Comité 5 maal 11 pakt 261 zeeland Willaert en De Rooij uit Hulst Vestingstad Raad Hulst verfijnt nieuw parkeerbeleid almanak Cursus Hét feest kan beginnen, voor de echtparen die elkaar gisteren het jawoord gaven, maar ook voor alle carnavalsverenigingen. Zeker in Sas van Gent dat 55 jaar georganiseerd carnaval viert. zaterdag 12 november 2011 door René Hoonhorst hulst - Voorzitter Tom Willaert en secretaris Nadine de Rooij heb ben hun bestuursfuncties bij On dernemersvereniging Hulst Ves tingstad gisteren met onmiddellij ke ingang neergelegd. Reden voor het opstappen is dat 'diverse belangengroeperingen de rol van de voorzitter als belemme rend ervaren in de verdere groei van de stad Hulst', schrijven de twee bestuurders in een persbe richt. Willaert en De Rooij vinden 'het algemeen belang groter dan hun persoonlijke belangen en wen sen' en traden daarom af Het duo wilde gisteren niet ingaan op de precieze problemen tussen vooral de voorzitter en 'belangengroepe ringen', maar De Rooij liet door schemeren dat het vooral om een opeenstapeling van persoonlijke conflictjes ging. Penningmeester George van Hoye blijft aan en be hartigt de lopende zaken. Hij ver wacht dat binnen afzienbare tijd nieuwe bestuursleden aantreden. Willaert en De Rooij verschenen twee jaar geleden op het toneel om Hulst 'economisch en toeris tisch naar een hoger niveau te brengen'. In die korte tijd boksten ze toch al het een en ander voor el kaar, betogen ze. Het onder één pa raplu krijgen van bijna alle Hulster ondernemers, inclusief Hogeweg/ Tol, leidde tot verdriedubbeling van het ledental. Een goede over legstructuur en vele evenementen gaven Hulst een flinke impuls. advies en engineering bouw en utiliteit drainage grondwerk kabels en leidingen projectontwikkeling riolering wegenbouw wegmarkering windenergie H4A is trots op het winnen van de MVO prijs van de gemeente Terneuzen. Een initiatief van COS en de Gemeente Terneuzen dat wij van harte toejuichen. H4A staat voor een duurzame bedrijfsvoering met respect voor mens en milieu, waarbij waarde creatie voor onze opdrachtgevers hand in hand gaat. Deze prijs is niet alleen een aanmoediging voor ons interne beleid en de betrokkenheid van onze medewerkers, maar ook voor het maatschappelijk ondernemen binnen onze branche. H4A Uniek in zijn combinatie Wervenweg 1014551 MC Sas van Gent www.H4A.nl Op het notariskantoor wordt nogal eens geroepen dat Walchenaren en Zeeuws-Vlamingen elkaar niet vaak kunnen volgen. Dat is ook wel eens zo, maar niet altijd. Zo hoorden een Temeuzenaar en Middelburger deze week tijdens een vergadering de baas uitvoerig verhalen over een cursus die hij had gevolgd. „En laatst heb je toch ook tijdens een cursus de vrouw ZOTTENGETAL door Harmen van der Werf In Sas van Gent weten ze wat carnaval vieren is. En dat la ten ze vandaag - als de voor tekenen niet bedriegen - weer eens zien. Want in Sas van Gent wordt al 55 jaar georgani seerd carnaval gevierd. En 5 maal tl is een veelvoud van het carnaval eske zottengetal elf Klapstuk moet vanavond, zaterdag, Het Feest van Weleer worden in de suikerloods bij de entree tot Sas van Gent aan de Westkade. Al meer dan een week zijn de orga nisatoren bezig de suikerloods klaar te maken. Ze willen niets aan het toeval overlaten. Dat kan ook niet, want ze hebben bij de ge meente Terneuzen heel wat moe ten soebatten om de suikerloods - waarin het Industrieel Museum Zeeland komt - als feestzaal te mo gen gebruiken. Het trio Jan Vinke, Rodney Hofman en Maarten He- melsoet laat zich echter niet zo maar uit het veld slaan. Wat ze in hun kop hebben, hebben ze niet in hun kont. Zo zitten echte Sassenaren in el kaar. Carnaval zit hen in het bloed, al vanaf 1600, volgens Rod ney Hofman. „Het is een erfenis van de Spanjaarden." Maar de ge meente en ook de pastoor waren niet altijd even blij dat carnaval werd gevierd. Tot dus 55 jaar gele den een aantal Sassenaren de Bete koppen bij elkaar stak en een club oprichtte om 'een georganiseerd carnaval' te vieren. Het comité 5 maal 11 heeft gis teravond al een voorzet gege ven voor de festiviteiten. Vandaag om 11.11 uur staat er alweer een brunch voor 210 liefhebbers klaar in cultureel centrum De Speije, waar Maikel Harte en toneelvereni ging Siesa voor amusement zor gen. Hoogtepunten overdag wor den de hoedjesparade (vertrek om 13.33 uur vanaf De Speije) en de onthulling van 'de langste kleur plaat van de wereld' aan de West kade om 13.55 uur. De climax is vanavond, Het Feest van Weleer in de suikerloods, van af 20.33 uur. „Tweeëntwintig jaar geleden is in Sas voor het laatst in de Vlaanderenhal een groot carna valsfeest gevierd. De laatste jaren speelt alles zich in de kroegen af, verspreid over Sas. Dit wordt een feest van de herkenning, als wel eer", belooft Jan Vinke. De toegang is gratis. De bijna 100-jarige zetmeelfabriek, nu Car- gill, doet bovendien een extra duit in het zakje. Alle huishoudens in Sas van Gent, Westdorpe, Philippi ne hebben namelijk een bon ter waarde van twee consumpties in de bus gekregen. Per persoon kan maximaal één bon worden ingele verd. Tal van (carnavals)artiesten en -muziekgroepen treden op, waaronder dweilorkest De Black WoooW's uit Loon op Zand, dj ST, de Clochards en Bazzooka's. Het Feest van Weleer begint als bal masqué. Alleen wie gemaskerd is, mag naar binnen; 23.11 uur mo gen de maskers af Want de elf is heilig in carnavalsland. Jan Vinke, Rodney Hofman en Maarten Hemelsoet (vlnr) in de suikerloods in Sas van Gent waar vanavond om 20.33 uur Het Feest van Weleer begint. Vinke: „Zondag kunnen we weer wat drinken, zaterdag staan we droog." Tip? redactie@pzc.nl in jezelf gezocht", vroeg een van de vergadertijgers. „Nou, nog niet hele maal", was het antwoord. „Maar een van onze collega's heeft die sessie vorige week wel al gehad. Ik heb nog niet kunnen vragen hoe hij het vond, want hij is nu ziek." De Mid delburger en Temeuzenaar hadden aan één blik genoeg en riepen in koor. „Natuurlijk, die is ongesteld." MEEST GELEZEN 1. Voetbalclubs slaan handen ineen. 2. Wethouder Sluis moet sneller zijn. 3. Verkeerd beeld 'dode dieren'. ZEEUWSE KELDER Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je ervaringen naar het weblog Zeeuw se Kelder via kelder@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Sheila van Doorsselaer hulst - Met vijf amendementen, waarvan vier unaniem aangeno men, verfijnde de gemeenteraad van Hulst donderdag de nieuwe parkeerverordening. De prijs van een parkeerschijf wordt verhoogd naar 35 euro. Voor dat geld wilde het college de parkeertijd met een uur verhogen tot drie uur. Maar de raad besloot unaniem de parkeertijd tot vier uur uit te breiden. Alle fracties on dersteunden ook het wijzigings voorstel om de parkeerschijf bij uit zondering beschikbaar te maken voor mantelzorgers van buiten de gemeente die voor een Hulster naaste zorgen. Daarnaast is het mogelijk twee kentekens op één parkeerschijf te noteren. Ideaal voor huishoudens met twee voertuigen. Ongebruikte parkeerkraskaarten mogen ook aan derden worden overgedragen om bezoekjes aan Hulst te bevorde ren. Alleen Groot Hontenisse was tegen de verlaging van de kosten van een parkeerkraskaart van 2,50 euro naar 1,50 euro. Wijkraad Hulst Binnenstad is heel ontevre den over de nieuwe parkeerveror dening. „Er wordt niet naar de be langen van bewoners gekeken, al leen naar die van bezoekers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60