321 zeeland Een kip zonder kop in Zeeuwse Staten €31,- 51% I €32,- JE BESPAART BECROTINCSDEBAT In tijden van bezuinigingen valt niet zoveel bij te buigen WEEKENDDEAL Geniet met twee personen van een 3-gangen keuzemenu en een kop koffie of thee met wel 51 korting bij Strandpaviljoen Restaurant Jeanzz in Brouwershaven! IN PLAATS VAN €63,- KORTING V M£3S 1 §Bj WËÊÊÈBEmr n GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL HIGHLIGHTS VOORWAARDEN zaterdag 12 november 2011 door Ben Jansen De Staten van Zeeland doen weer helemaal mee. Nadat de omgang- vormen in de TWeede Kamer twee maanden geleden op een nieuw niveau waren gekomen („Doe eens normaal man"), pas- ten de Staten zich gisteren bij een behandeling van de begroting voor 2012 moeiteloos aan deze nieuwe norm aan. „U praat als een kip zonder kop", voegde Frans Ba- bijn (CDA) SP-Statenlid Ger van Unen toe toen zij te hoge salaris sen van topfunctionarissen van ge subsidieerde instellingen aan de or de stelde. Niemand die er bezwaar tegen maakte. Even daarvoor hadden Leen Har- pe (GL) en gedeputeerde Kees van Beveren (CDA) eikaars opmerkin gen op ietwat verbeten toon als 'niet fris' bestempeld. Ook toen maakte niemand bezwaar. De begrotingsvergadering van gis teren was de eerste serieuze test van het ruim een halfjaar geleden aangetreden dagelijks provinciebe stuur. De Staten maakten het de nieuwe ploeg niet echt lastig. Al leen Harpe („dit college is eerder afwachtend dan uitdagend"), Van Unen („dit is een asfaltcollege"), en Arjen Beekman van de CU („dit is een college dat graag op de winkel past") lieten zich kritisch Groenlinks voerde gisteren voor het begin van de statenvergadering actie tegen kernenergie. Partijleden bonden een spandoek met de tekst: 'Willkommen' aan de gevel van de statenzaal. „Waarom geven we Duitse toeristen hier wat ze thuis niet willen?", vroeg Statenlid Leen Harpe (links) retorisch. foto Marcelle Davidse uit. De milde stemming kwam ook tot uitdrukking in het geringe aantal moties dat werd ingediend om de plannen van het dagelijks provinciebestuur bij te buigen. Het waren er zestien. Bij begrotingsbe handelingen in het verleden werd soms wel het dubbele gehaald. Nu valt er in tijden van bezuinigin gen ook niet zoveel bij te buigen. Vorig jaar is al een bezuinigings pakket van bijna 18 miljoen euro doorgevoerd en er is nog meer zwaar weer in aantocht. Nieuwe bezuinigingen zullen gepaard moe ten gaan met een nieuwe kernta kendiscussie, oordeelde een ruime Statenmeerderheid. De kaasschaaf is al lang geen bruikbaar bespa ringsinstrument meer. Alleen uit gaven die dienen om economische groei en werkgelegenheid te stimu leren, worden ontzien. Acht maanden na de Statenverkie zingen valt vast te stellen dat nieuwkomer en grote winnaar PW inmiddels volkomen salon- fdhig is geworden. De vijf leden van de fractie, die aanvankelijk -met enige reserve werden beke ken, zijn nu opgenomen in de ge zellige kennissenkring die de Sta ten doorgaans vormen. De PW doet mee aan het overleg van de zes niet-collegepartijen (met GL, D66, PvZ, SP en CU) en dient sa men met andere partijen moties in. Zo diende Van Unen haar top- salarissenmotie samen met PW-fractievoorzitter Peter van Dijk in. Al die welwillendheid is ook mogelijk bij het volstrekt ont breken in de Zeeuwse politiek van onderwerpen waarop de PW zich landelijk pleegt te onderscheiden. Er was nog meer dat de somber heid doorbrak. Afgelopen zomer, de mussen vielen van het dak, diende Francois Babijn van de PvZ tot verwondering van velen een motie in waarin hij aandrong op het aanleggen van een flinke strooizoutvoorraad. „Dat heeft ge holpen", stelde hij gisteren tevre den vast. „Er ligt nu veel meer klaar dan vorig jaar." Voor Van Be- veren was dat makkelijk scoren: „Goede voorstellen neem ik altijd ter harte." sweetdèa 1 Wffl ÜÉÉÉfi - Ga lekker samen tafelen bij Strandpaviljoen Restaurant Jeanzz in Brouwershaven voor maar 31,-. Strandpaviljoen Restaurant Jeanzz is dé plek om te genieten van het leven! Neem plaats op een ruim verwarmd terras met een fantastisch uitzicht over de Grevelingen. Met een menukaart om van te watertanden en voor ieder wat wils! Voucher is geldig tot 4 maanden vanaf de dag van ontvangst. Reserveren o.v.v. Sweetdeal gewenst. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deai is afgelopen. Alleen op www.sweetdeal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56