Zeelai PZC Onderzoek naar verkeerde weg n Volop ideeën om de lange winteravonden door te komen Goes wint wedstrijden jeugbrandweer ?'™n?k SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 15 Adriaan Kesteloo zapt van kerkorgels naar mèngpaneel Maandag 14 november 2011 Kans op snelle aanleg fietspad bij Rampweg lijkt erg klein Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl RONDWEG SCHARENDIJKE Onduidelijkheid waar fout vandaan komt door Melita Lanting scharendijke - Opnieuw is verbijs tering en onrust ontstaan over de rondweg Scharendijke. Ingenieurs bureau Arcadis heeft onderzoek ge daan naar de milieueffecten van de twee verschillende routes voor de rondweg, maar daarbij is voor een van de twee varianten een ver keerde route onderzocht. Hoe Arcadis aan deze verkeerde in formatie is gekomen is onbekend. De fout is in het gemeentehuis niet opgemerkt en de con cept-structuurvisie is eind septem ber vastgesteld door het college van B en W. De nota ligt nu ter in zage.. Verkeerswethouder Wim Stouten - verantwoordelijk voor de rondweg - hoorde eind vorige week pas van de dorpsraad Scha rendijke dat er iets niet klopte. Hij heeft geen idee hoe dit kon gebeu ren. „Dat kan ik niet zeggen, dat moeten we uitzoeken", zegt hij. Het milieuonderzoek van Arcadis gaat over het voorkeurstracé van de provincie Zeeland (die vlak langs het dorp loopt) en het zoge noemde Waterlooptracé, de route waar een groot deel van de ge meenteraad een voorkeur voor heeft. In het onderzoek van Arca dis heeft juist het Waterlooptracé een geheel nieuwe loop gekregen. De route is veel langer, en slingert met een sierlijke S door het land schap. Voorzitter Herman Bomer van de dorpsraad was onaange naam verrast toen hij dit ontdekte. „Dit is heel wat anders dan waar we steeds over praten", zegt hij. „Ik voel me persoonlijk belazerd." Wethouder Stouten snapt ook niet waar de route vandaan komt. „Ik ken maar één waterlooptracé en dat is niet deze." Stouten hoopt deze week meer helderheid te krij gen. Het is niet de eerste keer dat plannen voor de rondweg voor op hef zorgen. Eerder moest Stouten het voorstel terugtrekken omdat de financiële onderbouwing ram melde. Kern Scharendijke bruinisse - In de ruimten waar normaal de geur van vers gebak ken producten hangt, stonden za terdag kramen met de meest uit eenlopende hobbymaterialen. Bij bakkerij Spelt in Bruinisse werd de jaarlijkse hobbymarkt Gouden Handen gehouden, gecombineerd met een open dag voor de bakke rij. Het was een bonte verzameling van zelfgemaakte cadeautjes tot materialen om de lange wintera vonden op een leuke manier door te komen. Neem bijvoorbeeld de stand van Nelly Witte. Zij maakt zeepjes in alle vormen, kleuren en geuren. „Ik maak een stuk pure zeep vloeibaar, voeg er kleur en geur aan toe en giet het dan in zelf gemaakte siliconen mallen. Puur hobby, ik verdien er geen lor aan." Bij het Rode Kruis verkopen ze handwerk. Gemaakt tijdens de we kelijkse uurtjes handwerken in 't Opper. Het zijn koopjes. Een ge haakte deken voor nog geen tien tje of handgemaakte wollen heren sokken voor 6,50. „En wat er over is gaat naar Polen." Om geld in te zamelen voor de nieuwbouw verkochten de Bruse Boys zelfgemaakte sjaals, truien,rie men met logo en andere hebbedin gentjes. Maar er waren ook volop kaarten te koop. Van ware kunst stukjes die niet zouden misstaan in een lijstje, tot kaarten met klei ne doosjes waarin een aardigheid je kan worden gestopt. Voor de techneuten was er een kleine ver zameling sterrenkijkers en solexen. De bakkerij gaf demonstraties en kinderen konden hun eigen slag roomtaart maken. Eigenlijk kan deze jongen er net niet bij, maar met wat rekken lukt het hem toch om door een telescoop te kijken. foto Dirk-Jan Cjeltema sint philipsland - De Zeeuwse jeugdbrandweer wedstrijden in Sint Philipsland zijn zaterdag zo wel bij de junioren als de aspiran ten gewonnen door Goes i. Aan de wedstrijden deden vijf teams van Schouwen-Duiveland mee. Bij zowel de junioren als de senioren kwam een team van Brui nisse en het team van Wester- schouwen in actie. Bij de apsiran- ten deed bovendien nog een ge mengd Schouwen-Duivelands team mee. De juniorenbaan was uitgezet in het pand van installatiebedrijf Del ta Techniek aan de Handelsweg, de aspirantenbaan in de kelder van dorpshuis De Wimpel aan de Volkerakstraat. Bij de junioren eindigde op de tweede plaats Vlissingen, derde werd Sint Philipsland, vierde Goes 2, vijfde Bruinisse, zesde Middel burg en zevende Westerschouwen. Bij de aspiranten werd Veere t tweede, derde Schouwen-Duive land, vierde Bruinisse, vijfde Goes 2, zesde Sint Philipsland, zevende Westerschouwen, achtste Veere 2, negende Vlissingen, tiende Middel burg 2 en elfde Middelburg 2 en twaalfde Middelburg 1. De redactie kreeg onlangs een mail van een abonnee wiens dochter zen dingswerk verricht in Albanië. Zij zou benaderd zijn door de PZC om een project uit te zoeken zodat daar een sponsorbijdrage naartoe kon gaan. De jongedame meldde haar va der dat er een project was gevonden en of de PZC contact wilde opnemen, om het bedrag goed te keuren en over te maken. De productmanager klan tenwaardering (jaja) van deze krant wist echter van niets en wilde weten welke collega contact had gehad met de zendelinge. Het mysterie werd een dag later opgelost. De vader meldde beschroomd in een tweede mail: „Mijn dochter bedoelde met PZC niet de krant, maar de Plaatselijke Zen- dings Commissie. Met excuses."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31