anno Nu in de smaak zeeland 115 'Maok ta mee' zeg, wat Un Oop Lawait Brandwacht geëerd TROUWMODESHOW Sassenaren in de tijd dat alles beter was Aanvraag id-pas in zorgcentra gemeente Sluis Nieuwe prinsen ZEELAND maandag 14 november 2011 oostburg - Bewoners van de vier zorgcentra in de gemeente Sluis en andere zeventigplussers kun nen deze week een nieuw legitima tiebewijs in hun eigen gebouw of kern aanvragen. Medewerkers van de gemeente zijn vandaag in Ro- zenoord (Sluis, 14-16 uur), morgen in Coensdike (Aardenburg, 10-12 uur) en Emmaus (IJzendijke, 14-16 uur) en donderdag in Hooge Pla ten (Breskens, 13.30-16 uur). Er is ook een fotograaf die pasfoto's maakt. De passen moeten contant en gepast worden afgerekend (42,40 euro voor een id-kaart, 50,15 euro voor een paspoort). De passen kunnen één of twee weken later worden opgehaald. heeft een originele smoes om het masker omhoog te schuiven. „Ik kan niet rennen met een masker op." Als organisator van het Sasse jubileumcarnavalsbal houdt Vinke het zaterdag bij water, maar dan moet hij nog uitkijken niet over zijn eigen benen te struikelen. 'Het Feest van Weleer verloopt op rolle tjes, maar toch is er om de haver klap wel iets te doen waarbij hij een handje moet helpen of een knoop moet doorhakken. Voor de zaterdag overgaat in zon dag durft Vinke al tevreden terug te kijken. Dat Prins Michelangelo zijn regeringsperiode nog met een jaar verlengde zal voor velen geen verrassing zijn geweest; dat hij vrij dagavond om elf over elf vanuit een hoogwerker neerdaalde bij de pomp op de Markt kwam wel als een donderslag bij heldere hemel. Tevredenheid is er ook, omdat net zo lang op tot de dames ze zelf willen laten vallen. foto Peter Nicolai kloosterzande - Tijdens de jaar lijkse bindingsavond van de brand weer in Kloosterzande leek de Hulster burgemeester )an Frans Mulder zaterdagavond het halve korps te onderscheiden. Negen van de dertien gedecoreerde brand weerlieden ontvingen echter twee onderscheidingen. Ze kregen een bronzen (12,5 jaar) of zilveren (25 jaar) brandweer- kruis of een verzilverde gesp (30 jaar). Daarnaast ontvingen ze - net als spuitgasten die tien of vijftien jaar bij het korps dienen - een vrij- willigersmedaille voor Openbare Orde en Veiligheid. De meeste aan dacht ging echter uit naar Herman Warrens. De hoofdbrandwacht nam na 31 jaar afscheid van de brandweer en werd voor die lange Herman Warrens, lid Oranje-Nassau periode trouwe dienst geëerd met een koninklijke onderscheiding. De bij Veolia Transport werkende Hulstenaar mag op koninginnedag als lid van de Orde van Oran je-Nassau mee proosten tijdens de oranjeborrel op het gemeentehuis. heel Sas weer heeft meegevierd. De toekomstige carnavalsvierders lieten zich zaterdag overdag van hun beste kant zien bij de hoedjes parade - waarbij vele tientallen kin deren hoedjes droegen, die ze eer der tijdens een speciale workshop zelf maakten - en de presentatie van de langste kleurplaat van de wereld. Dat veel kinderen met hun ouders de kroeg in mochten om rebussen op te lossen, moet ook een goede voedingsbodem hebben gelegd voor een mooie dweiltoekomst. Hoewel je ook kunt overdrij ven, getuige een boven zijn theewater zijnde feest ganger die geheel ongevraagd op biecht dat zijn vrouw 'niet blij zal zijn' met wat hij allemaal heeft uit gespookt. Twee oudere dames gaan dan al - ruimschoots voor middernacht - enigszins teleurge steld weg. „Als het een Feest van Weleer is, hadden ze ook wel wat meer muziek van weleer kunnen laten horen", moppert de één. „Ach, de jeugd zal het wel leuk vin den", zegt de ander. En daar was het juist om begon nen, betoogt Jan Vinke. Lachend: „De dames hebben de ondertitel over het hoofd gezien. Het ging om een Feest van Weleer, anno Nu. We willen laten zien dat de jeugd van nu nog net zo kan fees ten als die van vroeger, in de tijd dat alles beter was." De leutvorsten Prins Michelangelo I en Prins Carolus I verlengen hun regeringsperiodes in respectievelijk Sas van Gent en Hulst. Beider uitverkiezing werd vrijdaga vond de elfde van de elfde om elf over elf bekendgemaakt. Michelangelo begint in Sas aan zijn achtste jaar, Carolus in Hulst aan zijn derde regeringsperiode. Ook in Sint Jansteen en Nieuw-Na- men blijven Prins Pim den Eersten (tweede keer) en Prins Mol VIII (zesde keer) voorop gaan in de po lonaises van Steen en de Kauter. Prinses Margaretha van d'Ossekop- pen treedt als leutvorst van de Snis met haar 17e regeringsjaar alle carnavalsregels met voeten. Ut Mag Heen Naom Hèn kiest het komende carnaval voor de kleur rood, liet de groep in een bijpassend lied horen. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst hulst - Ze ontheiligden het carna valsgetal elf door zich op het laat ste moment brutaal als twaalfde tussen de deelnemers te fromme len. En dan werden ze ook nog eens door de vakjury benoemd tot leverancier van het officiële Huls ter carnavalslied voor de komende leutperiode. Maok ta Mee heet het uitverkoren lied. De naam van de groep is niet minder toepasselijk: Un Oop La wait. Zonder enige gêne drong de groep zich tussen de gevestigde or de. Ook De Kleppies sprongen er als eerste deelnemer van het Car navalsliedfestival direct uit. Veertig procent van de sms-stemmen was voor hun, waarmee ze de pu blieksprijs in de wacht sleepten. Hulster carnavallisten die andere liedjes ook leuk of misschien nog leutiger vonden, hoeven niet te wanhopen. Alle nummers zijn op een schijfje gebrand en kunnen tij dens camavalsfestiviteiten uit de boxen schallen. „Maar Maok ta Mee is het officiële lied van het Ul sters Carnaval, dat klinkt dus over al", benadrukte festivalvoorzitter Bas van Sikkelerus. 'Maok ta mee' is ook het officiële thema van de Vossenfeesten en zat dus in alle twaalf liedjes verwe ven. De oude getrouwen van Ut Mag Heen Naom Hèn hadden het carnaval kleurrijker willen maken door iedereen in het rood te hul len. Van Sikkelerus verwacht dat vooral bandleden en fans zich aan die dresscode houden. Want Ut Mag Heen Naom Hèn heeft niet gewonnen, dus is er geen 'morele' verplichting voor leutvierders om de oproep te volgen. Het deert de Heikantse Petra Spon- selee niet. Man Patrick zat tijdens de zomervakantie in Bulgarije nog aan het nummer te schrijven, maar carnavalszotten als de Spon- selees vinden dat niet erg. De twee zoons Pieter (16, trompet) en Jas per (13, saxofoon) deden met de Jongb@reelen ook al mee aan het liedfestival. „Ik ben dus sowieso trots. Zeker omdat Pieter ook al mocht meedoen bij Ut Mag Heen Naom Hèn", lacht ze. De carnavalsmicrobe verlaat een Vos niet snel, bleek vrijdag maar weer. Maarten Everaard, wiens va der Prins Willem I was, nam vorig jaar afscheid van de Raad van Elf Maar hij onttrok zich niet aan ver plichtingen. Op de elfde van de elf de werd dochter Alessia geboren. 12 december Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 - 454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com VAN WESTEN MANNENMODE Zaamslag vanwesten.com Oostburg bruidshuisellen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27