141 zeeland Spierkracht op de najaarskeuring JONGE MUSICUS Waarom zou stappen in Renesse en begeleiden van de zondagse eredienst niet gereedschap gestolen Adriaan Kesteloo zapt van Herfstmarkt in Jodocuskerk Teveel betaalde belasting komt terug Bingomiddag van de Anbo "Zwanenmeer' in de Nieuwe Kerk HENGELSPORT JANPETER maandag 14 november 2011 RENESSE 0 In de nacht van zaterdag op zondag A werd ingebroken in een woning aan de Laone in Renesse. Er werd een raam opengebroken en uit de woning is, voor zover nu bekend, gereedschap gestolen. Ook een opslagcontainer, die in de tuin staat, werd opengebroken. Daaruit werden sanitaire materia len, waaronder een douchemeng- kraan meegenomen. OOSTERLAND De Hervormde gemeente van Oos- terland houdt op vrijdagavond 18 en zaterdag 19 november een herfst markt in de Jodocuskerk aan het Torenplein in Oosterland. Naast zo'n 11.000 boeken zijn sei- zoensproducten zoals taart en jam en oliebollen verkrijgbaar. Ook herfst- en kerststukjes, zelfgemaak te producten en spelletjes zijn te koop. De markt is vrijdag open van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur. ZIERIKZEE Op initiatief van de CDA-fractie krijgen de bedrijven van Schou- wen-Duiveland volgend jaar 18 eu ro terug. Over het afgelopen jaar hebben de bedrijven dit bedrag teveel betaald voor hun reinigingsrechten. Dat klopt niet, aldus de fractie en daar om heeft de partij gevraagd om te ruggave. Het initiatief wordt door de hele gemeenteraad gesteund. Het be dragje wordt teruggegeven door de rekening voor het komende jaar te verlagen. ZIERIKZEE De Anbo afdeling Zierikzee houdt komende dinsdag (15 november) een bingomiddag. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. Be langstellenden vanaf 50 jaar ?ijn welkom. De bingomiddag begint om 15.00 uur. Adriaan Kesteloo achter het Faes-orgel in de Hervormde Kerk in Zonnemaire. foto Ronald den Dekker gcsseagsssssnra zierikzee - 'Keet in de kerk' komt met eigen versie van het beroem de ballet 'het Zwanenmeer'. De voorstelling wordt aanstaande woensdag gegeven, 's Ochtends voor de scholen en 's avonds voor ouders (en anderen). De basis van de voorstelling is het sprookje waarin de boze tovenaar Rood- baard een prinses tot zwaan heeft omgetoverd. De leerlingen van de muziekschool spelen de muziek van Tsjaikowski. Leerlingen van dansschool Elly Geelhoed dansen. De voorstelling in de Nieuwe Kerk in Zierikzee begint om t9.30 uur. Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen... unnen u voorzien van alle benodigdheden! Hengelsport Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen - Té!; 0118-41831: wtÊÈiÈlm*Mm Let op! De wintermaanden zijn we 's maandags gesloten. GOES - In de Zeelandhallen werd zaterdag de najaarskeuring voor Zeeuwse trekpaarden gehouden. Vijfenvijftig paarden van alle Zeeuwse eilanden en Zeeuws- Vlaanderen werden naar de keu ring in Goes gebracht. Bart van der Wekken van stal Roosjeshof uit Kerkwerve bracht dit jaar zes paarden mee. Hij werd kampioen bij de merrieveulens met Quirina van Roosjeshof In de andere categorieën kwamen de kampioenen van buiten Schou- wen-Duiveland. Tijdens de najaarskeuring wordt gelet op onder meer op smalle, rechte benen ('pijpen'), soepel heid in beweging, gespierdheid, en goede beenharen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32