41 binnenland 'Je wilt in de school wel eigen T@©S V Arke Wintertoppers! Rutte: geweld mag, mits evenredig 99r Een scholier die ondanks herhaalde waarschuwingen de klas niet wilde verlaten, werd letterlijk in de kraag gevat om af te koelen. De adjunct-directeur belandde in de cel. Zanger/gitarist Andy Tielman dood Eredoctoraat Twente voor Mythbusters 9% zaterdag 12 november 2011 den haag - Wie met een inbreker te maken krijgt, heeft het recht zijn lijf en goederen te verdedigen. Maar het geweld dat daarbij wordt gebruikt, moet wel „proportio neel" zijn. Dat zei premier Mark Rutte gisteren na de ministerraad. Journalisten confronteerden hem met het incident in Amsterdam waarbij vorige week een inbreker in coma is geslagen nadat hij door vier mannen was betrapt. Rutte wilde daar niet op ingaan, omdat het aan de rechter is daarover tè oordelen. Hij is het echter niet eens met het verwijt van de oppo sitiepartijen PvdA en SP dat de stoere taal van vooral de WD over 'noodweer' voor agressie on der burgers zorgt. Het minderheidskabinet van WD en CDA vindt dat mensen zich in eigen huis of bedrijf moeten kun nen verdedigen tegen overvallers of inbrekers. In het verleden ge beurde het wel eens dat iemand die optrad vervolgens zelf in de handboeien werd afgevoerd en werd vervolgd. „Daar zijn we ge lukkig van verlost", zei Rutte. Maar, benadrukte hij, het geweld moet wel proportioneel zijn. „Als je dat niet snapt, heb je een pro bleem en dan is er de rechter om iemand daarop aan te spreken." Intussen ligt de inbreker die in Amsterdam werd aangepakt nog steeds in coma. Eén man wordt verdacht van poging tot doodslag. Drie verdachten (31, 38 en 61) wer den woensdag vrijgelaten. De vier de, een 43-jarige man uit Oost- zaan, moest gisteren voor de rech- ter-commissaris verschijnen. Die bepaalde dat de man nog zeker twee weken vast blijft zitten, om dat hij verdacht wordt van poging tot doodslag, een zwaardere ver denking dan de eerdere, die van zware mishandeling. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de ver dachte geprobeerd de dief te wur gen met een nekklem. GEZAG De adjunct-directeur van een school in Nieuwegein werd opgepakt omdat hij een leerling de klas had uit gezet. De ouders van de jon gen deden aangifte van mis handeling. „Aan leerlingen trekken, is niet raadzaam, dat is een understatement." door Marjolijn de Cocq Politie wordt vaker ingeschakeld na agressie op school, maar zelden om een leraar mee te nemen. Op de foto: een agent surveilleert in 2009 bij een school in Weesp nadat de school is bedreigd. foto Robin Utrecht/ANP Gekkenhuis op het Anna van Rijn College in Nieuwegein, waar vrij dag honderden steunbe tuigingen binnenstromen. Onder wijsbonden en schoolleiding stel len zich op in kordon rondom ad junct-directeur Rob Wesselingh van de school, die woensdag vier uur op het politiebureau door bracht op beschuldiging van mis handeling. Na ruim dertig jaar in het onderwijs zit hij nu 'met een flinke tik' thuis, omdat hij een der tienjarige leerling de klas heeft uit gezet. Woensdag kwam de politie hem op school ophalen, vertelt woord voerder Leo van Putten van de school. Leerlingen op locatie De Li nie, een kleine school waar kinde ren met een leerachterstand of so ciaal-emotionele problemen extra begeleiding krijgen, zagen hoe hij in de politieauto moest stappen. Hij had een vechtersbaas die on danks herhaalde aanmaningen van zijn docent de klas niet wilde verlaten, letterlijk in de kraag ge vat om op de gang af te koelen. Volgens de ouders van de jongen is dat met geweld gebeurd, waarbij de jongen blauwe plekken en een schram opliep. amsterdam - Andy Tielman (75), zanger/gitarist van de Tielman Brothers, is donderdag overleden. De Tielman Brothers is een Neder- landse rockband met roots in Indo nesië. De broers waren in de jaren '50 en '60 zeer geliefd. In de jaren '80 begon Andy een solocarrière. PAUL KUSTERS I MEESTE NEÖERLAN&ERS WILLEN SVL&EN TERUS enschede - Adam Savage en Jamie Hyneman, het presentatieduo van het populaire televisieprogramma Mythbusters, krijgen een eredocto raat van de Universiteit Twente. Dat gebeurt wegens de bijzonder manier waarop ze jonge mensen enthousiast maken voor weten schap en techniek. In Mythbusters worden op weten schappelijke manier stunts en ex perimenten uitgevoerd. Adam Sa- vage is op 25 november tijdens de 50e Dies Natalis van de Universi teit Twente aanwezig om het ere doctoraat in ontvangst te nemen, zo is gisteren bekendgemaakt. In hun programma op Discovery Channel pogen Savage en Hyne man de waarheid te achterhalen achter mythes, legendes en sterke verhalen. Via experimenten con cluderen ze of de mythe waar is of complete onzin (busted). Duitsland - Sauerland Sporthotel Kirchmeier**** 3 dagen, All Inclusive O.b.v. 2 personen Per persoon al v.a. 89r Groningen - Vlagtwedde Vakantiepark Emslandermeer**** Weekend Max. 6 personen Per villa al v.a. 90 Drenthe - Wezuperbrug Vakantiepark 't Kuierpadtien*** Weekend of midweek Max. 6 personen Per bungalow al v.a. Noord-Holland - Andijk Villavakantiepark IJsselhof**** Weekend of midweek Max. 6 personen Per bungalow al v.a. Ga voor deze en alle andere aanbiedingen naar uw Arke winkel of boek snel op Arke.nl Genoemde prijzen zijn vanafprijzen met aankomst in november, december of januari. Sporthotel Kirchmeier met aankomst tussen 13 november en 12 december. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4