Zeeland PZC Parkeren houdt Krabbendijke bezig Massale steun voor zienswijze De Wemel PZC BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 IT 14 DORPSVISIE Inwoners discussiëren vanavond over aanpak wensen en ergernissen Tienduizend euro voor laaggeletterdenproject almanak Een trekpaard moet droog in de benen staan Veiligheidseisen waren laatste zetje om met Mosselrock te stoppen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Maandag 14 november 2011 door Lilian Dominicus KRABBENDIJKE - Parkeerchaos in de Dorpsstraat is een van ergernissen die inwoners van Krabbendijke be zighouden. Dat blijkt uit een in ventarisatie die de dorpsraad het afgelopen jaar tijdens de braderie heeft gehouden. Zestig dorpelingen hebben aange geven dat er wat aan de verkeerssi tuatie in de Dorpsstraat moet ver anderen. Slechts zes personen vin den dat niet nodig. Vooral vrijdag 's middags is de chaos rond super markt Ciooo, gelegen aan de Dorpsstraat, compleet. Mogelijke oplossingen zijn een dertig-kilome ter zone, eenrichtingsverkeer of slingers in de weg, aldus de inven tarisatie. Daarnaast zijn 62 mensen vóór snelheidscontroles, tegen tien die daar niets in zien. Een grote meerderheid zou daar naast graag een vaste weekmarkt in het dorp zien. Negentig respon denten hebben dat aangegeven, te genover drie mensen voor wie dat niet per se hoeft. Troep en algen op het strandje is een van de andere verbeterpunten die genoemd worden. Het strand kan veel aantrekkelijker gemaakt worden. De schelpen kunnen wor den vervangen door zand en er moeten regels komen voor kitesur- fers. Ook een strandpavil joen/pannenkoekenhuisje dat op zondag open mag staat op het wensenlijstje. De jongeren (en met hen ook vele volwassen) hopen op het binnen halen van een kermis, meer mu- ziekbandjes die op komen treden, de organisatie van sporttoer nooien en meerdere terrasjes. Op woningbouwgebied is een gro te behoefte aan huizen voor star ters, omdat jongeren nu uit het dorp wegtrekken, en ook ruimere en modernere seniorenwoningen. Gesuggereerd wordt om de verou derde seniorenwoningen aan Nieu- kerckestraat te slopen en er nieu we voor in de plaats té zetten. Net zoals in bijna elk dorp wordt ook in Krabbendijke geklaagd over hondenpoep. Om die aan te pak ken kunnen op strategische plek ken hondenpoepzakjes worden op gehangen en aparte hondenren- veldjes worden ingericht met hek ken erom heen, aldus de inventari satie. Dorpsbijeenkomst in De Meiboom in Krabbendijke om 19.30 uur. Meer informatie op www.dorpsraadkrabbendijke.nl. GOES - De Zeeuwse Soroptimistclub heeft za terdagavond na afloop van een benefietcon cert in het Goese theater de Mythe een che que van 10.000 euro overhandigd aan een pro ject voor laaggeletterden. Het geld zal worden besteed aan een netwerk van ambassadeurs. Deze voormalige laaggeletterden zullen door Zeeland trekken om andere laaggeletterden over te halen te leren lezen. Op de Zeeuwse Korenavond waren koren uit de hele provincie de Mythe afgekomen die belangeloos optra den. Lokale sponsoren hadden geld gedo neerd. Verder was er veel geld binnengeko men met de verkoop van chocoladeletters. Op de foto het kinderkoor van de Zeeuwse Muziekschool. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.ni WEMELDINCE - Meer dan de helft van de Wemeldingenaren onder steunt een inspraakreactie over de toekomst van dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. Van de 2440 stemgerechtigden hebben 1404 een handtekening gezet onder de zienswijze die de werkgroep Toekomst De Wemel heeft opgesteld. Vandaag zal de ze aan het college van burgemees ter en wethouders van de ge meente Kapelle worden aangebo den. Volgens de werkgroep zou in het beleidsplan Wet Maatschappelij ke Ondersteuning (WMO) voor de jaren 2012-2015 onder meer moeten worden opgenomen dat de huidige activiteiten in De We mel behouden dienen te worden. Waar mogelijk mag deze functie worden uitgebreid met de huis vesting van de bibliotheek, speel-o-theek en desgewenst een permanente huisvesting van het kinderdagverblijf De Wemel mag daarvoor worden verbouwd, maar wel geldt dan de voorwaar de dat de totale werkelijke huis vestingskosten niet meer stijgen dan de inflatie. Ook moet in het beleidsplan worden opgenomen dat De Wemel zijn mortuarium- functie blijft behouden, aldus de werkgroep. De redactie kreeg onlangs een mail van een abonnee wiens dochter zen dingswerk verricht in Albanië. Zij zou benaderd zijn door de PZC om een project uit te zoeken zodat daar een sponsorbijdrage naartoe kon gaan. De jongedame meldde haar va der dat er een project was gevonden en of de PZC contact wilde opnemen, om het bedrag goed te keuren en over te maken. De productmanager klan tenwaardering (jaja) van deze krant wist echter van niets en wilde weten welke collega contact had gehad met de zendelinge. Het mysterie werd een dag later opgelost. De vader meldde beschroomd in een tweede mail: „Mijn dochter bedoelde met PZC niet de krant, maar de Plaatselijke Zen- dings Commissie. Met excuses."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37