Feest van Weleer valt 141 zeeland Lintje veelzijdige vrouw PZC Bijna 75 jaar blazen op, vooral, bariton CONCLUSIE Jeugd van nu kan net zo goed carnaval vieren als oudere Tanker op afgemeerd binnenschip gevaren Langjarige inzet voor parochiekoor beloond HENGELSPORT JANPETER almanak 15 aanhoudingen voor drugs op veerplein Geld, sieraden en computer gestolen maandag 14 november 2011 BIERVLIET - Bijna 75 jaar blies Jaap van de Sande (83) op een instrument bij de muziekvereniging in Biervliet. De intussen Koninklijke Harmonie beleef de haar glorietijd in de jaren vijftig: eerste prijzen op concoursen en optre dens op de radio. Een paar decennia daarna lag 'het muziek' even op zijn gat, maar de draad werd weer opgepakt. Van de Sande begon op althoorn, speelde jarenlang bombardon, maar de bariton is zijn instrument. Vorig jaar hing Jaap de bariton aan de wilgen. Dat spijt hem soms, want het kriebelt nog steeds. Geef hem een bariton en hij moet er even op blazen, liet hij zaterdag tijdens het jaarlijkse concert van harmonie meet drumband Wil lem Beukelszoon nog eens zien en horen. Van de Sande ontving weer een erespeld van de KNMF. Ook enkele andere jubilarissen, met een stuk be scheidener aantal dienstjaren, werden in het zonnetje gezet. foto Peter Nicolai TERNEUZEN De tanker Yara Gas III is gistera vond even voor half acht op het Bel gische binnenschip Pro Veritate ge varen dat aan het Kanaal bij Ter- neuzen lag. De lege Yara Gas III voer naar Sluiskil en raakte uit koers door een blackout, het plotse ling uitvallen van de machines. Het binnenschip waar niemand aan boord was, werd lek geslagen en maakte water, maar niet ernstig. CLINGE Het parochieel gemengd koor Sint Cecilia vierde zaterdag de feestdag van patrones Cecilia en onder scheidde Maria van Roeijen-Willae- rt tijdens de avonddienst Van Roeijen zingt 40 jaar bij het koor en ontving de Gregoriusspeld en een oorkonde. Jo van Vlierberghe werkt 65 jaar als vrijwilliger. Hij is onder meer dirigent/organist van het herenkoor en lekenvoorganger. Zoveel vis zit er op dit moment onder onze Zeeuwse kust. Het is aan u om deze eens te gaan vangen.,. Hengelsport Janpeter - Scheldestraat 33 - Vlissingen - Tel: 0118-418313 Tip? redactie@pzc.nl De redactie kreeg onlangs een mail van een abonnee wiens dochter zen dingswerk verricht in Albanië. Zij zou benaderd zijn door de PZC om een project uit te zoeken zodat daar een sponsorbijdrage naartoe kon gaan. De jongedame meldde haar va der dat er een project was gevonden en of de PZC contact wilde opnemen, om het bedrag goed te keuren en over te maken. De productmanager klan tenwaardering (jaja) van deze krant wist echter van niets en wilde weten welke collega contact had gehad met de zendelinge. Het mysterie werd een dag later opgelost. De vader meldde beschroomd in een tweede mail: „Mijn dochter bedoelde met PZC niet de krant, maar de Plaatselijke Zen- dings Commissie. Met excuses." door René Hoonhorst Het is niet alle feest gangers gegeven, zich achter zijn of haar masker te ver schuilen tot elf over elf Vooral dames, en die ene Ter- neuzense kapper, hielden het zater dag tijdens Het Feest van Weleer vol hun gezicht niet bloot te geven tot het ultieme carnavalstijdstip. De uitvluchten liggen voor de hand: het is te warm, het kriebelt of - bij de grotere gezichtsmaskers - met een masker op kun je geen bier naar binnen keilen. De hoog waardigheidsbekleders van de ge meente Terneuzen, die uiteinde lijk toestemming gaven om het feest in de voormalige suikerloods te houden, verschuilen zich ook niet de hele tijd achter hun mom bakkes. Veel feestgangers hebben burgemeester Jan Lonink en de wethouders Pim Broekhuijsen en Frank van Hulle toch al herkend. Hoewel Van Hulle deze avond door de echte Sasse carnavalsvier ders waarschijnlijk niet als wethou der wordt gezien, maar als vast meubilair van een leutfestiviteit. Woordvoerder Jan Vinke van Co mité 5 maal 11 - dat natuurlijk staat voor de 55 jaar dat Sas een ge organiseerd carnavalsfeest viert - BRESKENS Vijftien buitenlanders zijn zater dag aangehouden tijdens een groot scheepse drugscontrole op het Veerplein. Er werd 72,2 gram hen nep, 14,7 gram hasj en 1,4 gram co caïne in beslag genomen. Zeven overtreders betaalden gelijk een boete van 400 euro en zeven kre gen een dagvaarding mee. Eén man kreeg een proces-verbaal we gens verzet tijdens de aanhouding. ZEEUWS-VLAANDEREN Op drie plaatsen in de regio werd zaterdag ingebroken. Uit een wo ning in de Smetstraat in Nieuw-Na- men verdwenen sieraden, parfum en enkele honderden euro's. Uit een woning in de Rossinestraat in Terneuzen werden een horloge en een computer ontvreemd. Ook in een huis in de Kasteelstraat in Phi lippine werd ingebroken, maar de bewoners missen vooralsnog niets. Drie dames hebben er overduidelijk plezier in om de grandeur van weleer te laten herleven. Hun maskers blijven sluiskil - Johanna Elisabeth de Witte-van Eijk nam eind vorig jaar afscheid als voorzitter van Mu ziekvereniging Sluiskil, maar de muziek zelf zegt ze natuurlijk nooit vaarwel. Dus was ze gister middag present tijdens het najaars concert van 'haar' muziekkorps. Toen de muzikanten hun instru menten aan de kant legden, dacht De Witte dat het pauze was. Groot was dan ook haar verrassing toen ze naar voren werd geroepen om te vernemen dat het Hare Ma jesteit had behaagd haar een ko ninklijke onderscheiding toe te kennen. Voor haar verdiensten voor 'het muziek' natuurlijk. Nog steeds is de 70-jarige betrokken bij activiteiten, juist en vooral voor de jeugd. Daarnaast was De Witte Hanny de Witte, lid Oranje-Nassau lang lid van de beroemde Bonte Avond Club, bestuurslid van het Gildehuis, leidster van de meiden club en lid van de beheerscommis sie van De Ark. Door al die werk zaamheden mag ze zich lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen. MEEST GELEZEN 1. Lintje brandwacht Hulst. 2. Vertrek bestuur Hulst Vestingstad. 3. Duurzaamheidsprijs H4A. ZEEUWSE KELDER Lees wederwaardigheden uit de kel der van het Zeeuwse voetbal op web- log www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26