5 spectrum Ook bukken is gezond! I RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE voor de ramen Marjan Berk Zaterdag 12 november 2011 Uitgenodigd voor de Senioren Informa tiedag zou van de gemeente Middel burg leek het mij, zelf ook een overrij pe en bewuste senior, wijsheid, de dag ervóór aan te reizen, te overnachten en de volgende ochtend goed uitgerust aan de arbeid te beginnen. Mijn gastvrouw Nelly van der Voet, penningmeester van de Seniorenraad, boekte een nachtje in het spiksplinter nieuwe Van der Valk Hotel, en met het klassieke Van der Valkvi sioen van een schaaltje appelmoes met bovenop de traditionele kers in mijn kop kwam ik aan bij een fantastisch modern hotel, waar ik een bui tengewoon mooie, zeg maar chique kamer be trok, van alle gemakken voorzien. Ik heb in de loop der jaren tijdens verblijf in Zeeland in een aantal hoogst merkwaardige Middelburgse bed den geslapen, hetgeen bij mij voortdurend de vraag deed rijzen waarom de hoofdstad van Zee land niet allang een representatief hotel bezat Nu, dat hotel is er! En mijn intense verlangen naar een pannetje Zeeuwse mosselen werd ook bevredigd, glas droge witte wijn erbij en een toetje gemarineerde ananas met zwarte peperijs. Gevolgd door een nachtje in een heerlijk bed ging ik de volgende ochtend enthousiast aan de slag. Elfhonderd mensen hadden zich aange meld, maar ondanks de ruime zalen was de grens bij duizend deelnemers wel bereikt! Het was een perfect georganiseerde dag, het thema 'ouderen en vitaliteit' werd geïllustreerd door een aantal sportieve activiteiten. Een golfclinic, elektrisch fietsen, tafeltennis of nordic walking, valpreventie (geen overbodige luxe voor de oudere mens, die zijn evenwicht nog wel eens dreigt te verliezen!) en Tai Chi Baillon Ball, een sport waar ik nog nooit van had gehoord. Een van de instructrices drukte mij een racketje met een zachte bal in de handen, deed voor hoe ik met langzame walsende bewegingen die bal in de lucht moest houden en gaf mij ter kennisma king twee racketjes plus ballen mee naar huis! Zeeland kreeg de primeur, ik mocht voorlezen uit mijn nieuwe verhalenbundel 'Kafka Leeft!', en boekwinkel de Drukkerij was natuurlijk met een heerlijke boekentafel ondersteunend aanwe zig. Er was ook een smeuiig orkestje, met een enor me 'blaasbas', die maakte dat al die aanwezige Zeeuwen swingend en heupwiegend op die cho coladekleurige donkere klanken door de zalen bewogen! Voorzitter van de Seniorenraad, me vrouw Smitskamp, vertelde, hoe de enorme be langstelling van de bewoners van niet alleen Middelburg, maar ook uit Arnemuiden en Nieuw Sint Joosland van zestig jaar en ouder voor zo'n informatieve op de doelgroep gerichte dag hartverwarmend was en Ed de Graaf, wet houder te Middelburg, gaf inzicht over de doel stelling van de gemeente wat het bevorderen en in stand houden van de vitaliteit van de oudere bewoners betreft. Toen ik tegen half vijf het hotel verliet, zag ik buiten een strookje land waarop een groot aan tal mensen bezig was met dat nieuwe balspel. En de volgende dag, na het gebruikelijke kwar tiertje Nederland in Beweging, ben ik ogenblik kelijk begonnen mijn slag te verbeteren. Voorlo pig kom ik nog niet veel verder dan het voortdu rend bukken om de gemiste bal op te rapen. Maar bukken schijnt ook een buitengewoon nut tige beweging voor de oudere mens te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81