'nieuwswijs' zeeland 129 ellen zlm. EIDDBQ Scheldejazz hoopt op meer geld provincie TROUWMODESHOW Met stip het beste verzekeringspakket ZEELAND \l december Kinderboerderij viert 35ste verjaardag VAN WESTEN Bijzondere kerkdienst voor gehandicapten Lezing humanisten in de Renaissance Tangolessen in de jungle van Cine City verzekeringen Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden, wij tevreden maandag mooiste dat I jj en brm<te?,om !i Grote Kerk Terneuzen Aanvang 20 uur, toegang vanaf 19 uur TREND INFO INSPIRATIE/TROUWBEURS Kaarten 10 euro Bestel nu: 0117 - 454 861 0115 - 436100 info@vanwesten.com MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve aan het Meiveldpad in Middelburg viert komende woensdag haar 35-jarig bestaan. Be zoekers zijn tussen 13.30 en 16.00 uur welkom op de jarige kinder boerderij. Er is die middag van alles te doen. Verspreid over het terrein kunnen oud-Hollandse spelletjes worden gedaan. Op de bovenverdieping van het ge bouw kan geknutseld worden. Hier zijn ook collages en albums met foto's van 35 jaar kinderboer derij De Klepperhoeve. Voor iedereen is er koffie, thee of limonade met iets lekkers te eten erbij. Alle activiteiten en versnaperingen zijn gratis. Alleen voor een rondje rijden op een paard of een ezel wordt een kleine bijdrage ge vraagd. W door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het festival Schelde jazz in Terneuzen heeft goede hoop dat de provincie Zeeland van af volgend jaar structureel meer subsidie geeft. Voor aanvang van de 39e editie van het jazzfestijn uitte het be stuur kritiek op de provincie. Waar het jazzfestival in Middel burg jaarlijks in co-financiering tussen provincie en gemeente 60.000 euro krijgt, moet Schelde jazz het in een soortgelijke con structie met 18.000 euro doen. Scheldejazz vond die ongelijkheid buitensporig. Inmiddels zijn de plooien na die kritiek weer gladgestreken en heeft Scheldejazz meerdere ge sprekken met de provincie en ge meente Terneuzen gehad. „We in- •ventariseren nu de verschillen tus sen de festivals. Het is de intentie om de subsidies gelijk te trekken, waarbij Middelburg er niet op ach teruit mag gaan. In januari of fe bruari weten we meer", aldus aftre dend voorzitter Peter de Graaf. Naast een structurele subsidiever hoging heeft Scheldejazz ook een eenmalig subsidieverzoek voor 40.000 euro ingediend op het pro vinciehuis, zodat volgend jaar de jubileumeditie (veertigste keer) extra glans kan krijgen. Daarbij valt te denken aan de programme ring, maar bijvoorbeeld ook aan de uitgave van een jubileumboek. Ook een internationale samenwer king met het jazzfestival in Gent moet Scheldejazz goeds brengen. Daarnaast wil de nieuwe voorzit ter René de Groot de band met de noodlijdende jazzclub Porgy 8c Bess strakker aanhalen. „Dat is nu meer dan eens nodig. Ook wij moeten er alles aan doen om Por gy voor Terneuzen te behouden. Porgy is het gezicht van ons festi val. Scheldejazz zonder Porgy is als een vaas zonder bloemen." verdeeld. Ze kregen uitleg over het checken van de feiten, hoorden dat er altijd toestemming gevraagd moet worden voordat iets wordt opgenomen en moesten een on derwerp vertalen in beeld of ge luid. Eén van de leerlingen die zich had den aangemeld voor de speciale foto Izaak Verkeste les was Sander Meerts. „Ik weet nog niet goed wat ik later wil wor den. Architect of verslaggever. En zo kan ik een beetje zien hoe het is. Ik vind het wel leuk. Het is van daag niet heel moeilijk. Maar ik denk toch dat ik voor architect kies. Daar kan ik meer creatiefin zijn." zaterdag 12 november 2011 MANNENMODE Zaamslag vanwesten.com bruidshuis Oostburg bruidshuisellen.nl MIDDELBURG In de Morgensterkerk in Middel burg vindt morgen een bijzondere kerkdienst plaats voor en met men sen met een verstandelijke handi cap en of functiebeperking. De dienst begint om 14.30 uur en wordt geleid door Peter Riemens. De dienst wordt georganiseerd door de commissie Bijzonder Ker- kenwerk. De Morgensterkerk staat aan de Adriaan Lauwerereyszstraat in Mid delburg. MIDDELBURG Het Humanistisch Verbond houdt morgen een lezing over het onder werp 'Italiaanse Humanisten in de Renaissance'. Jan Veldhijzen zal spreken tijdens de bijeenkomst. De lezing vindt plaats aan de Bree- straat 15 in Middelburg, de ingang is achterom via de Lazarijstraat De deuren zijn open vanaf 09.45 uur en de lezing begin om 10.15 uur. De toegang tot de lezing is gra tis en iedereen is van harte wel kom. VLISSINGEN Tango Café El Amante houdt mor gen een tangoavond in Cine City in Vlissingen. Na een wandeling, een hapje en een drankje, worden de heupen los gegooid. De entree is vijf euro. Er is een gast optreden en DJ Guillermo zal voor de muziek zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29