281 zeeland 'Angela Groothuizen zei: ellen zlm. NBvP Vrouwen van Nu msnssm TROUWMODESHOW De één zingt, de ander is model. Beiden komen uit Zeeland en deden mee aan een nationaal TV-programma. Gratis internet in Kinderboerderij centrum Goes is nu duurzaam nu VAN WESTEN bruidshuis ZEELAND zaterdag 12 november 2011 Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting Meer weten? Kijk op zlm.nl BROUWERSHAVEN - De afdeling Brouwershaven van de NBvP Vrou wen van Nu houdt woensdag 16 november de novembervergade- ring. Drie medewerkers van Veilig Ver keer Nederland komen uitleg ge ven over onder meer rotondes, ZEEUWSE TROTS door Yorben Weststrate nieuwe verkeersregels en verkeers borden. Er is volop ruimte voor het stellen van vragen en NBvP-le- den kunnen in de pauze gratis een reactietest doen. De vergadering wordt gehouden in het Tonnenmagazijn in Brou wershaven. Aanvang 20.00 uur. Claudia van den Driest (18) en Demi Matena- horu (17) hebben veel overeenkomsten. Bei den Zeeuws, beiden iets exotisch in hun genen, beiden deden mee aan een populair lande lijk TV-programma. Claudia aan Hollands Next Top Model, Demi aan The Voice of Holland. Claudia heeft een Angolese moe der, Demi een Molukse vader. Claudia: „Mijn moeder heeft me opgegeven voor het programma. Ik zelf was er nooit mee bezig ge weest, maar zij zei altijd al dat ik iets met mijn uiterlijk moest gaan doen. Mijn vader vindt het belang rijk dat ik mijn school afmaak, maar was uiteindelijk wel heel blij voor mij." Ook Demi's ouders wa ren erg enthousiast toen ze van het nieuws hoorden. „Ze vonden het heel erg tof, ook omdat het toch een heel goed bekeken pro gramma is." Doordat de meiden op de nationa le televisie te zien zijn geweest, worden ze nu vaker herkend. De mi: „Dat vind ik wel erg leuk. Som mige mensen komen een praatje maken, andere kijken je na." Clau dia sluit zich aan bij die mening. „Het is heel leuk als je op straat loopt en mensen wijzen naar je, ze kijken naar je alsof je een groot heid bent." De meiden vinden het vooral een hele toffe ervaring die ze hebben opgedaan. Claudia: „Wat ik heb meegemaakt, maak je niet zomaar mee. Daar ben ik me wel bewust van. Het was echt heel erg leuk. Wat ik het meest spannend vond om te doen, is dat we op tien me ter hoogte over een plankje van dertig centimeter moesten lopen. Op stiletto's!" Demi: „Ik heb zoveel mensen le ren kennen. Ook mensen die je niet elke dag ziet. Dat was echt fijn. De dag van 'The Battles' was het allergaafst. Ik was heel erg ze nuwachtig, maar toen ik op dat po dium stond, gaf dat zo'n adrenali- nekick. Toen dacht ik: 'Let's do this!'" De dames kregen in beide pro gramma's begeleiding van allerlei mensen. Demi zat in het team van Angela Groothuizen, Claudia kreeg te maken met Daphne Deckers. „De begeleiding rondom de opnames en daarbuiten was GOES - Op een bankje in de Goese binnenstad internetten. Het kan over een poosje, want een motie van de WD om gratis draadloos internet (wifi) in het stadshart be schikbaar te stellen kreeg donder dagavond laat ruime steun in de Goese gemeenteraad. Alleen de SGP/ChristenUnie en de SP waren tegen, omdat de WD de kosten - 32.000 euro - uit het potje voor 'kunst in de openbare ruimte' wil halen. WD-fractievoorzitter Dick van de Velde verdedigde deze kos tendekking met het argument dat Goese culturele instellingen er juist voor moeten zorgen dat ze goed vindbaar zijn op internet en niet in de laatste plaats actuele in formatie geven via sociale media. echt heel goed geregeld. Als je iets nodig had, werd dat altijd heel snel geregeld", vertelt Claudia. De mi heeft dezelfde ervaring bij The Voice of Holland. „Toen ik uit het programma moest, heeft Angela te gen mij gezegd dat ik haar altijd mag bellen of sms'en. Dat vind ik echt heel aardig." ZIERIKZEE - Kinderen van basis school 't Kofschip in Zierikzee heb ben kinderboerderij De Punt on derzocht op duurzaamheid. Dat deden ze ondermeer door gesprek ken te voeren met cliënten van Gors die werken op de kinderboer derij. De 'duurzaamheidsscan' die hieruit rolde is gisteren aangebo den aan wethouder Gilles Houte kamer die voor de gelegenheid een regenton voor de kinderboer derij had meegebracht. Naar aanleiding van de scan heb ben de cliënten en andere mede werkers beloofd ook in de toe komst oog te hebben voor duur zaamheid op de kinderboerderij. Milieu Educatie Schouwen-Duive- land gaat De Punt hierbij helpen. Parkeren op het Havenplein moet 's winters mogelijk blijven reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland WE?MENING reacties: 193 Gemeentepolitiek is steeds minder transparant eens [oneens 12% Grote Kerk Terneuzen Aanvang 20 uur, toegang vanaf 19 uur TREND INFO INSPIRATIE/TROUWBEURS Kaarten 10 euro Bestel nu: 0II7 - 454 86I 0II5 - 436100 info@vanwesten.com MANNENMODE ij Zaamslag vanwesten.com Oostburg bruidshuisellen.nl Sinds ze op de nationale televisie te zien zijn geweest, worden Claudia (rechts) „Mensen kijken naar je alsof je een grootheid bent."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52