Zeeland PZC 5 Voetbalclubs slaan handen ineen H4A is hét voorbeeld ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 PRIVATISERING Verenigingen in gemeente Sluis willen veldonderhoud gezamenlijk oppakken Stormloop op kaarten voor Buut Cheque Leertii 'Landelijke media klopten staken voor Voedselbank signeersessie Frans Bauer erg op' Zaterdag 12 november 2011 Comité 5 maal 11 pakt uit met Sas Feest van Weleer 55SK6S2g^£S3»S^^^88BSe3^£388H3ESE8 Eede is winterklaar na stevige 'opplusbeurt' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning oostburc - Negen voetbalvereni gingen in de gemeente Sluis, plus korfbalclub Breskens, willen een coöperatie oprichten voor het be heer en onderhoud van hun vel den. Daarmee voldoen ze aan de eis van de gemeente Sluis om de onderhoudskosten voor de ge meente flink te verkleinen. Sluis is nu zo'n 370.000 euro per jaar kwijt aan onderhoud van de velden. Daar moet, vinden wet houder Jan Schaalje en de Sluise gemeenteraad, een ton af De veld- dubs kregen in eerste instantie te horen dat ze voortaan zelf moes ten maaien en de kleinere repara ties voor hun rekening moesten nemen. Sluis zou wel het groot on derhoud blijven bekostigen. „Dat is niet te doen", zegt Theo Ta- zelaar, bestuurslid van w IJzendij- ke en woordvoerder namens de clubs. „Neem alleen al het maaien: dat is specialistisch werk, heel an ders dan het onderhoud van het gras in je achtertuin. Vrijwilligers kunnen dat niet zomaar. En op ei gen houtje specialisten inhuren, daarvoor zitten de meeste clubs te krap bij kas." De verenigingen zochten elkaar op en vonden el kaar in een eigen plan. Dat wordt gedragen door alle West-Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs, inclusief sv Eede, dat in een Belgische competi tie speelt. Alleen w Breskens doet niet mee. „Teleurstellend", vindt Tazelaar. De clubs vragen per jaar een vast bedrag aan de gemeente, en ne men daarvoor het complete onder houd over. „De gemeente weet dus precies wat ze kwijt is", geeft Tazelaar aan. „De risico's liggen bij ons." De clubs denken de kosten te kunnen drukken door de inzet van vrijwilligers en door scherp in te kopen: één aannemer mag voor meerdere jaren alle onderhoud doen. Het model is deels 'afgeke ken' van die uit andere gemeen ten. Toch noemt Tazelaar de sa menwerking uniek. „Omdat het hier om zo'n versnipperd gebied gaat, met clubs uit zoveel kernen." Dat de wil groot is, blijkt uit de be reidheid van een aantal clubs om concessies te doen. Tazelaar: „Hoofdplaat bijvoorbeeld heeft naar verhouding veel velden. We hebben gezegd: je moet er één af stoten; daar wordt openbaar groen van gemaakt. Daar staat tegenover dat de coöperatie wel met Hoofd plaat gaat kijken naar verbetering van de veldverlichting." Het is dus belangrijk elkaar iets te gunnen: als de ene club flinke kos ten moet maken, moet de ander daar niet moeilijk over doen. Taze laar heeft er wel vertrouwen in. „Tot nu toe gaat het prima. Dat komt mede doordat we allemaal in hetzelfde schuitje zitten." Een werkgroep gaat, namens de clubs, binnenkort om de tafel met wethouder Jan Schaalje. hulst - De belangstelling voor het jaarlijkse Buutreednersfestival in Den Dullaert in Hulst, dit keer van 10 tot en met 12 februari, is zo als altijd enorm. De kaartverkoop via internet startte in de nacht van donderdag op vrijdag om midder nacht. Vier minuten later waren de dik vijfhonderd kaarten voor de zaterdagavondvoorstelling weg. De tickets voor zondagmiddag wa ren na zes minuten uitverkocht, en die voor de vrijdagavond na ne gen minuten. Voor de zondagavondvoorstelling was iets minder belangstelling: die kaarten waren om 7.44 uur op. Gis termiddag waren alleen nog enke le tientallen kaarten a 13,50 euro voor de zaterdagmiddagvoorstel ling te krijgen, via de website www.hulsterbuut.nl. De 'fysieke' verkoop begon gister ochtend om 11.00 uur bij Den Dul laert. Ook daar was een halfuur la ter geen kaart meer te krijgen. Het festival is volgend jaar toe aan de 29e editie. hulst - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen krijgt 1000 eu ro van stichting Leertij, onderwijs- koepel in de gemeenten Hulst en Temeuzen. Leertij geeft jaarlijks geld aan een goed doel. Medewer kers wordt gevraagd zelf met een goed doel op de proppen te ko men. Van alle opties kreeg de Voedselbank 38 procent van de stemmen. De Voedselbank krijgt de cheque dinsdag uitgereikt. hulst - De landelijke media klop ten het staken van de signeersessie van volkszanger Frans Bauer, drie weken geleden op de Grote Markt in Hulst, enorm op. Dat zegt de Hulster wethouder Clen de Kraker in antwoord op raadsvragen van Algemeen Belang Groot Hulst. Ronnie Roctus van ABGH meent dat de gemeente Hulst zich lande lijk volstrekt belachelijk heeft ge maakt door het voortijdig stoppen van de signeersessie door een par keerwachter. „Was er sprake van klachten, overlast, of een gevaarlij ke situatie?" Niets van dit alles, zei De Kraker. De parkeerwachter zou slechts aan de organisatie gevraagd hebben hoe lang één en ander nog zou duren. Meer niet. De Kraker: „Het werkt nu eenmaal zo in de showbusiness om zaken aan te dik ken. We hebben ons als Hulst niet belachelijk gemaakt, want ik heb begrepen dat er meer grote arties ten komen!" terneuzen - Van tevoren had di recteur Eric de Ruijsscher van aan nemingsbedrijf H4A er geen wed denschap over durven afsluiten. Had hij dat maar gedaan, want H4A won gisteren wel degelijk de allereerste Terneuzense prijs voor maatschappelijk verantwoord on dernemen. De Ruijsscher deed zich niet beter voor. „We hadden stevige concur renten in WarmC02 (leverancier van duurzame energie aan kassen bij Westdorpe) en haarwerkspecia- list De Haarzaak." Jurylid Brigitte Dommée liet in haar inleiding al wel wat doorschemeren. „Bij H4A is duurzaamheid in de totale be drijfsvoering verweven. De firma is daarmee in de bouwsector lande lijk en wellicht internationaal een mooi voorbeeld." iaap Bos, wethouder van Temeu zen, mocht vervolgens de winnaar bekend maken en riep de ^A-di recteur naar voren. De Ruijsscher bleef bescheiden. „De leiding .kan wel iets willen, maar onze mensen in het veld moeten het uitvoeren", prees hij zijn 220 werknemers. De bouw heeft het niet gemakkelijk en milieuvriendelijke investerin gen moeten ook geld opbrengen. De Ruijsscher deed een oproep aan opdrachtgevers als gemeenten. „Lokaal aanbesteden is vooral heel Wethouder Jaap Bos (links) reikt H4A-directeur Eric de Ruijsscher de prijs voor maatschappelijk verantwoord ondernemen uit in de collegezaal van het erg duurzaam." Bio Base Europe Training Center in Terneuzen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59