Zeeland PZC Nieuw loket helpt jongere aan werk Voetballers hebben nu nog genoeg velden De Goede Polder wint tweede prijs energiewedstrijd Cursus WALCHEREN 26 en 27 25 28 en 29 SCHOOLVERLATERS Gemeenten en sociale dienst openen speciaal jongerenloket almanak Zaterdag 12 november 2011 'Angela Groothuizen zei: je mag me altijd bellen' NOS maakt leerlingen CSW 'nieuwswijs' Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - In de hal van het stadskantoor in Middelburg wordt met ingang van het nieuwe jaar een jongerenloket geopend. Werk loze jongeren van 18 tot 27 jaar uit de drie Walcherse gemeenten kun nen daar terecht met al hun vra gen over scholing en werk. Jongeren die klaar zijn met school moeten zich bij het UWV inschrij ven als werkzoekende. Door bezui nigingen binnen het UWV Werk- bedrijf en veranderingen bij de So ciale Dienst Walcheren is de slui tende aanpak rond jongeren ver dwenen. Zo krijgen ze bij het UWV bijvoorbeeld te horen dat ze zich moeten inschrijven via inter net. Maar er zijn jongeren, veelal mensen zonder diploma, die meer hulp nodig hebben. Zij raken door de huidige werkwijze al meteen buiten beeld. „We willen deze jongeren als het ware bij de hand nemen en op weg helpen. We helpen bij hun in schrijving en als ze vragen hebben op het gebied van scholing, schake len we meteen een trajectbegelei der van ROC Zeeland in", zegt Hans Poortvliet van de gemeente Middelburg. Met het loket hopen de drie ge meenten en de Sociale Dienst Wal cheren dat jongeren zo snel moge lijk in een traject van scholing of een betaalde baan worden ge plaatst. De initiatiefnemers menen dat enkel een telefonische dienst onvoldoende is om de jongeren te informeren over de mogelijkhe den. Zij moeten ergens fysiek te recht kunnen met hun vragen en direct afspraken kunnen maken. Wel wordt momenteel ook ge werkt aan een Zeeuws-brede web site voor jongeren. Het loket zal met ingang van janua ri 2012 geopend zijn tijdens de re guliere openingstijden van het stadskantoor. Het enige verschil is dat het jeugdloket niet 's avonds open is. Het loket begint als een éénjarig project. Na zes of acht maanden wordt het project geëva lueerd. Na dat jaar wordt besloten of het een vervolg krijgt. VLISSINGEN - Ruimtegebrek heb ben ze nog niet, al hebben de Vlis- singse voetbalclubs alle velden wel hard nodig om te kunnen spelen en trainen. Dat blijkt volgens het dagelijks gemeentebestuur uit een inventarisatie van de accommoda ties. De grootste nood is te vinden in Oost-Souburg en aan de Iris laan, waar de trainingscapaciteit 'aan de krappe kant' is. Aan uitbreiding van de accommo daties denkt het college van B en W echter nog niet. De prioriteit wordt de komende jaren gelegd bij onderhoud en vervanging. Ook in dat opzicht krijgt het complex aan de Irislaan voorrang, want daar moet de toplaag van de kunstgras velden worden vervangen. Ook de komst van de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland naar Vlissin- gen betekent niet dat er nu snel meer velden aangelegd moeten worden, vindt het college. Het hui dige aantal velden is voldoende. Tip? redactie@pzc.nl Op het notariskantoor wordt nogal eens geroepen dat Walchenaren en Zeeuws-Vlamingen elkaar niet vaak kunnen volgen. Dat is ook wel eens zo, maar niet altijd. Zo hoorden een Temeuzenaar en Middelburger deze week tijdens een vergadering de baas uitvoerig verhalen over een cursus die hij had gevolgd. „En laatst heb je toch ook tijdens een cursus de vrouw in jezelf gezocht", vroeg één van de vergadertijgers. „Nou, nog niet hele maal", was het antwoord. Maar één van onze collega's heeft die sessie vorige week wel al gehad. Ik heb al leen nog niet kunnen vragen hoe hij het vond, want hij is nu ziek." De Middelburger en Temeuzenaar had den aan één blik genoeg en riepen in koor. „Natuurlijk, die is ongesteld." Basisschool De Goede Polder in Vrouwenpolder kreeg gisteren een grote taart ter ere van hun tweede plaats in de energiebesparingswedstrijd 'Sjaak zoekt Sjakies'. Het feest werd uitbundig gevierd met een optreden van de Gebroeders Ko en een stukje taart met (kinder)champagne. foto MarcelleDavidse door Marieke Kesteloo VROUWENPOLDER - Er was feest, maar ook wat teleurstelling gisteren op basisschool De Goede Polder in Vrouwenpolder De school dacht van wege het hoogste puntental eerste te worden in de energiewedstrijd 'Sjaak zoekt Sjakies' van Delta, maar werd uiteindelijk toch tweede. Ba sisschool De Wegwijzer in Heinkenszand won de wedstrijd. De jury vond de acties van deze school origineler. De Goede Polder won 3000 euro; De Wegwijzer 5000 euro. De derde prijs ging naar de Jenaplanschool J.L. de Jonge in Zie- rikzee. Deze school won 2000 euro. Gedurende een maand hebben de elf deelne mende basisscholen acties gehouden met als doel kinderen bewust te maken van energiege bruik. Op De Goede Polder werden bijvoor beeld sjaals aan elkaar geknoopt om de school beter 'te isoleren'. Verder is er een lawaaiop- tocht door het dorp gehouden waarbij folders zijn uitgedeeld en is er een Warme Truien 10-daagse gehouden. Bovendien kregen alle kin deren een pakketje met energiezuinige spaar lampen. Groep 3/4 is vorige week een dagje naar Neeltje Jans gegaan, om daar spaarlampen af te geven zodat ook Neeltje Jans aan energie besparing denkt. Mark Nieuwenhuis (9), Bjarne Murre (10) en Quinn Vermeulen (6): „We hebben heel veel acties georganiseerd en ook thuis veel energie bespaard door een dagje zoals vroeger te doen. We hebben gekookt en gewassen boven echt vuur. Maar we vinden het wel jammer dat we niet eerste zijn geworden." Sjaak Vogel, de energieadviseur van Delta, prees de kinderen na het dansen tijdens een op treden van de Gebroeders Ko. „Als jullie zo hard springen, dan hoefje de verwarming hele maal niet meer aan te hebben!" Met hun Sjakiebrigades die op school contro leerden of het licht uit was, opladers uit de stopcontacten waren en de deuren dicht en met hun groenepannenkoekenactie, waarbij de mixer voor het beslag via een dynamo werd 'aangefietst' werd basisschool De Wegwijzer in Heinkenszand de winnaar van de energiebespa ringscampagne 'Sjaak zoekt Sjakies'. Van de prijs - 5000 euro - wordt een nieuw speeltoe stel gekocht. Dat is ook de Jenaplanschool J.L. de Jonge uit Zierikzee van plan met de derde prijs (2000 eu ro). Schooldirecteur Debora de Bruijne is blij dat de inspanningen van de school om energie te besparen, beloond zijn met de derde prijs. „Ik denk dat we ook op langere termijn beter blijven opletten hoe we met energie omgaan en wat we kunnen doen om energie te bespa ren. Bijvoorbeeld door spaarlampen te gebrui ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25