baas zijn' P Floors Koi Shop binnenland 15 Minister: onderzoek optreden van leraar Bisdom Den Bosch sommeert priester (81) relatie te beëindigen Hulporganisatie SNV na kritiek fors gekort 'De automatische reflex is: kom niet aan mijn zoon of dochter' Helft gratis Hema-taarten afgehaald Sterk in service en kwaliteit Sjoerd Slagter van de VO-Raad over de houding van ouders Voor escalerende situaties hebben scholen een veiligheidsplan, legt Thijs den Otter van de Algemene Onderwijsbond uit. Als een leer ling eruit wordt gezet en hij gaat niet, dan wordt een leidinggeven de erbij geroepen. Lukt het dan nog niet de leerling te verwijderen, dan moeten in principe de ouders worden gebeld om de leerling op te halen. „Ideali ter wordt dit protocol gevolgd. Aan leerlingen gaan trekken is niet raadzaam, en dat is een understate ment." De school staat op het standpunt dat de adjunct-directeur wel móest ingrijpen om de rust te her stellen. „Het zou ook heel slecht zijn voor het gezag van de school als hij dat niet had gedaan", stelt bestuurder Joany Krijt van onder wijsbond CNV. „Je kunt als do cent toch niet zeggen: 'ik trek mijn handen ervan af, laat 'm lekker in de klas zitten'. Je wilt in school wel eigen baas zijn." Krijt vindt het vooral vreemd dat de ouders van de jongen meteen de politie hebben ingeschakeld en niet naar school zijn gegaan om verhaal te halen. „Ik denk dat de ouders hier een sleutelrol hebben gespeeld. Die hebben de zaak heel zwaar aangezet en daarmee uit de hand laten lopen. En eerlijk ge zegd vind ik dat de politie ook bui tensporig heeft gereageerd. Ik vind het verwerpelijk dat het personeel van de school nu in de verhoorka mer terechtkomt. Leerkrachten kunnen hierdoor bang worden om in te grijpen en dat is een situa tie die we zeker niet moeten heb ben in het voortgezet onderwijs." Van Putten benadrukt dat het gaat om een incident. „Wij blijven met beide benen op de grond staan, het is niet schering en inslag. Soms is er best onenigheid over het ingrijpen van docenten. Maar dit keer hebben ouders gemeend ■■MM zaterdag 12 november 2011 dit gelijk te moeten melden bij de politie. Terwijl wij denken: ouders kom, je hebt je kind toch aan deze school toevertrouwd? Onze school staat goed bekend. Het komt hard aan als je zo leerlinggericht bezig bent." Een school in België besloot vorig jaar camera's in elke klas te plaat sen om incidenten te kunnen vast leggen. Nu al kennen scholen in Nederland cameratoezicht op schoolpleinen, en worden soms be veiligingsbedrijven ingeschakeld om de veiligheid op school te handhaven. Maar camerasurveillance in de klas sen zelf wordt hier niet als oplos sing gezien, blijkt uit onderzoek uit 2010. De technische mogelijkhe den zijn er wel, de meeste digitale schoolborden hebben al een inge bouwde camera. Ook is het wette lijk toegestaan. Maar docenten oordelen dat came ra's de sfeer in de klas grimmiger zouden maken en dat de privacy van leerlingen en docenten in het geding is. Camera's om onruststokers af te schrikken en incidenten te registre ren, zijn in de ogen van Sjoerd Slagter van de VO-raad, een 'enor me nederlaagstrategie'. nieuwegein - Minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs gaat de kwestie onderzoeken van de leraar die de cel in moest omdat hij een leerling zou hebben mishandeld. Dat heeft ze gisteren aangekon digd. „Een adjunct-directeur op sluiten is een zeer ingrijpende stap", zegt ze. De minister wil we ten wat er precies is gebeurd, dus wat de rol is geweest van de school, de politie, de ouders en de leerling. De ouders deden aangifte. De ad junct-directeur zit even thuis om bij te komen. Maandag praat de school met hem en ook met de leerling en zijn ouders. De jongen is eveneens tot maandag thuis. Een van de teamleiders heeft don derdag een eerste gesprek gehad met de ouders van de 13-jarige jon gen. De 'onverkwikkelijke' zaak in Nieuwegein laat volgens Sjoerd Slagter van de VO-raad, de koepel van scholen in het voortgezet on derwijs, goed zien hoe ingewik keld het voor scholen is om gezag uit te oefenen. „Je ziet in de samenleving en de politiek een roep om structuur. Maar als de scholen zich daaraan houden, zijn er ouders die dat niet accepteren. De automatische reflex is: kom niet aan mijn zoon of dochter. Ingrijpen vergt veel durf en lef" Het Anna van Rijn College in Nieu wegein. zie onze website:binnenland CNV Onderwijs: boel opgebla zen door oppakken adjunct eindhoven - De 8i-jarige Eindho- vense priester Jan Peijnenburg en zijn vriendin Threes van Dijck (85) moeten uit elkaar. Dat heeft het bisdom Den Bosch het paar la ten weten. Van DijCk en Peijnenburg hebben al 46 jaar een relatie, wonen sa men en zijn daar altijd open over geweest. Maar wanneer ze hun sa menwonen niet voor 1 december beëindigen, zet het bisdom Peij nenburg uit het priesterambt. Hulpbisschop Rob Mutsaerts zit achter het proces. Directe aanlei ding daarvoor vormden volgens Michiel Savelsbergh, woordvoer der van het bisdom, publicaties van Peijnenburg waarin hij pleit voor het loslaten van het celibaat. Die brochures verspreidde de Eind- hovenaar onder (oud-)priesters. „Wij hebben verschillende reacties gehad van mensen die zich aan de publicaties stoorden", zo verklaart Savelsbergh. Dat Peijnenburgs relatie en zijn mening over het celibaat al tiental len jaren bekend zijn en door de kerk gedoogd werden, maakt vol gens de woordvoerder geen ver schil. „Vroeger traden veel pries ters uit, onder meer vanwege het celibaat. De laatste jaren kiezen priesters echter heel bewust voor dit leven. Dat is geen makkelijke keuze en het celibaat zelf is ook niet makkelijk. Die priesters storen zich eraan dat Peijnenburg daar zo makkelijk afstand van neemt." Peijnenburg laat een vriend, Eind- hovenaar Harrie van Tuijl, het woord voeren. „Het gaat om men sen van in de tachtig die in een be hoorlijk turbulente periode zit ten", zegt Van Tuijl. „Bovendien hebben eerder al regelmatig met hun verhaal in de schijnwerpers den haag - Hulporganisatie SNV wordt fors gekort. Tot eind 2015 zou SNV bijna 795 miljoen euro aan overheidssteun krijgen, maar staatssecretaris Ben Knapen (Ont wikkelingssamenwerking) verlaagt dat met 124 miljoen tot ruim 670 miljoen. In het nieuwe bedrag is ook de ver trekpremie begrepen voor de dit jaar opgestapte directeur, zo schreef Knapen gisteren aan de Tweede Kamer. Dirk Eisen kreeg bij zijn vertrek ruim 134.600 euro mee, tot ongenoegen van Knapen en het parlement. De ingreep bij SNV vloeit voort uit de bezuinigin gen die het kabinet had afgespro ken en uit het streven om SNV in 2016 niet meer afhankelijk te laten zijn van overheidssubsidie. SNV kreeg vorig jaar felle kritiek na pu blicaties over vriendjespolitiek, te hoge salarissen van de top en mo gelijk onterechte dienstreizen. Behalve directeur Eisen vertrok ook de voorzitter van de raad van toezicht, Lodewijk de Waal. Pas na politieke druk besloot SNV de di rectiesalarissen te verlagen. SNV heeft de procedures voor on kostenvergoedingen en aanbeste dingen aangescherpt. Bij een con trole zijn twee onregelmatigheden over aanbestedingen geconstateerd die niet aan het ministerie zijn ge meld. SNV heeft volgens Knapen gemeld „dat dit een omissie is, die berust op nalatigheid zonder enige bijbedoeling". Afgesproken is dat SNV mogelijke fraude of andere onrechtmatigheden voortaan tij dig moet melden. Dat geldt ook voor kwesties die politiek of publi citair gevoelig liggen en die reputa tieschade kunnen opleveren. amsterdam - De taarten die de He- ma vorige week door een foutje op de website gratis aanbood, vlie gen de winkel uit. Inmiddels is de helft van alle bestellingen opge haald, aldus een woordvoerster van de winkelketen gisteren. Het zijn er wel minder dan er die be wuste donderdag zijn besteld. Aan het eind van die avond, toen het bericht van de gratis taart zich via TXvitter verspreidde, was de site van de Hema onbereikbaar. Veel mensen bestelden tientallen, zo niet honderden taarten. De bestel lingen van vorige week donderdag zijn geannuleerd, maar iedere klant kreeg wel een voucher voor één gratis taart. De Hema wil niet zeggen om - hoeveel vouchers het gaat. De bakkerijen van het con cern moesten een tandje bijzetten. gestaan, dus ze weten hoe belas tend dat kan zijn." Via Van Tuijl laat Peijnenburg ech ter wel weten sowieso bij Threes te blijven. Van Tuijl: „Dat kan ook niet anders, want dat koppel staat als een huis." Peijnenburg en zijn medestanders willen even afwachten of het bis dom Den Bosch de kwestie inder daad doorzet. Als dat werkelijk het geval is, overweegt de Eindhoven- se priester naar de rechter te stap pen. „Maar daar moeten we nog wel goed over nadenken, want dat wordt natuurlijk een grote zaak die veel impact zal hebben op het leven van Threes en Jan", aldus Van Tuijl. Een aantal juristen buigt zich momenteel over de haal baarheid van een procedure bij de rechter. Ze willen dat het verplich te celibaat wordt getoetst aan de re gels voor de mensenrechten. In 2005 is onze winkel geopend in Oost-Souburg. Sindsdien hebben wij een gevestigde naam als het om vijver en koi gaat. Vooral onze service en kwaliteit zijn een begrip. Maar waarom alleen buiten vissen houden als het binnen ook kan? Daarom is sinds dit voorjaar onze zaak uitgebreid met een aquariumafdeling. Onze nieuwe medewerker zit zelf ai jaren in de aquaristiek zodat we u ook op dit gebied de service kunnen bieden die u van ons gewend bent.Nu we zijn uitgebreid met een aquariumafdeling wil dit natuurlijk niet zeggen dat de vijver en koihandel op een laag pitje staat. Twee keer per jaar reizen wij naar Japan om voor u de mooiste koi te selecteren. In onze winkel vindt u zo 'n 12 meter aquariumstelling waarin vele tropische vissen, garnalen en kreeften gehuisvest zijn. Verder hebben wij een uitgebreid assortiment aquaria en toebehoren waaronder (lucht)pompen, lampen, filters, voedingsbodems, grind, achterwanden en decoratiemateriaal. Onze aquariumplanten worden regelmatig vervangen zodat u altijd verse en frisse planten heeft. Ook op het gebied van voer beschikken wij over een breed assortiment waaronder droogvoer, diepvriesvoer en zelfs levend voer. Ook voor het aanleggen en/of renoveren van uw vijver kunt u bij ons terecht. Dus voor vijvervissen of tropische vissen moet u bij Floors Koi Shop zijnl Onze openingstijden: Maandag t/m vrijdag 10.00 - 18.00 uur Zaterdag 10.00 - 17.00 uur Ritthemsestraat 9 4388 JM Oost-Souburg Mob: 06-54927845 Fax: 0118 466539 Email: infoiaflootskoishop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5