eland PZCU Dorpshuizen gaan onder de loep 'Alternatief voor sluiting bibliotheek' Cursus SCHOUWEN-DUiVELAND 26 en 27 28 en 29 Tromgeroffel bij herboren verdedigingswerken almanak Dialoog voeren, is niet je gelijk halen, maar luisteren Zaterdag 12 november 2011 mgm mamm/mamm® wn sa» 'Angela Groothuizen zei: Je mag me altijd bellen' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ONDERZOEK 'Dorpshuizen op dit moment wel vóór het dorp maar vaak niet van het dorp' door Piet «leemans zierikzee - Dorpshuizen zijn er op dit moment wel vóór het dorp, maar in de meeste kernen van Schouwen-Duiveland niet van het dorp. Dat vindt althans het college van B W van Schouwen-Duive land. Om inzicht te krijgen in de bedrijfsmatige kant van de dorps huizen gaan deze de komende ja ren een voor een onder de loep. Dat staat in een brief van burge meester en wethouders aan de dorpsraden, de overkoepelende stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen Schouwen en een aantal verenigingen. De gemeente reageert met de brief op de grote onrust die ontstaan is over de toe komst van de dorpshuizen. In de strategische visie spreekt de ge meente de verwachting uit dat in de toekomst niet in alle kernen al le huidige voorzieningen zijn te handhaven. Dat deed bij velen de alarmbellen rinkelen. Het leidde zelfs tot een petitie met 2047 hand tekeningen voor behoud van de dorpshuizen. Ongegronde angst volgens burgemeester en wethou ders. „Laat duidelijk zijn dat ook wij een ontmoetingsplek waar bewo ners activiteiten kunnen organise ren en elkaar kunnen ontmoeten van groot belang vinden", haasten B en W zicht te zeggen. Daar wordt wel meteen de kantteke ning gemaakt dat het de vraag is of dit soort ontmoetingsplaatsen in 2040 nog de huidige vorm van dorpshuizen hebben. Hoe een dergelijke ontmoetings plek er in de toekomst uit zal gaan zien is volgens burgemeester en wethouders aan de eilanders zelf Het belang van een ontmoetings plek wordt volgens B W nog niet overal door de dorpen gedra gen. Daarom wordt ingezet op 'ac tief burgerschap'. „Ontmoetings plekken zijn alleen levensvatbaar als bewoners zich verantwoorde lijk voelen en zich actief inzetten voor deze voorziening." Voor 2017 - als het huurcontract met dorps huiseigenaar Zeeuwland afloopt - wil de gemeente goed op rij heb ben hoe het er met de dorpshui zen voorstaat. Op korte termijn worden het (kleine) dorpshuis Kerkwerve en het (grote) dorps huis De Schutse tegen het licht ge houden. Het resultaat wordt een zogeheten 'businesscase'. Het is de bedoeling om in de komende ja ren een dergelijke studie voor alle dorpshuizen uit te voeren. ZIERIKZEE - Stevig en statig zijn ze, de Noord en Zuidhavenpoort in Zierikzee. Robuuste ver dedigingswerken die herinneren aan de glorie tijden van Schouwen-Duivelands monumen ten stad. Vrijdag werd de ingrijpende restaura tie van het monumentale poortencomplex af gesloten en het resultaat - stelt wethouder Wim Stouten - mag er zijn. Voegwerk, metsel werk, houtwerk en goten werden onder han den genomen. Het karwei nam enkele maan den in beslag en kostte alles bij elkaar 5,5 ton, maar daar ligt Stouten niet wakker van. „Behoud van cultureel erfgoed kost veel geld. Dat Is bekend." Percussiegroep Tak 'N Djola zorgde voor tromgeroffel bij de heringebruik- name. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De Dorpsraad Burgh-Haamstede is naarstig op zoek naar een tijdelijke locatie voor de bibliotheek. Die moet be gin volgend jaar, als dorpshuis De Schutse ingrijpend wordt ver bouwd, tijdelijk dicht. „We zijn in overleg met verschil lende partijen, waaronder Zeeuw- land, Bibliotheek Oosterschelde en de gemeente", zegt Chantal Brock- hus van de Dorpsraad. „Je kunt niet verwachten dat de biblio theekgebruikers, voornamelijk kin deren en ouderen, uitgerekend in de wintermaanden naar de biblio theek in Zierikzee moeten." Tijdens de openbare vergadering van de Dorpsraad (aankomende woensdag vanaf 19.30 uur in De Schutse), hoopt het bestuur meer duidelijkheid te kunnen geven. Het streven is om een deel van de collectie elders op een centrale en goed toegankelijke plek in het dorp onder te brengen. Behalve de verbouwing van De Schutse komen ook onder meer de situatie rond Big-S en de vorde ringen rond de aanleg van een hangplek bij het sportveld van DFS ter sprake. Een politiemede werker komt uitleg geven over het 'hangbeleid'. Verder staan ook de aanpak van de kruising van de Noordstraat en het parkeerterrein bij de Kriekemeet op de agenda. Op het notariskantoor wordt nogal eens geroepen dat Walchenaren en Zeeuws-Vlamingen elkaar niet vaak kunnen volgen. Dat is ook wel eens zo, maar lang niet altijd. Zo hoorden een Temeuze- naar en Middelburger deze week tij dens een vergadering de baas uitvoe rig verhalen over een cursus die hij had gevolgd. „En laatst heb je toch ook tijdens een cursus de vrouw in jezelf gezocht", vroeg één van de vergadertijgers be langstellend aan de baas. „Nou, nog niet helemaal", was het antwoord. „Maar één van onze collega's heeft die sessie vorige week wel al gehad. Ik heb alleen nog niet kunnen vra gen hoe hij het vond, want hij is nu ziek." De Middelburger en Terneuzenaar hadden aan één blik genoeg en rie pen in koor. „Natuurlijk, die is onge steld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49