uit met Sas Feest van Weleer zeeland 127 Spandoek ruimte maken Ringen vergeten, toch op tijd 11-11-11-11-11 gehaald Flinke vangst bij verkeerscontroles aan grensposten Rita Reys (86) zingt in Ledeltheater Schieting bij café Nieuwiandse Molen Schaduwminnende plant thema van lezing APART! ...OP DE NAJAARS COLLECTIE BIJ BOUWMAN LIFESTYLE KOKT1TsSG zaterdag 12 november 2011 Binnenkomst van het carnavalsechtpaar Petra Smits en Walter van Tiel. foto's Peter Nicolai Zo goed getimed zal een huwelijk zelden gesloten zijn in Hulst. Wethou der Frank van Driessche hield als 'babs' (bijzonder ambte naar burgerlijke stand) ongemerkt constant de klok in de gaten. En ja wel, het lukte hem. Petra Smits en Walter van Tiel uit Hulst gaven el kaar precies om 11 minuten over 11 het jawoord, op de elfde dag van de elfde maand van 2011. Veel meer elven kun je moeilijk bij elkaar krijgen. Walter en Petra had den begin 2010 al hun zinnen ge zet op die huwelijksdatum. „En 12 november vorig jaar zijn we in on dertrouw gegaan om op tijd erbij te zijn", vertelde het paar uit Hulst dat elkaar in 2005 voor het eerst in Vogelwaarde ontmoette op het car naval. Walter zat in de raad van elf van carnavalsvereniging De Vogel- piek en Petra speelde in de inmid dels opgeheven dweilband ZDGK (Zonder Drank Geen Klank). Ze verloren elkaar daarna weer uit het oog, tot ze elkaar weer vonden via de internetsite hyves, op 12 no vember 2009. Precies een jaar later gingen ze dus in ondertrouw om te kunnen huwen op de 'elfste dag van de eeuw'. „Een perfecte da tum, omdat we elkaar met carna val voor het eerst zagen." Elf is het zottengetal en de elide van de elf de begint traditiegetrouw het car navalsseizoen. ;,We hebben eraan gedacht in carnavalskleding te trou wen, maar bij een speciale dag hoort speciale kleding." Walter en Petra gingen 'gewoon' gekleed als bruidegom en bruid. Iets carnavalesk dreigde aan het be gin wel te gebeuren. Ze hadden in de haast de ringen vergeten, maar geen nood. Een familielid wist ze te liggen en haalde ze snel op. Van Driessche maakte zich er niet druk om. Walter en Petra waren ruim op tijd gekomen, want je laat 11-11- 11-11-11 niet zomaar glippen. SLUIS - Bij verkeerscontroles van politie, douane en belastingdienst op de grens bij Sint Anna ter Mui den en Kapellebrug zijn woensdag en donderdag tientallen bestuur ders en inzittenden aangehouden. De belastingdienst vorderde enke le duizenden euro's én een sport wagen. De auto werd in beslag ge nomen, omdat de eigenaar een vordering van ruim 2600 euro niet kon betalen. De overige overtredin gen varieerden van paddovervoer naar België tot gladde banden; het niet kunnen tonen van een rijbe wijs tot het bezit van verdovende middelen. Ook bleek een aantal au tomobilisten met te hoge snelheid over de grens te willen rijden. In tradities moet je geloven. Dat doet Walter van Tiel. Hij hing carnaval dit jaar aan het ouderlijk huis van Petra Smits in Lamswaarde het spandoek 'Petra, ik wil met je trouwen'. Haar reactie luidde liefdevol: „ja, jongen!" OOSTBURG De 86-jarige jazz-zangeres Rita Reys geeft morgen een concert in het Ledeltheater in Oostburg. Reys is nog steeds bijzonder actief: vorig jaar kwam nog een nieuw al bum van haar uit. Ze toert nu rond met drie muzikanten. Het concert begint om 15.00 uur, toegang kost 18 euro. BIERVLIET Café Nieuwiandse Molen aan de Hoofdplaatseweg tussen Biervliet en Driewegen houdt morgenmid dag een schieting met vizier op de liggende wip. Inleg kost 3,50 euro. Het inschrijf geld komt bovenop het prijzengeld van 40 euro. De schieting begint om 15.00 uur. AXEL Dirk en Vera Ampe geven maandag een lezing over schaduwminnende planten. Dat doen ze in cultureel centrum De Halle aan de Roosevelt- laan in Axel. De bijeenkomst is een initiatief van tuinvereniging Groei Bloei. De lezing begint om 19.30 uur. Niet-leden van Groei 8c Bloei beta len 2,50 euro. Terneuzen had er elf, Hulst vijf en Sluis ook. Zo veel huwelijken zijn gisteren (11-11-2011) ge sloten, drie keer zoveel als een gewone vrijdag. prijzen. www.apart-goes.nl/uitverkoo Wanneer de tijd om keuzes vraagt, zijn wj de eerste om ze Om onze ideeën ruimte te geven sluit Apart showroom in Goes Daarom verkopen we tomende tijd onze toonzaal leeg voor bijzonder gunstige www.bouwmanlifestyle.nl domburg ooststraat 1 middelburg MARKT 73 renesse HOGEZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 goes GROTE MARKT 1 Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hiifiger, McGregor, Napapijri, Geisha, Maison Scotch, Rosner, Scotch Soda, NZA en Polo-jeans. Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Riverdale, Riviera-maison, Silk-ka, Lifestyle home collection, Van der Leeden mandwerk, Pip Home, Countryfield, Zusss

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61