28 [zeeland MusicalXpres is ineens ellen CU-fractie niet blij met uitlatingen Statenlid TROUWMODESHOW Muzikale avond in hervormde kerk College praat met buren zorgcentrum CULTUUR Theaterschool uit Poortvliet verhuist naar Bergen op Zoom, Zeelandpraise in Sportpunt Zeeland Eredienst voor doven met Heilig Avondmaal ZEELAND VAN WESTEN Ladyland zingt zaterdag 12 november 2011 YERSEKE André van Vliet en Noortje Middel koop verzorgen vanavond een op treden in de hervormde kerk in Yerseke. Speciaal voor deze gelegen heid neemt Van Vliet ook zijn koor New Voices mee. Tijdens de avond zal ook het werk van stichting Woord 8c Daad in het Afrikaanse Tsjaad onder de aandacht worden gebracht. De muzikale avond be gint om 19.30 uur. Entee: 5 euro. SCHERPENISSE Wethouder Kees van Dis wil nog deze maand in overleg treden met enkele omwonenden van het toe komstige woonzorgcentrum in Scherpenisse om nader tot elkaar te komen. Deze mensen wisten de voorziening onlangs tegen te hou den via de Raad van State. Ze vin den dat het gebouw te dicht bij hun woningen komt. door Rob Paardekam GOES God4you is het thema van Zeeland- Praise 2011, die vanaf 19.30 uur in Sportpunt Zeeland in Goes wordt gehouden. God4you is Gods radica le keuze om mensen niet af te wij zen, maar welkom te heten in Zijn Koninkrijk. Met muziek, samen zang en woorden wordt deze bood schap doorgegeven. Gratis kaarten bij Boekhandel De Pelgrim in Goes en ook www.gospelatsea.nl. WILHELMINADORP In het kerkgebouw van de Protes tantse Gemeente in Wilhelmina- dorp wordt morgen om 10.00 uur een speciale eredienst gehouden met doven. Voorganger is Ds. L. de Graaf, dovenpastor uit Heinkens- zand. In deze dienst zal het Heilig Avondmaal gevierd worden. Lezin gen en liederen worden via een be- amer getoond. Het begon vier jaar gele den met theaterlessen in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus. Nu gaat thea terschool MusicalXpres uit Poort vliet een professionele productie met bekende acteurs maken, die te zien zal zijn in theaters in heel Ne derland en België. Bovendien is de school op zoek naar een onderko men in Bergen op Zoom. „Ik kan het zelf ook nog maar nauwelijks bevatten", zegt oprichtster Esther Langenhuizen. „Het gaat ineens erg hard." De professionele productie gaat MusicalXpres samen maken met het Belgische Stihmul. Het aanbod van deze producent kwam net op tijd, want Esther overwoog serieus om het bijltje erbij neer te gooien. De bezuinigingen op cultuur, die ook haar theaterschool treffen, maakten het toekomstbeeld som ber. Het aanbod van Stihmul om samen een professionele productie op de planken te brengen, veran derde alles. Daarmee wordt Musi calXpres van een relatief kleine theaterschool ineens een heel gro te speler. „Tot nu toe moesten we Grote Kerk Terneuzen Aanvang 20 uur, toegang vanaf 19 uur maandag \l december het mooiste dat leefgebieden heek voor bruid L—iiAoonflA M A N N E N M O D E Zaamslag vanwesten.com bruidshuis Oostburg bruidshuisellen.nl MusicalXpres begon in 2008 heel kleinschalig met lessen in het dorpshuis van Poortvliet. door Lilian Dominicus KRUININGEN - De Reimerswaalse fractie van de Christenunie is niet blij met de uitlatingen van hun ei gen statenlid Paul Colijn over ha- vengerelateerde bedrijven langs het Kanaal door Zuid-Beveland. In de provinciepublicatie die woensdag in deze krant is afge drukt, zegt Colijn deze plek een lo gische locatie te vinden voor een loswal of insteekhaven met bijbe horende industrie. Christenunie raadsleden Sjaco van Damme en Andries Jumelet blijven echter tégen een dergelijke ontwikkeling op de zogenoemde locatie Schorebrug, melden ze in een persbericht. „Voor een contai ner- en overslaghaven ziet de Christenunie kansen langs het Schelde-Rijn Kanaal. Daar ligt het zwaartepunt van de binnenvaart transporten in de corridor Amster dam-Parijs", vinden ze. Wel is de fractie voorstander van de aanleg van een extra loswal aan het ka naal voor de overslag van streekge bonden producten. Verder wijzen de raadsleden erop dat het Kanaal door Zuid-Beveland aan het Natio naal Park Oosterschelde ligt. Het meningsverschil tussen Colijn en de Reimerswaalse fractie is in middels bijgelegd, meldt Jumelet. KORTCENE - De band Ladyland ver zorgt vanavond een optreden in ca fé Graaf van Buren in Kortgene. La dyland bestaat al negen jaar en maakt melodieuze popmuziek. In spiratie vindt ze in Jack Johnson, Ben Harper en JJ Cale. Het optre den begint om 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72