zeeland 115 Afrika Klanten zet Vlissingen aan wereldtop Paarden op en top bij keuring Delta Park: megaturbines Neeltje Jans kunnen Veere miljoenen kosten TROUWMODESHOW WÊmm JUWELIER MINDERHOUD ZEELAND maandag 14 november 2011 „Vast en zeker niet bedoeld voor de kindertjes in Afrika", laat een bezoek ster zich ontvallen. „Toch goed dat er van die extreem rijke stinkerds zijn", stoot een ander haar aan. „Want anders hadden we hier geen werk gehad.' „Als onderdeel van Damen hebben we een veelheid aan klanten over de hele wereld. We worden steeds meer een kennis- en steeds minder een productie bedrijf." Directeur Hein van Ameijden van Damen Schelde Marinebouw In vier constructiehallen laten de rijksten der aarde hun bijna 75 meter lange megajachten bouwen. Een ervan is al weer ver gereed. foto Lex de Meester EIGEN REPARATIE-ATELIERS Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juweliertninderhoud.nl GOES - Uit heel Zeeland kwamen ze zaterdagmorgen in alle vroegte met hun trekpaarden naar de Goe- se Zeelandhallen. De avond ervoor vlochten ze de manen nog eens in met mooie linten. Want elk haar tje moet goed zitten voor de jury van de najaarskeuring van de Sa menwerkende Bonden van Paar denfokkers in Zeeland. In het verre verleden had elk ei land zijn eigen keuring. Die in Goes trok zo'n 100 tot zoo deelne mers. Nu waren dat er 55, afkom stig uit heel Zeeland. Kampioen bij de merrieveulens: Quirina van Roosjeshof van Ban van der Wekken uit Kerkwerve; re serve kampioen Quinta van Roos jeshof uit dezelfde stal. Hengstveulens: )ob van Bleijen- daal van J.F.M. Brooymans uit Tho- len. Eenjarige merries: Priscilla van Roosjeshof van M. en P. van den Broeke uit Serooskerke (Wal cheren). Tweejarige merries: Riekka van de Paashoef van A. Aarnoutse uit Kloetinge. Driejarige merries: Quintien van de Linge van A.Z. de Buck uit Oostkapelle. Jeugdkam pioen: Quintien van de Linge van A.Z. de Buck Oostkapelle. Oudere merries: Sara van 't Wilgenhof van A. Aarnoutse uit Kloetinge. door Henk Postma DOMBURG - Door op Neeltje Jans de bouw toe te staan van negen mega-windmolens, riskeert de ge meente een miljoenenclaim. Met die waarschuwing probeerde direc teur Bert van Hoef van Delta Park Neeltje Jans de gemeenteraad er van te weerhouden om het be stemmingsplan goed te keuren. Vergeefs, de raadsmeerderheid bleek niet onder de indruk. Delta Park kreeg zelfs het verwijt wel erg veel geld te willen binnen halen als vergoeding voor mogelij ke schade. Of zoals wethouder Jaap Melse het formuleerde: „De begeerte van Delta Park is groot." Sommige raadsleden namen zelfs het woord 'chantage' in de mond. Als eigenaar van Delta Park zou de Spaanse multinational Aspo Ocio zoveel mogelijk geld uit de zaak willen slaan, werd in de wandel gangen gesuggereerd. Volgens directeur Van Hoef dreigt zijn attractiepark straks onder de enorme molens te bezwijken. Hij verwacht tien procent minder be zoekers, en daarmee een verlies van vier tot vijf ton per jaar. Tij dens de bouw verwacht hij nog veel grotere verliezen. De bouwers beweren dat hun mo lens Delta Park eerder meer bezoe kers bezorgen. Toch zijn die tot een tegemoetkoming bereid. Delta Park wil meedelen in de op brengst van de molens. De bou wers verhoogden hun bod van 9 naar 16,5 procent. Delta Park bond daarop niet in, maar verhoogde de eis: een aandeel van minstens 45 procent, of zelfs het volledig eigen dom. B en W zijn niet bang dat een eventuele schadeclaim op het bordje komt van de gemeente. Schriftelijk is vastgelegd dat de windmolenbouwers dat risico dra gen. Dat moet dan wel met een bankgarantie zijn afgedekt, eisten WD en DTV. Maar de rest van de raad vond dat niet nodig. Grote Kerk Terneuzen Kaarten 10 euro Zaamslag vanwesten.com Oostburg/bruidshuisellen.nl mcütnuag 12 december VAN WESTEN MANNENMODE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15