een heel grote speler zeeland 29 BAS meet zelf snelheid goederentreinen Goes maar blijft ook in Zeeland actief TE KOOP: HALFVRIJSTAANDE WONING Kunstproject havens is begonnen SGP redt Koos de Vuilnisman WINTERBANDEN! 30,70 Sint in Flipland Met stip het beste verzekeringspakket zaterdag 12 november 2011 elk jaar dertigduizend euro bij el kaar harken", zegt Esther, „Vanaf nu praten we over tonnen. We zet ten echt een reuzenstap." De professionele productie die Mu- sicalXpres en Stihmul gaan maken is de familiemusical 'Sjaak en de Bonenstaak'. De audities daarvoor vinden plaats in december. Er is volop plaats voor jong talent, maar Esther verwacht dat ook heel wat bekende theatergezichten mee zul len doen. „Zeker in deze tijd, waar in het werk voor niemand voor het oprapen ligt." De musical wordt vanaf oktober volgend jaar eerst een aantal keer opgevoerd in Zeeland en West-Bra bant Daarna is hij te zien zijn in middelgrote theaters in heel Neder land en België. Bij de grote stap die MusicalXpres maakt, hoort ook een mooi onder komen. De theaterschool wil zich graag vestigen in Bergen op Zoom en on derhandelt daar op dit moment over met die gemeente. „We heb ben voor deze stad gekozen vanwe ge de centrale ligging", verklaart Esther. „De repetities voor de gro te productie zullen immers ook in het gebouw plaatsvinden. Bergen op Zoom is voor zowel de Neder landse als de Belgische acteurs goed bereikbaar." Esther opteert voor een pand met alles erop en eraan. Daarbij denkt ze aan onder meer een zaal met een groot po dium, een luxe kantine en een comfortabele wachtruimte waar ouders op een aangename manier kunnen verblijven als de kinderen les krijgen of repeteren. Volgens de oprichtster van de thea terschool zal het kantoor, dat nu nog bij haar huis in Poortvliet is gevestigd, op termijn ook naar de vestiging in Bergen op Zoom ver huizen. „Zo'n rommelig kantoor aan huis komt niet echt professio neel over", stelt ze. „Bovendien we ten veel mensen niet eens waar Poortvliet ligt." Dat wil niet zeggen dat MusicalX pres Zeeland vaarwel zegt. Zo gaan de reguliere theaterlessen in Poortvliet, Middelburg en Goes ge woon door. Hier krijgen de jon gens en meisjes niet alleen les, ze werken ook naar een eigen voor stelling toe. Kinderen die het in de ze 'reguliere lessen' naar hun zin hebben, mogen er gewoon mee doorgaan, maar talenten kunnen doorstromen naar één van de pro ductiegroepen in Bergen op Zoom. Als ze echt heel goed zijn, kunnen ze zelfs doorstoten naar de professionele productie. „Dat is nou het fijne van onze samenwer king met de Belgische producent", zegt Esther. „We kunnen kinderen met talent nu echt perspectief bie den." Esther beseft dat 2012 een span nend en druk jaar gaat worden. „Maar we moesten dit doen. De kans dat zo'n grote theaterprodu cent met ons wil samenwerken, zal zich waarschijnlijk geen twee de keer voordoen." www.musicalxpres.nl door Frank Balkenende GOES - De Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn meet mo menteel zelf de snelheid van goe derentreinen die door Goes rijden. De treinen mogen daar volgens een besluit van minister Schultz-van Haegen van Infrastruc tuur 8c Milieu tijdelijk maximaal zestig kilometer per uur rijden. Tot juli volgend jaar geldt deze snelheidslimiet. Dan moet duide lijk zijn welke oplossing Goes kiest om spoorhinder (geluid en trillin gen) te beperken: een spoorbak of een permanente snelheidsverla- ging- In de praktijk blijkt dat niemand snelheidsovertredingen op het spoor handhaaft. Om die reden heeft BAS besloten zelf te meten. Ze gebruikt daarvoor professionele meetapparatuur, die ze mag gebrui ken van waterschap Scheldestro- men. Vrijwilligers zijn sinds vorige week om de dag bezig met metin gen vanuit een caravan die aan de Parallelweg staat. Komende week dinsdag, donderdag en zaterdag volgt een nieuwe ronde metingen. De gegevens worden in een rap port verwerkt. BAS wil daarmee aantonen dat goederentreinen te hard door Goes rijden. Het moet de minister aansporen tot handha ving. Tot nut toe blijkt dat nog niet mee te vallen, want door spoorwerkzaamheden beperken veel goederentreinen momenteel vanzelf hun snelheid. www.baszeeland.info SINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maar- tensdijk is gisteren het startschot gegeven voor het project 'Het on zichtbare zichtbaar maken'. Onder die noemer zullen in Scher- penisse, Sint-Annaland en Sint- Maartensdijk kunstwerken wor den geplaatst die de herinnering aan de verdwenen havens levend moeten houden. Het kunstwerk voor Sint-Maartensdijk wordt als eerste gemaakt. Dutch Art Match uit Goes, dat het heeft ontworpen, doet dat samen met werkzoekenden, studenten en scholieren uit Tholen. Zij zullen het 2,5 meter hoge stalen kunst werk de komende maanden ma ken in een werkplaats aan de Wouthoekweg in Smerdiek. THOLEN - Koos de Vuilnisman zal ook komend jaar scholen in de ge meente Tholen bezoeken om les te geven over afval en de scheiding daarvan. Het college wilde hem ei genlijk schrappen uit het pakket van natuureducatie, maar de SGP stak daar een stokje voor. Een mo tie om Koos te behouden werd de ze week door alle andere partijen in de gemeenteraad gesteund. Met stip de beste reisverzekering VOORDEELGARAGE Livingstoneweg 10 Goes (0113) 21 24 22 www.speedy-goes.nl Prijsopgave? Alvai 0113-212422 Reserveer NuN^ psU155180*13^ SINT PHILIPSLAND - Sinterklaas is er dit jaar vroeg bij in Sint Philips- land. De Goedheiligman komt er vandaag om 15.30 uur aan in de ha ven. Onder begeleiding van de fan fare maakt hij daarna een rond gang door het dorp. De dag wordt afgesloten in het dorpshuis. archieffoto Johan Wouters Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting1 Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73