Zeeland PZCIn 'Belastingkantoor is belang iedereen' Sint ook in kikkerstad naar haven Negentien jonge dichters bekroond Ossekoppenvlag gewild mm ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 en 15 PETITIE Regering duidelijk maken dat opdoeken Terneuzens kantoor meer kost dan het oplevert r w g y" -Z-r- Feest van Weleer valt anno Nu in de smaak Koninklijk lintje voor Hanny de Witte en Herman Warrens Maandag 14 november 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst terneuzen - Belastingadviseur Frans Levels begint een offensief om het belastingkantoor in Ter- neuzen te behouden. Door het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen te sluiten verliest de Belastingdienst kennis en contacten in de regio, be toogt Levels. De adviseur van het gelijknamige Terneuzense kantoor weet uiter aard dat bestuurders van provincie en gemeenten zich inzetten voor door Wilma Valk aardenburg - In Terneuzen en Breskens kwam Sinterklaas, een paar uur na Dordrecht, per boot aan. In Aardenburg ging hij zater dagmiddag vanuit woonzorgcen trum Coensdike per marathon koets naar een zaal aan de Kaai bij de Haven. In de drooggevallen aan legplaats hield de goedheiligman audiëntie voor alle zoete kinders van de kikkerstad. Het oogde spectaculair; nu de oude Amerigo met pensioen is, liet Sint zich rijden in een koets, getrokken door de Haflingerzusjes Lana en Lauri. Vóór de koets de Koninklijke Muzieksociëteit Aar- denburgsche Fanfaren, achter het span alle kinderen met papa's en mama's. Pieten voorzagen meelo pers en publiek van lekkers. Op eentje na. Zeurpiet liep voor de muziek uit. Hij had dirigent Bart Swimberghe 'per ongeluk' achtergelaten in Coensdike en zwaaide met een soort bezemsteel de maat. De muzikanten lieten zich - na aanvankelijke consterna tie - niet van de wijs brengen en bliezen en roffelden de liedjes uit het hoofd. Alle Pieten waren dit jaar te herkennen aan een naam- speldje: Hoofdpiet, Hulppiet, Mal le Piet en Zeurpiet dus. het behoud van voorzieningen in de regio. „De politiek kijkt niet di rect naar het belang van het het be lastingkantoor. Het verlies van dat kantoor kan worden aanvaard om andere gebouwen en diensten te behouden. Maar iedereen moet be seffen dat het belangrijk is een ei gen belastingkantoor in de regio te hebben. Ik hoop daarom dat we als belastingadviseurs maatschap pelijke druk kunnen zetten. Er zijn maar liefst 75 kantoren in de regio. Met individuele adviseurs en accountants, maar ook kanto ren met tientallen medewerkers." Het Rijk heeft de mond vol over het belang van 'horizontaal toe zicht'. Wederzijds vertrouwen en begrip in combinatie met transpa rantie van de Belastingdienst moet fiscale processen stroomlijnen. Le vels: „Het is mooi dat de overheid streeft naar herstel van contact tus sen burgers en Belastingdienst, zo als ze in de Miljoenennota laat we ten. Maar dan moet ze geen kanto ren opdoeken. Juist het contact tus sen lokale adviseurs en medewer kers van de dienst kweekt vertrou wen en begrip. Bovendien is er dan ook minder kans op fraude." In Terneuzen zitten inspecteurs met specifieke kennis over onder meer grensarbeid, 1CT en kansspel belasting. Die kennis is weg als re gionale adviseurs naar Goes of Bre da moeten. Het opgebouwde be grip en vertrouwen, verdwijnt met de ambtenaren van het kantoor, vreest Levels, die wordt gesteund door zijn belangenvereniging Re gister Belastingadviseurs. Levels be nadrukt dat het Rijk het steeds heeft over bezuinigingen, terwijl nooit is onderzocht wat het ople vert als kantoren blijven. Hij roept collega's in de regio op een petitie voor behoud van het belastingkan toor te steunen. Via de website www.levels.nu kunnen mensen vanaf morgen steun betuigen. De petitie moet vervolgens vóór het kerstreces onder de aandacht van staatssecretaris Weekers worden gebracht. Sinterklaas genoot, ook al zat hij niet op een boot. Hier arriveert hij per koets, alleen de Hoofdpiet en de koetsier pasten er nog bij, op de Markt in Aardenburg. Bij het voormalige stadhuis stapte hij even uit, om zich onder de kinderen - en in de weg lopende ouders - te begeven. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst hulst - Marilène Verschueren uit Hengstdijk viel vorig jaar ook al met een gedicht in de prijzen. Maar ze bleek poëtisch gegroeid. Want was ze vorig jaar nog veer tiende, dit jaar sleepte ze een der de prijs in de wacht bij de aan de Vlaamse auteur Anton van Wilde- rode opgedragen poëziewedstrijd. Haar durf om in Spring Spring de rijmdwang te laten varen en met vorm te spelen, zal de jury zeker aangesproken hebben. Marilène won haar prijzen als 10- en 11-jari- ge basisscholier. Of ze nu ook als middelbare scholier - ze is brug klasser op het Reynaertcollege - ge dichten blijft schrijven, weet ze nog niet zeker, zei ze zaterdag na de prijsuitreiking. „Maar ik ben wel blij met de geschenkbon en mijn gedicht in een lijstje." Naast de Hengstdijkse vielen nog acht tien kinderen uit het Land van Hulst in de prijzen. Komend jaar wil de Orde van de Prince, die voor de gedichtenwedstrijd aan haakt bij een Vlaams comité, ook Terneuzense basisscholieren warm maken voor poëzie, meldde de Hulster afdelingsvoorzitter Peter Brand. „We houden ateliers waar poëzielessen worden gege ven. Het zou mooi zijn als er nog meer scholen meedoen. Dit jaar waren er al tweehonderd Zeeuws-Vlaamse inzendingen." ossenisse - D'Ossekoppen vierden op de elfde van de elfde met veel vertoon hun 22-jarig bestaan. In die relatief korte periode heeft het carnaval in Ossenisse een promi nente plek op de leutkalender ver worven. Veel prinsen en Raden van Elf uit de regio kwamen eer bewijzen aan de enige vrouwelijke prins en vierden vrolijk mee in feestpaleis Resort Westerschelde. Prinses Margaretha zwaait - met een vrouwelijke Raad van Elf - al zeventien jaar de scepter in het rijk van de Ossekoppen. De vlag van de leutvierders is uitgegroeid tot een dundoek voor het dorp. Ook in buurtschap Zeedorp is de witte vlag met gele cirkel, groene boom én rode ossekop het sym bool van betrokkenheid. Dat de vlag gewild is bij souvenirjagers of aangeschoten leutvierders onder vonden drie bewoners van de buurtschap. Hun vlag hing zater dagmorgen niet meer aan de mast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25