281 zeeland NOS maakt leerlingen CSW Gratis wifi in centrum Goes LAATSTE KANS 'Breuk Bevelandse gemeenten lijmen' ACTIESHOW!! TE KOOP: HALFVRIJSTAANDE WONING VYD-voorstel krijgt steun in gemeenteraad Lezing over religie en macht Breitnerstraat 30 te Goes zaterdag 12 november 2011 - Inhoud 320 m3 (2 verdiepingen) - Dakterras op het zuiden - Stenen schuurtje in achtertuin - Rustige, kindvriendelijke omgeving Open Huis Vandaag tussen 15:00 -17:00 uur en zat. 19 nov. tussen 10:00 -12:00 uur. Of bel voor info of een afspraak: 06-30464183 door Frank Balkenende goes - Op een bankje in de Goese binnenstad internetten. Het kan over een poosje, want een motie van de WD om gratis draadloos internet (wifi) in het stadshart be schikbaar te stellen kreeg donder dagavond laat ruime steun in de Goese gemeenteraad. Alleen SGP/ChristenUnie en SP waren tegen, omdat de WD de kosten - 32.000 euro - uit het potje voor 'kunst in de openbare ruim te' wil halen. WD-fractievoorzit ter Dick van der Velde verdedigde deze creatieve kostendekking met het argument dat Goese culturele instellingen er juist voor moeten zorgen dat ze goed vindbaar zijn op internet en niet in de laatste plaats actuele informatie geven via sociale media. Zo kunnen bezoe kers op een terras gemakkelijk kie zen uit het aanbod van cultuur en evenementen en, als er apps voor worden ontwikkeld, ook van win kels, cafés, restaurants en verblijfs- accommodaties. Bijvoorbeeld een wandeling langs bijzondere histori sche gebouwen of een voorstelling in 't Beest of De Mythe. De meer derheid van de fracties kon daar mee leven. Ook het college van B en W omarmde het idee. Volgens Van der Velde maakt Goes uitstekende reclame voor de stad als in het centrum gratis draadloos internet beschikbaar is. Dat Goes dit jaar naast de titel 'Bes te binnenstad' greep, betekent voor de WD niet dat 'we stil moe ten blijven zitten'. „Gratis wifi in de binnenstad is een welkome aan vulling op het gastheerschap van Goes." Overigens dienen de onder nemers de structurele kosten te dragen: 1200 euro per jaar. Technisch is vrijwel onmogelijk overal wifi aan te bieden. De WD denkt dat het beter is draadloos in ternet beschikbaar te stellen op hotspots zoals het station en bus plein, in de buurt van een aantal cafés en restaurants in de binnen stad, bij boekhandel De Koperen Tuin aan de Keizersdijk, Albert Heijn aan de Kolveniershof, de VW en theater De Mythe. In de gemeente Veere wordt gratis wifi al maanden geboden. WD'er Van der Velde was daarvoor één van de initiatiefnemers. Hij is ook ondernemersmanager in Veere. Hannah Ludikhuijze, Anna van Sparrentak en Iris Louwerse (vlnr) krijgen camerales van Tijs van Balen van de NOS. door Miriam van den Broek middelburg - Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hebben gisteren les ge kregen van journalisten van de NOS. De nieuwszender bezoekt het hele jaar door scholen om kin deren 'nieuwswijs' te maken. „We zien het als een maatschappe lijke plicht om jongeren te leren bewuster naar het nieuws te kij ken. En we denken dat dat het bes te lukt als we ze meenemen door het hele traject", zegt Willeke Eichhorn van NOS on Tour. „Dan weten ze waarom we bepaalde din gen doen zoals we ze doen en aan de andere kant ontdekken wij wat er leeft onder jongeren en hoe zij tegen ons nieuws aankijken. Soms is dat echt een eyeopener." De leerlingen maakten zelf een te levisie- en radiouitzending. Daar voor werd eerst een 'redactieverga dering' gehouden waarin onder werpen werden bedacht en taken door Frank Balkenende kapelle - De Bevelandse gemeen ten moeten proberen de breuk in de samenwerking te lijmen. Dat vinden de Kapelse burgemeester Anton Stapelkamp, de Goese bur gemeester René Verhulst en de Noord-Bevelandse burgemeester Henny van Kooten. „De kosten voor ia zijn hoog en samen kun je veel besparen", aldus Stapelkamp. De vijf gemeenten zouden gaan sa menwerken op het gebied van on der meer iet, sociale zaken en per soneel en organisatie. Doel: kosten besparen en de dienstverlening op peil houden. Borsele en Reimers- waal zegden woensdag echter het vertrouwen op in met name de sa menwerking met Goes. De boel zou zijn ontploft door oplopende spanningen tussen de vijf gemeen tesecretarissen. Volgens burge meester Stapelkamp van Kapelle is niet zozeer sprake van botsende karakters, als wel verschil van visie over hoe de digitale bedrijfsvoe ring en dienstverlening moet wor den ingericht. Stapelkamp: „We moeten kijken of de breuk valt te herstellen. Als je wilt samenwer ken in de regio, dan hoort daar centrumgemeente Goes bij. Dat hoor ik ook bij raadsleden, en ook Reimerswaalse." Vandaag: 10.00-17.00 uur Morgen: 12.00-17.00 uur Autobedrijf Joosse Gildeweg 20, Vlissingen, 0118-419420, www.ford-joosse.nl De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. middelburg - Antropoloog André Droogers geeft woensdagavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een lezing over religie, macht en spiritualiteit. Droogers is emeri tus hoogleraar culturele antropolo gie van de Vrije Universiteit in Am sterdam. Hij gaat in zijn lezing in op de spanningen die vaak ont staan door godsdienstige verschil len. De lezing is georganiseerd door de taakgroep Spagaat van de vrijzinni ge Koorkerk in Middelburg, maar is voor iedereen toegankelijk. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: 8 euro (inclusief koffie of thee). Studenten 4 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28