Oud idee, nieuw jasje Ié 'Inclusief: nieuwbouw in Zeeland binnen buiten Antiek modern Mooi marmer Roosje Hindeloopen 2.0 it. 23-27 zaterdag 12 november 2011 Als je een antiek object uit zijn context haalt, krijgt hij een nieu we dimensie. De ontwerpers van het nieuwe merk Iconic In doors combineren antieke stukken met zelfontworpen, moderne meubels. Zo integreren ze bijvoorbeeld een oude Engelse serveer- schaal in het blad van een salontafel (foto boven) en zetten ze een Delfts blauwe vaas op een strakke vakkenkast (foto onder). Het resultaat lijkt meer een kunstobject dan een meubel. Iconic-oprichter Bart de Rooy kreeg de brainwave voor de collec tie toen hij een oud meubel in een hypermodern designhotel in Londen zag staan. Het contrast tussen beide verschijningsvor men sprak hem aan. Goedkoop zijn de meubels niet, omdat antie ke stukken worden gebruikt die op zichzelf al honderden tot dui zenden euro's waard zijn. De ontwerpers kiezen de stukken uit bij de antiquair. De meubels van Iconic Indoors worden ook ver huurd aan winkels en mu sea, die hun ruimtes willen aankleden en een conversa tion piece zoeken. www.iconicindoors.nl Waarom oude technieken en meubeltradities overboord gooien als je er iets vernieuwends mee kunt doen? Moderne ontwerpers omarmen oude technieken en vormen en geven ze een nieuw jasje, door Suzanne Dijkstra Marmer komt vaak over als een luxe en ietwat gedateerd materi aal in de woning. Diverse Italiaanse ontwerpers proberen daar verandering in te brengen door te experimenteren met de natuur steensoort. Ze laten zich inspireren door klassieke meubels en overstijgen de grenzen van het materiaal door te spelen met tex tuur en transparantie. Een van de herontdekkers van marmer is de van oorsprong Franse ontwerper Emmanuel Babied. Niet al leen trekt hij al ruim vijftien jaar op met traditionele glasblazers uit Venetië, hij werkt sinds kort ook veel met marmer in zijn ont- werpstudio in Amsterdam. Dit voorjaar presenteerde Babied op de meubelbeurs in Milaan verschillende ont- 1 werpen, waarmee hij moderne interpreta ties geeft met traditioneel glas en marmer. In zijn vaas Simbiosi2 (foto links) laat hij beide materialen samenkomen in één ob ject. Babied ontwierp een serie van negen limited edition-meubels van marmer, waar onder de Sunshare, een stoel voor buiten (foto boven). Hij is gemaakt uit één blok marmer en is met een moderne lasertech niek uitgesneden. SI www.babled.net Oude ambachten hebben ontwerpster Christien Meindertsma altijd al geboeid. Vooral om er nieu we dingen mee te doen. In 2009 experimenteerde ze in opdracht van Thomas Eyck - uitgever en dis tributeur van designproducten - al met vlas dat in Nederland wordt verbouwd. Ze liet er touw van slaan en ontwierp er een serie producten mee, waaronder een lamp en een poef. Begin dit jaar vroeg Eyck haar wederom. Nu stonden andere oude technieken centraal: Hindeloo- per schilderwerk en houtsnijwerk. Dit ambacht bestaat al drie eeuwen. In samenwerking met het oude familiebedrijf Roosje Hindeloopen (opgericht in 1849), waar nog op de traditionele manier wordt gewerkt - met authentieke motieven en kleuren, ontwikkelde Mein dertsma een collectie nieuwe meubels (foto's links en rechts). Ze kregen de naam Oak Inside. En niet voor niets, want de vormen van de schilderingen onthullen het eikenhout van de meubels. Sommige andere meubels zijn door de medewerkers van Roosje Hindeloopen openge werkt, zodat bijvoorbeeld in de constructie van een rug leuning van een stoel het hout zichtbaar is. De Oak Inside-collectie bestaat uit een tafel, stoelen, een kast, een sidetable, een trapje, een dekenkist, een vloer kleed en een peper- en zoutmolen. Hoewel de collectie nieuw is, blijft hij dicht bij het Hindelooper ambacht. De complete collectie van Thomas Eyck is tot en met 29 ja nuari 2012 te zien in het Cuypershuis in Roermond. www.museum.roermond.nl www.christienmeindertsma.com www.thomaseyck.com foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97