Zeeland PZC Maisbaai nadert eindelijk voltooiing Toch weer Sint op Walcheren n PZC WALCHEREN 14 en 15 15 PLAN COMPACNIEPLEIN Woongoed gaat bouwen op braakliggend stuk terrein in Middelburg Nachtelijke straatroof op bejaarde man Jongens opgepakt na vernielen tuinhuisjes Woning uitgebrand bij camping De Kievit almanak Maandag 14 november 2011 Hightech jachtenbouw zet Vlissingen aan wereldtop 'Megaturbines Neeltje Jans kunnen Veere miljoenen kosten' Tip? walcheren@pzc.nl ■nHaMaBBMMBBnMMHHBSMHEHHBHH MBW smmmmesmm door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Als alles meezit voor de betrokken partijen, kan er hal verwege volgend jaar gebouwd worden op het braakliggend stuk grond in het Maisbaaigebied in Middelburg. Met het ter inzage leg gen van het 'ontwerpbestemmings- plan Compagnieplein' zijn de plan nen voor de bebouwing van het ge bied weer een nieuwe fase inge gaan. Het braakliggend stuk grond op de kop bij de Dokhaven, tussen de Kinderdijk en de Meestoof, wordt nu nog gebruikt als hondenuitlaat- plek, speelveld en, in de winter, ijs baan. Volgens het 'plan Compagnie plein' gaat Woongoed hier drie bij elkaar horende appartementenge bouwen neerzetten. Hierin komen drie groepswoningen voor in to taal achttien psycho-geriatrische patiënten van Stichting Voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ), een zorgsteunpunt en twintig huurappartementen van Woon goed. Het project is de afronding van de ontwikkeling van het Mais baaigebied, die eind jaren tachtig begon. Het braakliggend terrein was jaren lang in beeld als locatie voor een museum voor moderne kunst, naar ontwerp van wijlen Aldo van Eyck. Het plan werd, na bijna tien jaar, uiteindelijk in 1995 stopgezet omdat de gemeenteraad ineens op zag tegen de explopitatiekosten. Ook een later plan voor een Huis van Europa in het gebouw van Van Eyck ging niet door. De drie appartementengebouwen die in het Maisbaaigebied moeten verrijzen, zijn ontworpen door Wingender Hovenier Architecten in Amsterdam. De gebouwen 'refe reren aan de vroeger aanwezige fa- brieksbebouwing' in het gebied en passen bij het beschermd Stadsge zicht, aldus het ontwerpbestem- mingsplan. De hoogtes van de ver schillende gebouwen variëren van zes tot zestien meter. Aan de ach terzijde van het hoofdgebouw wordt een parkeerterrein met 21 parkeerplaatsen voor bewoners aangelegd. Personeel en bezoekers moeten hun auto's in de omge ving parkeren. Het nieuwe bestemmingsplan wordt in maart ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Het plan (met maquette van de ge bouwen) ligt nog tot en met 23 de cember ter inzage in het Stadskan toor. Het is ook te bekijken via de website van de gemeente. door Henk Postma VLISSINGEN/MIDDELBURG - Vlissin gen had er al rekening mee gehou den dat armlastig Spanje de steen rijke bisschop dit jaar niet zou la ten gaan om in Nederland zomaar aan iedereen cadeautjes uit te de len. Toch zette Sint Nicolaas zater dag op de Vlissingse Koopmanska de weer voet aan wal. Om zich handen schuddend door de menig te te worstelen die rijendik langs de haven stond. Eenmaal op het podiumpje, waar burgemeester René Roep hem wel kom heette, toonde de Goedheilig man zich kort van stof Of hij al had gezien, vroeg burgemeester Roep, dat Michiel de Ruyter weer trots op z'n sokkel staat? En dat het Bellamypark zo mooi is opge knapt? Jawel, reageerde de grote kindervriend wat verstrooid: 'links en rechts allemaal mooie nieuwe gevels'. Waarna hij zich te paard hees, achtervolgd door zonnetrein en paardentram, volgeladen met kinderen. Opgewacht door Muis en Leeuw verscheen de Goedheiligman daar na op de Middelburgse Markt. Daar bleek dat hij in deze moeilij ke tijd toch wat minder gul voor de dag moet komen. „Een skate- baan in de tuin? Dat zit er dit jaar niet in", waarschuwde Sint. MIDDELBURG Op de Goese Korenmarkt in Mid delburg is zaterdagnacht om 00.50 uur een 73-jarige Middelburger be roofd. De man liep van de Stations restauratie naar de Touwbaan en werd al vanaf de Loskade gevolgd. Op de Goese Korenmarkt werd hij aangevallen. Er ontstond een wor steling waarbij het slachtoffer werd geslagen. De aanvaller eiste geld en kreeg enkele euro's. De be lager ging er vandoor richting de Kinderdijk. ■HMMMMnNHHMii VLISSINGEN Op de Gildeweg in Vlissingen zijn zaterdagnacht om 00.50 uur vier jongens aangehouden. Ze hadden daar twee tuinhuisjes vernield. De jongens, 17 en 18 jaar oud en afkom stig uit Vlissingen, roken naar alco hol. Bij de vernielingen waren ook enkele anderen betrokken, maar die wisten zich per scooter en fiets uit de voeten te maken. De vier jon gens konden worden gearresteerd toen ze probeerden er lopend van door te gaan. OOSTKAPELLE Een woning bij minicamping De Kievit in Oostkapelle is vrijdag avond door brand deels verwoest' Kort na elf uur gaf de brandweer groot alarm, nadat aanvankelijk een schoorsteenbrand was gemeld. Het vuur woedde vooral in de kap van het huis en was volgens de brandweer moeilijk te blussen. Er werd een waterwagen ingezet om dat in de buurt te weinig bluswa ter voorhanden was. Het nablus sen duurde tot diep in de nacht. Tip? redactie@pzc.nl De redactie kreeg onlangs een mail van een abonnee wiens dochter zen dingswerk verricht in Albanië. Zij zou benaderd zijn door de PZC om een project uit te zoeken zodat daar een sponsorbijdrage naartoe kon gaan. De jongedame meldde haar vader dat er een project was gevonden en of de PZC contact wilde opnemen, om het bedrag goed te keuren en over te ma ken. De productmanager klanten waardering jajavan deze krant wist echter van niets en wilde weten welke collega contact had gehad met de zendelinge. Het mysterie werd een dag later opge lost. De vader meldde beschroomd in een tweede mail: „Mijn dochter be doelde met PZC niet de krant, maar de Plaatselijke Zendings Commissie. Met excuses." 6-2- In Vlissingen nam Sint Nicolaas, na zijn aankomst in de Koopmanshaven, ruim de tijd om zich handen schuddend door de menigte te worstelen, die al ruim tevoren rijen dik om de haven stond. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13