buitenland 19 Raadsel Watergate blijft onopgelost moet nu aan de slag Culinair genieten in de Belgische Ardennen 3-daagse autovakanties Taiwan: cel voor verwaarlozen ouders Vrij Uit zaterdag 12 november 2011 foto Simela Pantzartzi/EPA president. De partijloze Papade- mos kan rekenen op de steun van 254 van de 300 parlementariërs. Hij regeert tot februari. Dan moe ten er verkiezingen komen. De benoeming van de nieuwe Griekse regering volgt op dagen lang getouwtrek, over de inhoud en over de poppetjes. De oorspron kelijk voor 23.00 uur (onze tijd) ge plande beëdiging werd twee uur uitgesteld. Tot vlak voor de cere monie waren nog geen namen van ministers bekendgemaakt. Een coalitie van meerdere partijen is voor Griekenland een uitzonder lijk experiment, net zoals in Groot-Brittannië. In Athene zaten voor het laatst 22 jaar geleden meerdere partijen in het kabinet. Door voortdurend geruzie van de partijen in de onwennige coalitie kreeg het kabinet-Zolotas destijds weinig voor elkaar. Papademos moet nu juist daad kracht tonen om het vertrouwen van de Europese partners te her winnen. Dat is danig aangetast, niet alleen door het Griekse knoeien met cijfers, maar ook door het idee van een referendum waarmee Papandreou plotseling op de proppen kwam. Griekenland hoopt dat het in prin cipe overeengekomen volgende hulpbedrag van 8 miljard euro snel wordt overgemaakt. Athene zal verdere hervormingen moeten doorvoeren om weer goodwill te kweken bij de internationale part ners. Die eisen onder meer het ontslag van duizenden ambtena ren en de verkoop van overheids bedrijven. Dit soort bezuinigingen leidde eerder tot fel protest van vakbonden en linkse groepen. Volgens adviesbureau McKinsey 8c Company moet Griekenland niet alleen maatregelen nemen om de financiële situatie op orde te krij gen, maar ook een robuust groei model opstellen. Griekenland heeft enorm veel potentie, stelt het rapport 'Greece 10 Years Ahead'. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Toen aanklagers die het Watergate-schandaal onder zochten eind juni 1975 naar Califor- nië reisden om oud-president Ri chard Nixon te ondervragen, had den ze een prangende vraag: wat besprak Nixon in de achttien en een halve minuut die bleken te zijn gewist op de 'Waterga te-tapes'? Politieke junkies en his torici zaten donderdagnacht (Ne derlandse tijd) handenwrijvend te wachten op de vrijgave van de ge- migenis van oud-president Nixon. Eindelijk zou er meer bekend wor den over het grootste politieke schandaal uit de Amerikaanse ge schiedenis. Ze werden teleurge steld. Nixon liet van februari 1971 tot juli 1973 een groot deel van zijn ge sprekken in de Oval Office opne men. Maar ruim achttien minuten lang was er enkel ruis te horen. Nixons secretaresse Rose Mary Woods had eerder verklaard dat het een foutje was. Afgeleid door een telefoongesprek had ze per on geluk op de verkeerde knop ge drukt. In de nu vrijgegeven getuigenis, zegt Nixon niet te weten waardoor het 'gat' in de opnames is veroor zaakt. 'Rose dacht dat het om vier minuten ging.' Toen hij hoorde dat het om achttien en een halve minuut ging, ging Nixon naar ei gen zeggen 'door het lint'. Aangenomen wordt dat Nixon met zijn chef-staf Bob Haldeman sprak over zijn rol in de inbraak en afluisteraffaire in het Waterga- te-gebouw van de Democratische partij, in juni 1972. Leden van zijn campagneteam waren verantwoor delijk voor de inbraak. De rege- ring-Nixon poogde hun betrokken heid weg te moffelen. Het zou er in 1974 toe leiden dat Nixon af trad. Tijdens zijn getuigenis voor twee leden van de onderzoeksjury zei Nixon niet meer te weten wat er in die ruim achttien minuten was besproken. 'I don't recall' (ik kan het me niet herinneren) werd ge durende de elf uur durende onder vraging vaak door Nixon gezegd. Als de ondervragers aandrongen, raakte Nixon geagiteerd. 'Als je wilt dat ik erover lieg, dan doe ik dat met liefde', sprak de oud-presi dent. Nixons verklaring is afgenomen op 23 en 24 juni 1975 op het bu reau van de kustwacht in San Cle mente, dicht bij zijn huis in Cali- fornië. Door gezondheidsproble men kon Nixon niet naar Washing ton reizen. Hoewel hij van zijn op volger president Gerald Ford im muniteit had gekregen voor zijn aandeel het Watergate-schandaal, stond Nixon onder ede en was hij strafbaar als hij meineed pleegde. Omdat historici dachten dat hij daardoor de waarheid zou spre ken, hoopten zij dat de verklaring van Nixon eindelijk voor ophelde ring zou zorgen. Historici spanden een rechtszaak aan om de transcriptie in te mogen zien. De rechter gaf hen gelijk en gaf de regering de opdracht het verhoor vrij te geven. De laatste jaren is ge probeerd om de ontbrekende mi nuten op de tapes te herstellen. Dat is mislukt. En de betrokkenen zijn inmiddels overleden: Halde man in 1993, Nixon in 1994 en Woods in 2005. TAIPEI - Volwassenen in Taiwan die niet voor hun bejaarde ouders zorgen, kunnen in de cel belan den. Het parlement heeft een voor stel hiertoe voorlopig goedge keurd, teneinde de toenemende verwaarlozing van bejaarden te be strijden. Wie zijn ouders aan hun lot overlaat, kan een jaar celstraf krijgen of een boete van omgere kend 5000 euro. In Taiwan wor den naar schatting 2000 bejaarden per jaar door hun kinderen in de steek gelaten. Een aantal dat elk jaar met 30 procent groeit. „Een alarmerende trend", zei gisteren parlementslid Lai Shyh-bao, die het voorstel indiende. Volgens hem toont de nieuwe generatie minder gevoel van verantwoorde lijkheid ten opzichte van hun ouders dan vorige generaties. Han-sur-Lesse Dit pittoreske dorpje, gelegen aan de rivier de Lesse, is beroemd om zijn grotten*. De bosrijke omgeving nodigt uit tot het maken van prachtige wandelingen. Cocoon Hotel Grenier des Grottes is een vriendelijk hotel met een uitstekende keuken en je kunt heerlijk ontspannen in het wellness-centrum. De Grotten van Han zijn in de winterperiode veelal gesloten, raadpleeg hun website voor de actuele openingstijden. Inbegrepen 2 overnachtingen, 2x ontbijtbuffet, fles Cava op de kamer, lx driegangendiner, lx gastronomisch vijfgangen diner, autoroute. Periode Aankomst op zondag t/m woensdag van 20 november t/m 28 november 2011. Dagelijks van 29 november 2011 t/m 30 juni 2012, m.u.v. de feestdagen. Prijzen Reiscode: BARH04B 125,- p.p. 2/3 pers. kamer "Promo" (beperkt beschikbaar) I 140,- p.p. 2/3 en 2/4 persoonskamer Prijzen Reiscode: BARHS8W Tweepersoonskamer ach terzijde: driegangendiner Napoleon 135,- p.p. inclusief vijfgangendiner 169,- p.p. (Gastronomisch) inclusief zevengangendiner 184,- p.p. (alleen op zaterdag) %jï> Zo moet vakantie zijn Foto: Hotel de la Poste-Relais de Napoléon III**** mm Tiirt Niet inbegrepen bij beide aanbiedingen: reserveringskosten 75,- per boeking, verplichte bijdrage Calamiteitenfonds ca €2,50 per boeking, eventuele reis- en/of annuleringsverzekering. j Voor meer informatie en boekingen: vrijuit.nl/wegener bel 0900-874 58 48 (iscpm) of ga naar je reisbureau Bouillon Dit middeleeuwse stadje is idyllisch gelegen in een vallei, aan de rivier de Semois. Hotel de la Poste-Relais de Napoléon III bekend om z'n culinaire hoogstandjes, ligt in het gezellige centrum van Bouillon. Inbegrepen Welkomstdrankje, 2 overnachtingen in de standaardkamer achterzijde, 2x ontbijtbuffet met bubbels, 1x driegangendiner Napoleon* Extra culinair genieten» Boek een gastronomisch vijfgangendiner of zeven- gangendiner Periode Aankomst dagelijks van 18 november 2011 t/m 30 juni 2012, m.u.v. kerst en Oud en Nieuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9