Het is duidelijk van wie ze het spectrum 2 Zaterdag 12 november 2011 In het Terneuzense gezin Tieleman draait veel om voetbal. W Temeuzen, SV Smerdiek (sinds kort) en Feyenoord zijn de favoriete clubs van de familie. Moeder Joyce wringt zich - met hulp van haar dochters Suleika, Sharona en Sylvana - in honderden bochten om de boel draaiende te houden. Naar eigen zeggen heeft zij haar zaakjes tegenwoordig redelijk voor elkaar. In vroeger tijden, toen Joyce als tienermoeder de zorg had voor drie kleine kinderen, was dit wel even anders. tekst René van Stee foto's Mechteld Jansen In huize Tieleman in Temeuzen woont een heuse voetbalinternatio nal. Dochter Sharona (16) is sinds en kele maanden opgenomen in de meisjesselectie van Oranje onder ze ventien jaar. Onlangs maakte de snelle linksbuiten van eersteklasser Smerdiek, de club die zij dit seizoen verruilde voor W Temeuzen, in Duisburg haar debuut in een dubbele oefeninterland tegen Duits land (2-1-verlies en een 1-1-gelijkspel). Die ervaring heeft veel indruk op haar ge maakt. „Het Wilhelmus, dat oranje shirt, m'n eerste speelminuten, de zeer intensie ve voorbereiding op die wedstrijden, het verblijf in het hotel. Heel bijzonder en best spannend allemaal", vertelt ze. Hoewel ze er bescheiden over doet, is het duidelijk dat Sharona's entree op het hoog ste niveau smaakt naar meer. Maar eerst wil ze goed blijven presteren bij Smerdiek, waar ze onlangs goed was voor drie tref fers in het duel met Reiger Boys 2 (7-0-winst). „Daarna kan ik altijd kijken wat er mogelijk is." Stiekem dromen over de vrouweneredivisie doet ze wel. „Een club als FC Twente vind ik heel gaaf." Aan het thuisfront zal het niet liggen. De familie Tieleman ademt voetbal. Sharona's tweelingzus Sylvana, broertje Jayvano (10) en halfbroertje Justin (10) spelen allemaal bij W Temeuzen. Oudste zus Suleika (17) is de enige die niks om voetbal geeft, maar ook moeder Joyce (33) trekt sinds het be gin van het nieuwe seizoen haar voetbal- kloffie van de rood-zwarten weer aan. „Puur toeval", zegt ze daarover. „De twee keepsters bij Temeuzen waren gebles seerd. Er zou een meisje van Vogelwaarde overkomen, maar dat ging niet door. Dan ny van de Velde, de trainer bij de vrouwen van Temeuzen, wist dat ik een keepersver- leden had. Dus polste hij mij voorzichtig voor een rentree. Ik heb niet meteen toege hapt, omdat ik het al druk genoeg had. La ter heb ik het toch maar gedaan. En waar schijnlijk voor langere tijd, want één van die twee geblesseerde meiden is op dok tersadvies gestopt. De andere zit nog steeds in de lappenmand." Uiteraard zijn de Tielemannetjes trots op Sharona. De rechtsbenige Sylvana, even eens een talentvolle speelster, had nog heel graag samengespeeld met haar zus én hartsvriendin. „We voetballen nu voor het vijfde jaar. We zitten nog wel altijd samen in de Zeeuwse selectie en de districtsselec tie. Maar toch, het is anders." Sharona geeft volmondig toe dat ze Sylvana mist op het voetbalveld. „Omdat het m'n zus is", luidt haar voor de hand liggende ver klaring. „We hebben vier jaar samenge speeld. We weten precies van elkaar wat we doen. Dan is het wennen als zoiets wegvalt." Opvallend genoeg begon de voet balloopbaan van de tweeling in Vogelwaarde, omdat beide clubs in Temeuzen toentertijd geen plekje vrij hadden. Zodra Justin en Jayvano de leef tijd hadden bereikt dat ook zij de wei in konden, gingen ze met hun zussen mee. Uiteindelijk kwamen ze toch bij Temeu zen terecht. Het gezin is overduidelijk door Joyce besmet met het voetbalvirus. „Van wie ik het heb?", vraagt ze. „Geen idee. Ik ben waarschijnlijk aangestoken door m'n broer Gilbert. Die kon ook een aardig balletje trappen, tk ben in Lams- waarde begonnen bij de F'jes van SDO'63. Toen we naar Temeuzen verhuisden, ben ik naar Terneuzense Boys gegaan. Dat is al weer een poos geleden. Bij de Boys heb ben ze trouwens allang geen vrouwen teams meer." Sylvana en Sharona - in familiekringen steevast 'de Ukkies' genoemd, de eerste bij naam die zij vlak na hun geboorte meekre gen van hun oom Sebastiaan - zijn onaf-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78