binnenland 17 Mysterie rond verdwijning Farida nadert ontknoping I? Rutte hoopt op steun PVV na guldenonderzoek INVESTEER NU IN ZIB AOUADELTA CV Kabinet maakt geesten rijp voor extra ingrepen gewild bij Oost-Europeaan Deadline Amsterdam en Radio 538 voor feest 30 april zaterdag 12 november 2011 den haag - Als PW-leider Geert Wilders een terugkeer van de gul den wil onderzoeken, moet-ie dat vooral doen, vindt minister-presi dent Mark Rutte. Sterker nog, de WD-premier vindt het zelfs 'heel goed' van zijn gedoogpartner. „Dit onderzoek kan alleen maar posi tief uitpakken: steun van de PW voor het Europabeleid van het ka binet", zei hij na afloop van de mi nisterraad. Rutte is er rotsvast van overtuigd dat het onderzoek slechts één uit komst kan hebben: niet doen, houd vooral vast aan de euro. „Mensen die daar even over door denken, begrijpen waarom." De Nederlandse gulden zou, als be trekkelijk veilige haven, zo 'hard' worden dat niemand onze spullen nog kan of wil betalen, legt hij uit. En dat kost een land als Neder land, dat 70 procent van het natio nale inkomen over de grens ver dient, honderdduizenden banen. Rutte prijst zich gelukkig dat Ne derland bij de vorige kredietcrisis in 2008 al met euro's betaalde. „Anders was onze gulden hele maal kapot gespeculeerd." En Denemarken dan? Of de Brit ten? Die hebben toch ook nog hun eigen kronen en ponden? On vergelijkbaar, stelt minister van Fi nanciën jan Kees de Jager. Die lan den zijn veel minder afhankelijk van de euro-economie dan Neder land, dat alleen al naar Italië meer exporteert dan naar de VS, India en China samen. Mocht het 'internationaal gere nommeerd bureau' dat Wilders in schakelt, toch tot de slotsom ko men dat herinvoering van de gul den beter is voor Nederland, dan weet De Jager al hoe dat komt. Dan deugt het onderzoek gewoon niet Een terugkeer naar de gulden zou erg kostbaar uitpakken, vindt ook Harald Benink, hoogleraar bank wezen en financiering aan de Uni versiteit van Tilburg. Hij sprak van 'het slechtste van alle scenario's'. „Het is buitengewoon kostbaar als je als enige land uit de euro stapt", aldus Benink. den haag - Het kabinet maakt de geesten rijp voor extra bezuinigin gen. Hoewel dit niet met zoveel woorden wordt gezegd, ontken nen bewindslieden niet dat in het geheim over nieuwe maatregelen wordt nagedacht. Het kabinet maakt pas plannen be kend wanneer het oplossingen heeft, zei minister Jan Kees de Ja ger (Financiën) gisteren. „Naden ken doe je stilletjes", beaamde mi nister Maxime Verhagen (Econo mische Zaken). De bewindslieden reageerden daar mee op negatieve economische ontwikkelingen als de oplopende werkloosheid, een dalend consu mentenvertrouwen, en dalende be drijfsinvesteringen. Afgelopen week ontstonden ge ruchten dat komend voorjaar mo gelijk het regeerakkoord moet wor den opengebroken omdat het be grotingstekort groter wordt dan volgens de regering aanvaardbaar is. Dat zal de verhoudingen met ge doogpartner PW op scherp zet ten, omdat die niet zonder meer akkoord gaat met nog meer bezui nigingen. Minister-president Rutte wil de be rekeningen van het Centraal Plan bureau (CPB) afwachten. Die ko men begin december en februari. Daaruit blijkt hoe Nederland er werkelijk voor staat. Ook De Jager zei 'te varen op het kompas van het CPB', en stelde dat Nederland dan maatregelen kan nemen. al geleerd paddenstoelen te laten staan omdat ze wellicht giftig zijn", aldus de Brabantse boswach ter. „Ook ik gaar mijn vlees het liefst met een paar lekkere oester zwammen, maar die koop ik dan wel in de winkel." Bij het inrijden van het bos, speurt Smits altijd eerst alle kente kenplaten af, op zoek naar Duitse of Poolse auto's. „Dan weet ik dat ik extra goed moet opletten", ver klaart Smits, wiens grootste vangst ruim tien kilo eekhoorn tjesbrood was. „Een Poolse man had twee boodschappentassen vol. Hij vond het onbegrijpelijk dat het niet mocht." Omdat Smits een Bijzonder Op sporingsambtenaar (BOA) is, be boette hij de desbetreffende Oost-Europeaan. „Normaal ben ik heel coulant, omdat Duitsers en Polen het vaak niet weten en het louter voor eigen gebruik is. Maar tien kilo gaat te ver." In de hut van de boswachter haalt De verdwijning van Farida Zargar is nagenoeg opgelost. De politie vond gisteren in een bos in Spijkenisse stoffe lijke resten, zeer waarschijn lijk van de vrouw. spijkenisse - Gemengde gevoelens onder de vriendinnen van de ver miste Farida Zargar (21), gistermid dag waarschijnlijk gevonden na an derhalve dag graven in het Spijke- nisser Mallebos. „Ik heb zo gehoopt dat dit einde lijk de laatste dag zou zijn van zes tien maanden onzekerheid. Geluk kig blijkt dat ook zo te zijn", rea geert Carla van Schaik. „Maar het is wel vreselijk dat die man zestien maanden lang zijn mond heeft dichtgehouden. Dat is echt onmen selijk geweest voor de nabestaan den." Haar vriendin Wendy Boers, een oud-collega van de sinds 5 au gustus 2010 vermiste Farida Zar gar, heeft nog geen rust nu de vrouw naar alle waarschijnlijkheid is gevonden. „Ik moet steeds den ken aan wat ze allemaal heeft moe ten meemaken. Haar kennende moet ze hebben gevochten voor haar leven. Het was een hele ster ke meid die zich niet zo maar iets liet gebeuren." DNA-onderzoek moet uitwijzen of het gevonden lichaam past bij de voet, die woensdag is aangetrof fen onder de schuur van de wo ning van hoofdverdachte Patrick S. in Spijkenisse. De politie zocht daar nadat S. in beeld kwam als hoofdverdachte. S. (34) werd in ok tober aangehouden wegens bedrei ging met een vuurwapen. Bij de doorzoeking van diens woning vond de politie tal van spullen van Farida, zoals haar tas en haar pas poort. Daarnaast ook wapens. Af gelopen woensdag besloot de poli tie verder te speuren en vond on der het schuurtje achter het huis van S. 'een voorwerp', waarin vol gens het Openbaar Ministerie een voet was verborgen. Farida woonde sinds 2000 in Ne derland, als dochter van een Russi sche moeder en een Afghaanse va der. Voor ze in Spijkenisse terecht kwam woonde ze in Burg-Haam stede en Bruinisse. Zargar verdween op 5 augustus 2010, terwijl ze van haar werk naar huis fietste. Haar fiets en sleutel bos werden maanden later terugge vonden in een sloot in het bos, niet ver van het transportbedrijf waar ze werkte. S. wees donderdag de plek aan waar hij het lichaam van Farida zou hebben begraven. Op de Malledijk verzamelden zich gisteren steeds meer belangstellen den. Een buurtbewoonster zei dat een buurvrouw haar honden tij dens een wandeling ineens kwijt was. „Die stonden ineens op de plek waar de politie aan het gra ven is. Nu weten we waarom." amsterdam - De gemeente Am sterdam en Radio 538 melden ui terlijk 1 december wat er gebeurt met het Koninginnedagfeest op het Museumplein. Dan moet dui delijk zijn of, en zo ja in welke vorm het feest van de zender op 30 april 2012 doorgaat. Dat liet een woordvoerder van Radio 538 gister avond weten. Burgemeester Eber- hard van der Laan wil niet dat het feest in het centrum wordt gehou den, omdat de grootschalige evene menten op Koninginnedag daar te veel overlast veroorzaken. Smits een papiertjè tevoorschijn met Poolse woorden. „Ze spreken vaak alleen Pools, niet eens Duits. Leg dan maar eens dat ze niet mo gen plukken." Op het blaadje staat woorden als 'identiteitsbewijs' en 'overtreding' fonetisch geschre ven. „Meestal zie ik het door de vingers, omdat de echte gastarbei ders niet weten dat ze in overtre ding zijn. Juist die weten overi gens vaak precies hoe ze de pad denstoel moeten afsnijden, zodat die volgend jaar weer terugkomt." Waarom zou je paddenstoelen niet opeten, voordat ze kapotvrie zen? Smits: „Konijnen, insecten en andere dieren eten ze ook graag. Als de mens ze allemaal wegplukt, dan moeten andere or ganismen het met veel minder paddenstoelen doen." Zeeland Investments Beheer BV neemt het initiatief tot uitgifte van participaties in ZIB Aquadelta CV. Het betreft een totale investering van 18.850.000. Investering in vastgoed op Vakantiepark Aquadelta te Bruinisse Minimale deelname 5 participaties a 2.575 (inclusief 3% emissiekosten). Uitgifte 15 december 2011 8% geprognosticeerd vast rendement* Jaarlijkse exitmogelijkheden 15-jarig huurcontract via Roompot Vakanties De indirecte kosten van deze uitgifte bedragen 510.000. Deze kosten maken onderdeel uit van de totale investering en zijn opgenomen in de investeringsbegroting. De rendementsprognose is op jaarbasis, vóór belasting. De waarde van uw investering kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Als u belegt in ZIB Aquadelta CV loopt u financiële risico's door dat de huurder zijn verplichtingen niet kan nakomen, of dat bij herfinanciering hogere rentelasten of aangepaste voorwaarden en condities van toepassing kunnen zijn. Een volledig overzicht van de risico's en voorwaarden van deelname vindt u in het prospectus van ZIB Aquadelta CV. Voor dit product is een financiële bijsluiter opgesteld. Vraag erom en lees hem voordat u het product koopt. Zeeland Investments Beheer BV heeft bij de Autoriteit Financiële Markten een vergunning verkregen als beheerder beleggingsinstelling zoals bedoeld in Artikel 2:65 van de Wet op het financieel toezicht (Wft). Vraag het prospectus aan via info@zibcv.nl of telefonisch via 0118-652270 Meer informatie vindt u op www.zibcv.nl zie onze website:binnenland Deze paddenstoelen zijn veilig om te plukken en te eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7