381 sport Er komt vaak veel op de schouders van mijn vrouw terecht Kloetinge snakt naar een overwinning Blijlevens gaat bij Rabo meedenken met sprinters zaterdag 12 november 2011 r4mm&4mmmmi8E8uimsai!s@k door Jan Dagevos KLOETINGE - De laatste overwin ning in de competitie dateert van 8 oktober. Kloetinge was op die dag in de thuiswedstrijd de baas over Nieuw Lekkerland (3-0). Sindsdien werd nog maar één punt aan het totaal toegevoegd. Dat gebeurde tegen ASWH (2-2). Voor het overige werden er twee nederlagen, met veel tegengoals, geïncasseerd. Tegen Zwaluwen werd het 8-2 en vorige week ging de Bevelandse hoofdklasser met 4-3 onderuit bij Excelsior Maas sluis. Het heeft inmiddels tot een ietwat teleurstellende elfde positie op de ranglijst (tien punten uit negen ontmoetingen) geleid. Vandaag komt concurrent Nivo Sparta (ne gen wedstrijden, elf punten) op be zoek en is Kloetinge alleen gebaat bij een overwinning. „We moeten ook met het oog op ons program ma voor de komende weken onze slag slaan", beseft trainer Cees Houtepen. „Het enige dat telt is een overwinning." Kloetinge moet het stellen zonder Jaap Esser. Hij is naar aanleiding van zijn vierde gele kaart voor één duel geschorst. Het meedoen van John Schot is onzeker. De midden velder kampt nog altijd met een blessure aan het bovenbeen. Hoek reist vandaag naar Wer kendam af om Kozakken Boys, de nummer drie van de ranglijst, te bestrijden. „We hebben dit sei zoen al vaker goede wedstrijden te gen ploegen uit het linkerrijtje ge speeld", zegt trainer Ruud Pen- nings, „maar we haalden telkens wel te weinig punten. Daar moet vandaag maar eens verandering in komen. We willen de aansluiting met de subtop (Hoek staat negen de met dertien punten uit negen duels) bewerkstelligen. Dat moet de uitdaging zijn." De oefenmeester kan vandaag op volle oorlogssterkte aantreden te gen Kozakken Boys. „We hebben ruime keus en dat is voor een trai ner altijd prettig", meent Pen- nings. „Ook bij de trainingen is dit heerlijk. We kunnen nu echt iets opbouwen en gericht aan dingen werken." De trainer durft na de i-o-over- winning van vorige week op LRC weer naar boven te kijken. „In de ze klasse steekt er niet één ploeg echt bovenuit. Daarnaast is bij ons het vertrouwen terug en is de sfeer goed." MEERLE - Voor wat hoort wat. Als ploegleider van het Rabo-vrouwen- team rond Marianne Vos mag Jeroen Blijlevens de komende ja ren gebruik maken van alle kennis en kunde die de grote profploeg in huis heeft. Als tegenprestatie zal Jerommeke de mannelijke sprin ters zo nu en dan met raad en daad terzijde staan. „Zoals Richard Groenendaal als ploegleider van de veldrijders deze winter Marian ne Vos in de cross mee zal gaan helpen", verduidelijkt de man die massaspurts won in Tour, Giro en Vuelta. Sprintcoaches zijn volgens Blijle vens de laatste tijd in het peloton net zo in opkomst als spitsentrai- ners bij voetbalclubs. „Alles wordt steeds professioneler. Het gaat steeds meer om de details", zegt de man uit Meerle. „Cipollini doet het bij Katoesja en nu gaat daar ook Zabel naartoe." Hij benadrukt dat wat hij bij Rabo gaat doen niet te vergelijken is met het werk van die twee voormalige concurren ten. „Gezien mijn werk bij de vrou- wenploeg heb ik eenvoudigweg de tijd niet om overal bij te zijn. Je moet het zien dat iedereen binnen de Rabo-organisatie met elkaar probeert mee te denken waar het kan. Waarom zou ik mijn kennis over het sprinten dan niet delen met de andere ploegen?" Vroeger waren er geen sprint coaches. Van wie heeft Blijlevens het vak geleerd? „Ik heb veel opge stoken van Jean-Paul van Poppel met wie ik in het begin van mijn carrière vaak samen ging trainen. Maar over het algemeen heb ik het zelf allemaal .een beetje moeten uitvinden. Het beste is nog altijd om veel sprints te rijden. Van de Jeroen Blijlevens fouten die je daarbij maakt, leer je het meest. Al doende word je be ter." Rabobank zag Oscar Freire vertrek ken en krijgt er Mark Renshaw (bij het opgeheven HTC de gang maker van Mark Cavendish) voor terug. Gaat de 29-jarige Australiër in 2012 de sprint aantrekken voor de 28-jarige Theo Bos? Of mag hij er zelf zijn kans gaan? Het zijn vra gen waar Jeroen Blijlevens nog geen antwoord op wil geven. „Eerst moet ik die jongens leren kennen. Als iemand me dan om advies vraagt, kan ik die geven. Ik kan een sprint ook analyseren, maar ik ga me zeker niet opdrin gen." Een ding weet de Brabander wel: „Sprinters hebben de behoefte om te praten met mensen die weten wat het is om een spurt te rijden. Sprinten is een gevoel dat je moet kennen. Sprinters nemen daarom vooral iets aan van iemand die het allemaal ook heeft meegemaakt." Blijlevens had zijn hoogtijdagen tussen 1995 en 2000. Ziet hij pelo ton op dit moment anders op de streep afstormen? „Nee, het komt toch een beetje op hetzelfde neer. Je moet een sprinter vooral het ge voel geven dat hij kan winnen. Dat was toen en dat is nu nog zo." Lange adem door Barry van der Hooft Hij heeft het door de te lefoon al gezegd en her haalt die woorden in de keuken van zijn riante woning. „We gaan wel even ergens anders naartoe. Het is hier nogal druk." Zijn jongste zoon hangt bijna aan zijn been omdat hij mee wil, maar krijgt te horen dat hij later op de middag mee mag naar de training van zijn broer. Niet veel later, op de boulevard in Vlissingen, praat Gé- rard de Nooijer serieus over het trainersvak, het tropenjaar waar hij aan bezig is, discipline en pres teren. Maar ook over zijn grote ge zin. „Soms ben ik iets te egoïs tisch ingesteld." Dat gebeurt dan niet bewust, legt De Nooijer uit. Het is vaak over macht. Zoals afgelopen maandag, toen zijn zoon Bradley zijn veer tiende verjaardag vierde. Gérard de Nooijer was er niet bij. „We speelden zondag met Goes tegen PSV", legt hij uit. „Mijn assistent Shannon Braafhart reed met mijn auto achter de bus aan naar Eind hoven. Na de wedstrijd ben ik naar Alkmaar gereden, omdat ik me maandagochtend om half tien bij AZ moest melden." De Nooijer volgt dit seizoen de cursus Trainer Coach 1 jeugd. In Alkmaar moest hij een training en een presentatie verzorgen. „Ik was 's avonds om tien uur thuis. Toen lag Bradley al te slapen." Een cursus die veel tijd opslokt, trainer en beleidsbepaler bij de JVOZ en ook nog eens oefenmees ter van Goes; de weken van Gé rard de Nooijer zitten soms prop vol. „Maar je zult mij niet horen klagen. Die cursus is een verrij king voor je ontwikkeling als trai ner. Mijn broer Dennis heeft 'm vorig seizoen gedaan. Ik wist dat het druk was, maar je komt er pas echt achter als je er zelf mee bezig bent. Ie moet niet denken: wat is het veel werk. Nee, je moet er aan beginnen met de gedachte dat je er een betere trainer van wordt. Dan is het een heel interessante cursus. Ik heb nu stages bij FC Groningen, FC Twente en AZ ge had en loop mee met de Bi van Sparta. Daar loop ik tegen interes sante zaken aan, die ik meeneem naar de JVOZ en Goes." Iedere drie weken is hij op woens dag in Zeist. Op donderdag ver trekt hij altijd rond negen uur 's ochtends naar Dordrecht, om zich daar samen met een medecursist voor te bereiden. „Bij de cursus werken we in groep jes. We helpen elkaar en doen veel samen. Ik zit dan meestal tot een uur of drie in Dordrecht en rijd dan naar Sparta. Daar geef ik om kwart over zes training aan de Onder 17. Rond een uur of tien Gérard de Nooijer: echtgenoot, vader van zes kinderen en succesvol voetbaltrainer bij de JVOZ en Goes. ben ik weer thuis. De volgende ochtend train ik met de Dl van JVOZ en 's middags assisteer ik bij de C2. Door een project van de KNVB, trainen acht meisjes met die selectie mee. Het is nu dus een grote groep en daarom help ik." De momenten dat hij thuis is, zijn vaak schaars. Het is een we reld van verschil met zijn tijd als profvoetballer bij Heerenveen. „Daar trainde ik ook de Dl, maar was ik veel vaker thuis. In het weekend speelden we vooral op zaterdagavond en dan waren we op maandag vaak vrij. Tot het mo ment dat wij terug naar Zeeland zijn gekomen, was ik heel veel bij mijn gezin." Zodra zijn vrouw Lorita en hun zes kinderen ter sprake komen, veran dert zijn houding een beetje. Gérard de Nooijer roert eens in zijn koffie, kijkt even naar de wandelaars op de Vlissingse boulevard en vervolgt dan zijn ver haal. Met passie, maar op een iets andere toon. Aan zijn stem is te horen dat hij vooral heel erg trots is. „Onze oudste dochter Tenisha is achttien. Ze zit op de Hoge school Zeeland, voetbalt bij RCS en loopt voor de cursus Trainer Coach 3 jeugd nu bij mij stage, omdat ze voetbal als keuzevak heeft. Op school vonden ze het niet erg dat ze bij haar vader stage ging lopen. Ik kijk kritisch naar haar trainingen en overleg veel met haar." Zijn oudste zoon, Deflin, is nu vijftien. „Hij is geen voetballer. Deflin heeft wel even bij Heeren- veense Boys gespeeld, maar het was niks voor hem. Hij geeft dans les, vooral break- en streetdance. Deflin heeft zijn master gehaald en ook al les gehad van de wereld kampioen. Na de training bij Sparta haal ik hem op donderdag vaak op in Rotterdam. Dan praten we in de auto over heel andere dingen dan voetbal. Ik wil alles van hem weten. Hoe hij zich wil ontwikkelen, hoe hij zaken aan pakt. Hij is goed in wat hij doet. Dat vind ik mooi." Nummer drie is de veertienjarige Bradley. „Hij speelt in de Cl van JVOZ bij Dennis en is net als mij een linkspoot. Bradley zit op spe ciaal onderwijs, omdat hij ken merken van ADHD heeft. In huis is hij nadrukkelijk aanwezig en daar moet je mee om kunnen gaan. Op het voetbalveld lijkt dat UITSLAGEN GOLF Europese Tour. Singapore Open. Stand na tweede ronde: 1. Morrison (Eng) 130 slagen (-12), 2. Edoardo Molinari (Ita) -11, 3. Pagunsan (Fil), Fernandez-Castano (Spa) 132 (-10), 5. Yang Yong-Eun (ZKo) -9, Han sen (Den), Hoey (Nle) 133, 8. Luiten 134, 147. Derksen (+3), 188. Van der Valk 151. Bijzonderheid: Tweede ronde afgebroken wegens onweer. Niet alle spelers haalden 18 holes. SCHAKEN Porto Carras. EK landenteams, belangrijk ste resultaten. Mannen, negende ronde: Nederland - Tsjechië 2 1/2-1 1/2 (Giri - Na- vara 1/2-1/2, Van Wely - Laznicka 1/2-1/2, Smeets - Hracek 1/2-1/2, Stellwagen - Sto- cek 1-0), Duitsland - Armenië 2 1/2-1 1/2, Azerbeidzjan - Roemenië 3-1, Hongarije - Bulgarije 4-0, Slovenië - Rusland 1-3. Eindstand: 1. Duitsland 15, 2. Azerbeidzjan 14, 3. Hongarije 13 (23 bordpunten), 4. Ar menië 13 (22 1/2), 5. Rusland 13 (21 1/2), 6. Nederland 12 (19), 7. Bulgarije 12 (18 1/2), 8. Polen 11. Vrouwen, negende ronde: Nederland - En geland 3-1 (Peng - Houska 1-0, Lanchava - Yurenok 1-0, Bensdorp - Bhatia 1-0, Haast - Hegarty 0-1), Rusland - Oostenrijk 3-1, Ar menië - Polen 2-2, Frankrijk - Oekraïne 3-1, Roemenië - Georgië 1 1/2-2 1/2. Eindstand: 1. Rusland 17, 2. Polen 14 (23), 3. Georgië 14 (22 1/2), 4. Oekraïne 12 (21 1/2), 5. Frankrijk 12 (21), 6. Bulgarije 11' 13. Nederland 9 (18). TENNIS Parijs Masters. Mannen. Kwartfinales: Berdych (Tsj/5) - Murray (GBr/2) 4-6 7-6 (5) 6-4, Federer (Zwi/3) - Monaco (Arg) 6-3 7-5, Tsonga (Fra/6) - Djokovic (Ser/1) walk over. VOLLEYBAL Porec (Kro). Pre-olympisch kwalificatie toernooi 2, vrouwen, derde dag. Groep A: Griekenland - Nederland 0-3 (11-25 10-25 9-25). Eindstand: 1. Neder land 2-6 (6-0), 2. Israël 2-2 (3-5), 3. Grie kenland 2-1 (2-6). Groep B: Zweden - Frankrijk 0-3 (16-25 11-25 15-25). Eindstand: 1. Kroatië 2-6 (6-0), 2. Frankrijk 2-3 (3-3), 3. Zweden 2-0 (0-6). Halve finales: Nederland - Frankrijk, Kroa tië - Israël. door Ad Pertijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38