan de man te brengen. Naast stond een karton nen doosje waarin een brief lag waarvan later bleek dat het een be delbrief was. Omdat bedelarij ver boden is, kreeg de vrouw een be keuring van honderd euro. Het ver kopen van de krant is wel toege staan. Aquarium en Vijverspeciaalzaak Zaterdag 19 November Zondag 20 November van 10.00uur tot 17.00uur door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Lodewijk van den Berge mocht zaterdag in de Mid delburgse Abdij de Erepenning van Zeeland in ontvangst nemen. Van den Berge, in 1932 geboren in Sluiskil, was de eerste in Neder land geboren astronaut die rond de aarde vloog. Met de Spaceshutt- le Challenger ging hij 110 keer de aarde rond, in 1985. Het is de tweede keer dat deze on derscheiding voor bijzondere Zeeuwen werd uitgereikt, vertelde commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Zij hoopt dat met de toe kenning meer erkenning komt voor de prestaties van de beschei den Van den Berge, die ook wel 'de vergeten astronaut' genoemd wordt, omdat Wubbo Ockels in het algemeen gezien wordt als eer ste Nederlander die de ruimte in ging. Ockels ging echter pas zes maanden later. „Dat zou ik wel eens willen rechttrekken", zei de commissaris van de koningin toen ze Van den Berge ontmoette in mei dit jaar. Dat was toen het ob servatorium van Sterrenwacht Phi- lippus Lansbergen in Middelburg werd geopend. Peijs hield haar woord. Van den Berge had ook een verras sing voor Peijs: een embleem van de Spaceshuttle Challenger, dat in 1985 mee de ruimte in was gegaan. Karla Peijs nam die in ontvangst vóór de Zeeuwse vlag die met Van den Berge mee de ruimte in ge gaan was. De énige provincievlag die deze eer ooit te beurt viel, ove rigens. In 1975 werd de geboren Zeeuw het Amerikaans staatsburgerschap verleend, maar zijn Zeeuwse roots houdt hij in ere. Filmmaker Flo- rens van de Vijver, zaterdag even eens present, maakt momenteel een documentaire over Van den Berge, waarin zijn Zeeuwse af komst een prominente plaats in neemt. Het contact tussen Van de Vijver en Van den Berge werd tot stand gebracht door secretaris Tjerk Westerterp van de Sterren wacht. „Lodewijk van den Berge heeft mij persoonlijk toegezegd dat hij aanwezig zal zijn bij de pre mière van deze film bij Film by the Sea, volgend jaar september in Temeuzen." Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax:0118-466539 email: info <Jfloorskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3