361 sport Supporters waarschuwen Hiddink kan op zoek naar nieuwe baan Cirkel Het Nederlands elftal komt in het de oefenwed strijd tegen Zwitserland niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. Ierland neemt optie op EK-ticket zaterdag 12 november 2011 door Barry van der Hooft OEFENINTERLAND Oranje speelde voor de derde keer gelijk tegen Zwitserland. Beide landen ontmoetten elkaar al 33 keer. Dirk Kuijt (links) gaat het duel aan met Johan Djourou van Zwitserland. foto Robert Vos/EPA Het was een bericht, gis teren, waar je eigenlijk op kon wachten. 'Arjen Robben breekt training a£' De aanvaller had na zijn schaambeenblessure (of was het nou zijn lies?) donderdag bij Bayem München zijn rentree ge maakt op het trainingsveld. Een dag later ging het al niet meer zo lekker en verdween hij vroegtijdig richting de kleedkamer. Zo langzaamaan kun je best mede lijden krijgen met Robben. Steeds zijn er weer die vervelende blessu res, waardoor hij er maar niet in slaagt een lange reeks van wedstrij den neer te zetten. In München twijfelen ze nu over een nieuw contract, want wordt de Gronin ger nog wel fit? Ik hoop van wel, want hij behoort tot een groep voetballers van een uitstervend ras. Uit het niets een man passe ren, uit het niets een goal maken; waar zie je dat nog? Vorige week kwam op het Bel gische televisiekanaal Canvas een prachtige documentaire van de Fi- fa voorbij. In 'Match 64' staat de WK-fmale van 2010 centraal, met veel beelden vanachter de scher men. De beleving in township So- weto, de tijdens de rust mopperen de scheidsrechter Howard Webb, de eeuwige glimlach van de naar corruptie stinkende Sepp Blatter; het was allemaal te zien. En natuurlijk ook weer die kans. Dé kans. Wesley Sneijder dié zich even losrukt uit het Spaanse web en in één beweging Robben de diepte instuurt. De aanvaller kan de wedstrijd beslissen maar ziet zijn inzet via de teen van doelman Casillas naast gaan. Toegegeven: het was weer even slikken voor de Nederlandse voet balfan. En het zette me aan het denken. Wat gebeurt er als Oranje de komende jaren wéér een finale bereikt? Leggen we ons dan al op voorhand neer bij een nederlaag? Of zou het geloof dan aanwezig zijn dat het eindelijk, voor het eerst sinds 1988, gaat lukken? Misschien hangt het er wel vanaf of Arjen Robben dan mee kan doen. Laat hem ook daarom maar snel weer fit worden. Als ie dan weer eens alleen op een keeper af stormt, weet hij dat hij die met de bal aan de voet moet passeren of moet verschalken met een leep stiftballetje. Missie voltooid. En daarna mag het dan best in zijn hamstring of lies schieten. Om de cirkel helemaal rond te maken. middelburg - Ierland is op weg naar het Europees kampioen schap. De ploeg van bondscoach Giovanni Trapattoni zegevierde in Tallinn in de eerste play-offwed- strijd met 4-0 over Estland. Keith Andrews, Jon Wakers en Robbie Keane (twee) kwamen tot scoren. Estland beëindigde het duel met negen man door rode kaarten voor Raio Piiroja (Vitesse) en And- rei Stepanov. Bosnië en Portugal kwamen niet tot scoren: 0-0. In Praag nam Tsje chië een stevige optie op een EK-ticket. De ploeg won met 2-0 van Montenegro door treffers van Vaclav Pilar en Tomas Sivok. door Rik Elfrink den haag - Van tevoren leek de op dracht voor Turkije en bonds coach Guus Hiddink loodzwaar. De praktijk bleek nog erger dan wat al werd gevreesd. Kroatië troef de gisteren Turkije in eigen huis op alle fronten af. De brigade van Slovan Bilic dompelde het hele land in rouw, na de 0-3 kan de Ue- fa het EK-lootje van Kroatië alvast in de bokaal stoppen. En Hiddink? Die moet op zoek naar een nieu we baan. Beide naties waren op zoek naar eerherstel en wilden per se naar het EK. Na een aantal aanspreken de resultaten gleden Turkije en Kroatië de afgelopen jaren af Vier jaar geleden zaten de formaties bij de beste acht op het EK. In een on derling duel was Turkije na straf schoppen de gelukkigste. Daarna bleek plaatsing voor het WK in Zuid-Affika voor beide landen een brug te ver. Door de speling van het lot zou een van beide ploegen sowieso twee eindtoernooien ont breken, na gisteren kan geconclu deerd worden dat het Turkije zal worden. Het elftal van Hiddink had iets recht te zetten, net als de coach. In plaats van revanche werd het giste ren echter een hels fluitconcert voor Hiddink. De trainer uit Varss- eveld slaagde er twee jaar geleden niet in om zich met Rusland voor het WK te plaatsen. Een smetje op zijn o zo indrukwekkende cv, via het Turkse elftal wilde Hiddink be wijzen dat het een incident was. Net als twee jaar geleden werd dui delijk dat 'Guus Geluk' ook maar een mens is en dat het dubbeltje niet altijd zijn kant oprolt. Turkije wordt voor de deze week 65 geworden trainer het tweede vuiltje als bondscoach. Met zijn staat van dienst zal Hiddink desal niettemin snel de nodige aanbie dingen krijgen, misschien nog wel van een land dat op het EK uit komt. Twee jaar geleden gebeurde dat ook en wilde Ivoorkust hem als coach voor het toernooi vastleg gen, Hiddink bedankte vriendelijk voor de eer. Of hij dat na de afstraffing van gis teren ook zal doen, zal de komen de weken duidelijk worden. De Turken zaten werkelijk geen mo ment in de wedstrijd. Nauwelijks waren de toeschouwers bekomen van het helse fluitconcert tijdens het volkslied van Kroatië of alle po sitieve scenario's konden in de prullenbak. Binnen twee minuten was het stil in de volle Türk Tele kom Arena. Vedran Corluka van Tottenham Hotspur mocht in het stadion van Galatasaray zomaar door de verdediging van de Tur ken slalommen en bediende Olie, die goed mee was gelopen. Het buitenkansje was aan de'ervaren spits (32) van Bayern München wel besteed. Turkije zocht daarop de aanval zonder echt gevaarlijk te worden. De Kroaten verdubbelden na ruim een half uur de voorsprong via Mandzukic. Het wachten was op de volgende goal. De Turken zet ten wel druk, maar konden hun voorste linie amper bereiken. Kroa tië kwam er keer op keer gevaar lijk uit, de 0-3 van Corluka was een bevestiging van de krachtsver houdingen. De Kroaten hadden daarmee na rust de uitslag die ze wilden. De Turken kwamen niet verder dan provocaties en frustra ties en mochten blij zijn dat ze de wedstrijd als elftal uitspeelden. De aangeslagen en teleurgestelde Hid dink was daarna mikpunt van spot in het land waar hij niet lang meer onder contract staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36