12 van een unieke cijferreeks zeeland 13 'Bleker moet alle ruimte opzoeken' Volksverlakkerij commentaar Vangst: een ton Sprookjes bestaan! zaterdag 12 november 2011 december 2012 zal de hele geschie denis zich weer herhalen. En dan is het wachten tot 01-01-(21)01 Passende W deelnemers gezocht voor de prachtige Dickens-Kerstmarkt in Veere Van vrijdag 16 c/m maandag 19 december Aanmelden: kerstmarkt@zeelandnec.nl of tel. 06-509 550 39 Deelnamekosten slechts 120,- voor 4 dagen! Attentie deze Kerstmarkt is niet in de Grote Kerk; maar lekker buiten. bijzondere datum aan om de ver trouwde bedrijfsnaam te verande ren in Burom, speels verwijzend naar het kerngetal in het telefoon boek. Zo bekeken was Schou- wen-Duiveland gisteren dé plek om te zijn (om 11 minuten over 11 op n-n-2orr in district om). We reldwijd, waaronder in Wol- phaartsdijk, kwamen mensen sa men om te mediteren en voor een vuurceremonie. Onder christenen leeft de opvatting (Openbaring 9:2) dat 'de Put des Afgronds is opengegaan en nu demonen naar buiten komen die de wereld in een chaotische eindtijd zullen stor ten'. De horrorfilm 11-11-11 van Saw-regisseur Darren Lynn Bous- man die deze dagen in de bio scoop draait, zinspeelt op die ver onderstelling. Daarentegen staat 11 november in Zuid-Korea in het te ken van de liefde en probeerden aanstaande moeders juist gisteren massaal te bevallen. Het aantal af spraken voor een keizersnede was 20 procent hoger dan gebruikelijk. De gulden terug. Heeft dat zin? De PW laat het onder zoeken. Deze reactie van Geert Wilders op al het ge doe rond de euro is de typische hang naar het oude vertrouwde die bovenkomt bij bange men sen. Wilders cultiveert dit senti ment ook ten opzichte van de culturele verschillen. Zijn wij bang van nieuwe Nederlan ders? Dan moeten we terug naar de monocultuur. Mark Rutte bleef gisteren vrien delijk voor Wilders, maar de premier gelooft duidelijk rots vast in de euro. Ook minister Jan Kees de Jager van Financiën neemt de PW niet serieus. Hij kan moeilijk anders. De gulden was immers nauw verbonden met de andere sterke munten in Europa. Samen zaten ze in een 'valutamandje', te vergelij ken met de euro. Om in het mandje te blijven, moesten lan den discipline opbrengen. Met de euro is dat niet anders. Sug gereren dat de herintroductie van de gulden iets verbetert, is pure volksverlakkerij. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg heeft een ton aan contact geld gevonden en in beslag genomen, sinds de inval dinsdag bij Hoogwerkservice Zee land (HWS) in Kapelle en adres sen in omgeving. De vijf aangehou den verdachten zijn gisteren door de rechter-commissaris in bewa ring gesteld. Ze worden verdacht van deelname aan een criminele organisatie gericht op kweek, bezit en uitvoer van hennep en het wit wassen van crimineel vermogen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - SGP, WD en CDA in de Tweede Kamer roepen staatsse cretaris Henk Bleker (Natuur) op 'alle rek en ruimte die de Vogel en Habitatrichtlijn biedt te benut ten'. Dat kan een oplossing bieden bij het herstel van de natuur in de Westerschelde. Om die natuur te herstellen, is af gesproken dat er 600 hectare nieu we estuariene natuur bij moet ko men; buitendijks of via ontpolde- ring. De provincie en het Rijk ne men elk 300 hectare voor hun reke ning. Aanvankelijk wilde het Rijk zijn doel halen door de Hedwige polder onder water te zetten. Maar daar heeft het onder druk nu een alternatief plan voor bedacht. De provincie heeft eveneens maat regelen bedacht, waaronder het project Waterdunen. Dat zou onge veer 175 hectare aan nieuwe getij- dennatuur moeten opleveren. Pro bleem is dat de binnendijkse oplos sing 'slechts' voor 30 procent mee telt (dat is nog geen 60 hectare) voor de herstelopgave in de Wes terschelde. Ingenieursbureau Arca- dis onderzocht die zogenoemde weegfactor in opdracht van de pro vincie. Conclusie: het is verdedig baar om Waterdunen zwaarder (minimaal 50, maximaal 80 pro cent) te laten meetellen voor de Westerschelde. Dat zou Bleker hel pen. Hij hoeft dan zelf minder maatregelen te nemen. SGP, WD en CDA hebben Bleker schriftelijk gevraagd die ruimte te zoeken. Kijk voor video's over 11-11-11 opwww.z2.nl De PZC geeft u de helft van het entreebewijs voor zondag 27 november cadeau. www.pzc.nl/eftelingactie 05^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3