Eede is winterklaar na 281 zeeland Scheldejazz heeft goede hoop op meer subsidie van provincie Concert in Sluiskil KERN MET PIT Inwoners willen voor negende keer laten zien dat ze hart regioagenda Rony Verbiest Trio in kerk Groede Bluesbands geven benefiet in De Pit TTTT. zaterdag 12 november 2011 sluiskil - Muziekvereniging Sluis kil, onder leiding van Maurice Ver hoeven, geeft morgen vanaf 14.30 uur een najaarsconcert in dorps huis 't Meulengat in Sluiskil. Har monie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent, met dezelfde diri gent, treedt op als gastorkest. En treeprijs is vijf euro. i <1 1 Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. »- zaterdag 12 november aardenburg - Centrum, 14 uur: In tocht Sinterklaas; axel - Gregoriuscentrum, 14 uur: Bingo; biervliet - PKN kerk, 19.30 uur: Concert muziekvereniging 'Harmonie' Biervliet; breskens - Vismijn, 14 uur: Intocht Sin terklaas; hulst - Reynaertland, 11.30-12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Feesttent aan Grote Markt, 14 uur: Bierfes tival AHC de Vossen; 19 uur: Ulster carna valslied-festival; Den Dullaert, 10-18 uur; Seniorenbeurs; 20 uur: Toneel 'Just married', Clingclaer; Café de Jonkheer, 22 uur: Jay Minor en Marsha; kloosterzande - Café de Kastanje, 13-20 uur: Vogelshow Zang en Kleur; oostburg - Lede/theater, 20 uur: Jeugd orkest IJgenwies; sas van gent - De Roselaer, 20 uur: Bin go; De Speije, 11.11 uur: Jubileumweekend 55 jaar carnaval de Betekoppen met Bourgondische brunch, hoedjesparade, middag voor ouderen, dweilorkesten; Suikerloods, 20.33 uur: Bal Masqué; schoondijke - Korenmolen, 11 uur: Rondleiding; sint jansteen - Schuttersterrein, 14 uur: Schieting op staande wip; Café Ambiance, 22 uur: Aftrap Steens car naval, om 23.11 uur bekendmaking prins; Café Lazarus, 21 uur: Aftrap carnavalssei zoen; spui - De Drie Gehughten, 20 uur: Bingo; terneuzen - De Veste, 9 uur: Koersbal, biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; De Kameleon, 14 uur: Kaarten; Veerplein, 14 uur: Intocht Sinterklaas; westdorpe - 't Verlaet, 13.30 uur: Herfstmarkt; zaamslag - Het Podium, 20 uur: Negro spirituals en gospel songs; zandstraat - De Straete, 20 uur: Bin go; p- zondag 13 november axel - Gregoriuscentrum, 14 uur: Bij Josée op de koffie; biervliet - Café Nieuwlandse Molen, 15 uur: Schieting; groede - Grote Kerk, 14 uur: concert Ro- ny Verbiest, The New Trio; heikant - 't Heike, 14 uur: Bij Corrie op de koffie; hoek - Restaurant De Braakman, 10 uur: Vleeskaarting; hulst - Den Dullaert, 10-18 uur: Senio renbeurs; Feesttent aan Grote Markt, 14 uur: Bierfes tival AHC de Vossen; De Lieve, 14.30 uur: Uit op zondag; Binnenstad, 14 uur: Intocht Sinterklaas; kloosterzande - Café de Kastanje, 10-16 uur: Vogelshow Zang en Kleur; WZC Antonius, 14 uur: Muzikaal optreden 'The Backpackers'; nieuwvliet - Café Koekoeksnest, 14 uur: Lezing Nederlandse streektaal in Frans Vlaanderen door Hugo Ryckeboer; ossenisse - Hof ter Nesse, 14.30 uur: Schieting; 19.30 uur: Gaaibollen; sas van gent - Café d'Ouwe Brug, 12.55 uur: Haring happen in kader 55 jaar carnaval de Betekoppen; sint jansteen - De Warande, 9.30 uur: Postzegelclub; sluiskil - Meulengat, 13.30 uur: najaars concert muziekvereniging Sluiskil met harmonie De Vereenigde Vrienden Sas; terneuzen - Porgy Sc Bess, 15 uur: Ope ningsconcert open haard concerten; Scheldetheater, 14.30 uur; Theatershow Luctor et Aborto; De Pit, 15.30 uur: Blues-benefietconcert voor Het Steunpunt, Herman Brock and the Brockettes, Juke Joints en Blue Clay; walsoorden - Café Rue du Nord, 14 uur: Kaarten; ijzendijke - Brasserie Petit Paris, 14 uur: Kaarten; zaamslag - Café de Griete, 9.30 uur: Ex cursie Margrethapolder; zuiddorpe - Schuttersterrein, 14 uur: Schieting op staande wip; groede - Het Rony Verbiest New Trio opent morgen een serie win- terconcerten in de Grote Kerk in Groede. Bandoneonspeler Verbiest krijgt steun van Hendrik Braeck- man (gitaar) en Mario Vermandei (bas). De drie spelen de Colometa Suite. Het concert begint om 14 uur; toegang 15 euro. De komende maanden staan nog zeven concerten op het program- niiii iiiiwirsm— ma: onder meer van het Zeeuws- Vlaams Kamerkoor (16 december, 20 uur), het Mathieu van Bellen Trio (25 februari, 20 uur), Klezmer Ensemble Nigunim (4 maart, 14 uur) en zanger Stef Bos (15 april, 20 uur). Een abonnement voor zes concer ten kost 60 euro. Dat is te bestel len via info@grotekerkgroede,nI of via 0117 372363. terneuzen - In podium De Pit in Terneuzen geven bluesbands The Juke Joints, Blue Clay en Herman Brock and the Brockettes morgen om 15.30 uur een benefietconcert voor Het Steunpunt. Het Steun punt helpt chronisch zieken op weg. De kaartverkoop begint om 15.00 uur, prijs 7,50 euro. Piet van Belleghem en Bennie Gijs maken de zijtuin van de kerk puin- en bladvrij. Op de achtergrond is de sloop door René Hoonhorst Bennie Gijs en Piet van Belleghem harken de zijtuin van de kerk aan het Dorpsplein van Ee de aan. Ze verwijderen niet alleen de gevallen bladeren van de leibomen, maar halen ook een hoop puin uit de tuin. Enkele stenen zijn afkomstig van het lage, afbrokkelende muurtje om het kerkperk. Van de rest is de her komst onduidelijk. „Uit de lucht gevallen", grijnst Bennie. Van Belleghem en Gijs zijn twee van het dozijn vrijwilligers die Ee de vrijdag 'opplussen'. Samen met een handvol gemeentewerkers ma ken ze het grensdorp helemaal winterklaar. Wat extra snoeiwerk in de bosjes bij het voetbalveld; de masten voor de kerstverlichting verven; her en der in het dorp ver zakte bestratingen aanpakken; ver keersborden wassen en recht han gen; enkele straatnaambordjes door Raymond de Frel terneuzen - Het festival Schelde jazz in Terneuzen heeft goede hoop dat de provincie Zeeland van af volgend jaar structureel meer subsidie geeft. Voor aanvang van de 39e editie van het jazzfestijn uitte het be stuur kritiek op de provincie. Waar het jazzfestival in Middel burg jaarlijks in co-financiering tussen provincie en gemeente 60.000 euro krijgt, moet Schelde jazz het in een soortgelijke con structie met 18.000 euro doen. Scheldejazz vond die ongelijkheid buitensporig. Inmiddels zijn de plooien na die kritiek weer gladgestreken en heeft Scheldejazz meerdere ge sprekken met provincie en ge meente Terneuzen gehad. „We in ventariseren nu de verschillen tus sen de festivals. Het is de intentie om de subsidies gelijk te trekken, waarbij Middelburg er niet op ach teruit mag gaan. In januari of fe bruari weten we meer", aldus aftre dend voorzitter Peter de Graaf Naast een structurele subsidiever hoging heeft Scheldejazz ook een eenmalig subsidieverzoek voor 40.000 euro ingediend op het pro vinciehuis, zodat volgend jaar de jubileumeditie (veertigste keer) extra glans kan krijgen. Daarbij valt te denken aan de programme ring, maar bijvoorbeeld ook aan de uitgave van een jubileumboek. De Terneuzense advocaat René de Groot is aangetrokken om de jubi- leumkar trekken. Hij is de nieuwe voorzitter, omdat De Graaf het te druk heeft met zijn nieuwe bedrijf Storeganizer. De Groot wil het festival volgend jaar (1, 2, 3 juni) enigszins over een andere boeg gooien. „Er zijn al ini tiatieven om meer jongeren te be reiken, maar toch zie ik bij ons fes tival nog altijd een overwegend oud publiek. Een volksfeest is niet het doel, het verlaten van de jazz ook niet, maar we moeten ons wel iets breder oriënteren. Anders is het festival op lange termijn ten dode opgeschreven." Ook internationale samenwerking met het jazzfestival in Gent moet Scheldejazz veel goeds brengen. Daarnaast wil De Groot de band met de noodlijdende jazzclub Por gy 8c Bess strakker aanhalen. „Dat traject is de laatste jaren al ingezet, maar nu is het meer dan ooit extra nodig. Ook wij moeten er alles aan doen om Porgy voor Terneuzen te behouden. Porgy is het gezicht van ons festival. Scheldejazz zon der Porgy Sc Bess is als een vaas zonder bloemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62