voetbalvirus hebben 3 spectrum Zaterdag 12 november 2011 scheidelijk van elkaar. Het sportgekke duo volgt een opleiding op het Cios in Goes. Ook werken ze samen bij de Jumbosuper markt in Terneuzen om een centje bij te verdienen. Die hechte relatie is kenmer kend voor het gezin Tieleman. Geheel van zelfsprekend is dat niet, vindt Joyce. „Op m'n zestiende was ik al moeder. Inderdaad niet slim, maar het zij zo. Niet veel later kwam de tweeling. En dat was op zijn zachtst gezegd geen ideale situatie. Als heel jonge tienermoeder heb ik het zwaar gehad. Niet alleen door de zorg voor de kinderen, maar ook omdat je het finan cieel moet zien te rooien en omdat ik er op een gegeven moment alleen voor stond. De eerste jaren heb ik wel steun ge had van thuis, maar uiteindelijk moet je het toch zelf doen. Het is gelukt, maar voor hetzelfde geld was het misgelopen. Dan hadden we nu hier niet samen gezel lig op de bank gezeten." Niet alleen haar doorzettingsvermogen heeft Joyce erdoorheen gesleept, maar ook haar kinderenhebben dat gedaan. Aange zien het niet in haar aard zit om haar hand op te houden, heeft de Temeuzense altijd geprobeerd zo veel mogelijk te werken. Rij den op een vrachtauto was van jongs af aan een droom. Die maakte zij ook waar. Het gevolg was dat er veel op de schou ders van de - toen nog - piepjonge Suleika en de tweeling terechtkwam. „Ik heb een periode gehad dat ik zestig uur per week maakte op de vrachtwagen. Als ik dan thuiskwam, was alles aan kant en kon ik zo aanschuiven om te eten. Zoiets is goud waard." Vanzelfsprekend voelde Joyce zich schuldig over de situatie waarin haar gezin was terechtgekomen. Vaak stapte ze met pijn in het hart in de cabine van haar vrachtwagen. Er waren re gelmatig dagen dat ze Jayvano helemaal niet zag. „Achteraf onverantwoord. Maar dat had ook weer te maken met m'n drang om het zelf op te knappen. Om te bewij zen dat we onze boontjes zelf wel konden doppen." Suleika (studente sociaal agogisch werk op het ROC in Terneuzen), Sharona en Sylva- na hebben hun moeder nooit iets kwalijk genomen. Het besef dat het er niet aan toe ging zoals bij de meeste andere kinderen, was er natuurlijk wel. „Maar we hebben er niet onder geleden. Ik heb ook niet het ge voel dat ik iets belangrijks heb gemist. Ik ben er eerder trots op zoals het is gegaan. Ik ken niet veel gezinnen die hechter zijn dan het onze", zegt Suleika. Sharona en Sylvana knikken instemmend. Joyce heeft er gemengde gevoelens bij. Hoewel ook bij haar de trots overheerst, merkt ze regelmatig dat ze nog met de nek wordt aangekeken. „Niemand zal het recht streeks tegen je zeggen, maar dat voel je. In het gedrag van mensen, hoe ze naar je kijken. Daar sta ik nu boven, maar het deed ooit wel eens pijn." Rozengeur en maneschijn is het nog niet altijd in huize Tieleman. Niettemin vindt Joyce dat het aardig mar cheert. „Het is sappelen. Maar we redden het. En we zijn tevreden." Inmiddels is er met Mario een nieuwe man in het leven van Joyce gekomen. Net als zijn partner vroeger is hij niet vaak thuis, omdat hij als trucker lange dagen maakt. De relatie werd bekroond met de geboorte van van Joëlle (2). Joyce's leven is sindsdien in rustiger vaarwater gekomen. Noodgedwongen, omdat ze na de komst van Joëlle haar ontslag kreeg. „Een grote domper, natuurlijk. Het enige positieve er aan is dat ik nu meer tijd voor mezelf heb. Maar dan nog is het druk zat. Af toe krijg ik een klus als oproepkracht. Thuis gaat ook alles door. En dan heb ik het nog niet eens over de vele kilometers die ik rijd voor de voetbal." Ook de jongste spruit van de familie is be smet met het voetbalvirus. „Ze schopt al tegen een bal als een grote kerel", zegt Jay vano niet zonder trots. Ook Justin is dol op zijn halfzusje. Steevast staat ze langs de lijn als haar grote broers moeten voetbal len bij Terneuzen Et. Met die ploeg heb ben laatste man Justin en rechtsback Jay vano het in de Zeeuwse hoofdklasse heel lastig. Tot nu werd er één puntje gehaald tegen Steen. Vorig seizoen werden ze on der de bezielende leiding van Sylvana en Sharona met tien vingers in de neus kam pioen met E8. „Maar dit is wel even iets an ders", zegt Justin. Hij is optimistisch. „Het komt ooit goed." Jayvano heeft minder ge duld. „Ik had verwacht dat we het meteen beter zouden doen." Ondanks de teleurstellende prestaties met Ei hebben de broers het reuze naar hun zin bij hun team. Alleen over Feyenoord zijn ze minder tevreden. Net als de rest van de familie zijn Justin en Jayvano fana tieke fans van de ploeg uit Rotterdam- Zuid. Na de hoopgevende 1-1 bij Ajax volg de de bekerdomper bij eerste-divisionist Go Ahead Eagles (2-1-verlies) en nederla gen tegen FC Groningen en NEC (0-6 en 0-1). „Schandalig", zegt Jayvano op veront waardigde toon over die wanprestaties. Jus tin is iets milder. „Een foutje kan altijd ge beuren", klinkt het vergoelijkend, maar niet geheel overtuigend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79