meningen 17 brieven Cor de Jonge m6t die/s ve&tand£ rat mê/4 wel IN B&P&6? KAM 7E&6H PG pat is het bglgio pierj^^ê zaterdag 12 november 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl lAZorg Als particulier verzekerde ontving ik gespecificeerde nota's. Dat gaf exact inzicht in de soort van behan deling en kosten. Mijn verplichte zorgverzekeraar gaf die niet meer. Antwoord op mijn vraag aan Ach- mea: 'Te duur'. Na beroep op de wetgeving inzicht eigen persoons gegevens, kreeg ik een lijst met niet-traceerbare codes. Na protest vertelde men, dat het systeem niet goed werkte voor nog niet geregis treerde behandelingen en men daarom wel de financiële code van andere behandelingen gebruikte. Overzicht zou patiënten maar ver warren. De gelijke kostencode van een bevalling voor een knieopera tie? Wat ernstiger is, is dat op dit moment een patiënt, deftig cliënt genoemd, volledig, op het eigen ri sico na, genegeerd wordt met be trekking tot zijn behandelingswij ze en kosten. Ondanks wetgeving. Ik begrijp waarom dat te duur is. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Zorg 2 Vorige week was er het bericht dat de banken het hypotheekstelsel gaan herzien. Niet meer geld geven als nodig is en aflossen. De banken zien dat ze met steeds meer onver koopbare huizen blijven zitten! Nu zei adviseur zorg Bos dat mensen met een eigen huis dat maar moe ten gaan gebruiken om de zorg te betalen. Daar valt iets voor te zeg gen als je veel geld hebt. Maar als nou de huizen van de bank zijn, dan moeten de banken de zorg be talen! Die hebben hun geld in waardeloze obligaties van Grieken land zitten. Dus er is geen geld! J. Ottens Notendijk 49, Terhole Zorg 3 Komt een man bij de dokter. Móge dokter. Daar hebben we Henk, on ze stratenmaker in ruste! Wat kan ik voor je doen? Ik wed dat ik ver sleten knieën heb dokter, altijd hard gewerkt, ja, ja, bijna 50 jaar en nu dit. Laat mij maar eens kij ken. Nou, je had ook dokter kun nen worden Henk, je hebt hele maal gelijk! Ie hebt toch een eigen huis Henk? Ja dokter, altijd zuinig geweest en er beetje bij beetje voor gespaard hoor! Ik geef je een ver- wijsbrief, maar dan moet je eerst even langs je bank gaan mét het be lastingformulier van de gemeente waar de WOZ waarde van je huis opstaat. Als je daarna een offerte hebt van je bank, gaan we verder praten. Moet ik je bloeddruk nog meten Henk? Nee dank u, dat weet ik nu zelf wel! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Griekenland Politiek wordt niet bedreven in de parlementen of senaten, maar in de beursgebouwen, in de riante kantoren van banken, beleggings maatschappijen en beleggingsfond sen. Mammon regeert en iedereen krijgt er mee te maken. Het kapita lisme bracht welvaart; het superka- pitalisme is een vloek en de handel in lucht maakt alles kapot. Het fail lissement van de Lehman Brothers dreunt nu nog na. De superrijken drukken hun snor en maken gigan tische winsten in papieren onder nemingen in Zwitserland, de Baha ma's of de Kaaimaneilanden waar ze nauwelijks belasting betalen. In hun thuislanden staan ze met rela tief lage salarissen op de loonlijst, zodat hun inbreng in 's lands wel varen miniem is, zelfs een begro tingscrisis veroorzaakt zoals in Griekenland en andere landenje kan ze asociaal noemen. Als ze hun vermogens naar huis zouden brengen en belasting betalen zoals iedere brave burger betaamt, wa ren er minder tekorten op de be grotingen, mogelijk zelfs helemaal geen tekorten. Occupy heeft gelijk. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene De Veste 2 In de krant veel aandacht voor een conflict tussen een werkgroep en het bestuur van de Stichting. De sfeer in senioren-centrum De Ves te in Terneuzen zou hopeloos ver pest zijn. In feite gaat het om een niet verteerd probleem afgelopen zomer door het wegsturen van de vorige voorzitter. In het huidige conflict heeft de herenwerkgroep zich voor het karretje van de oud-voorzitter laten spannen door hem binnen te halen als hun advi seur en daardoor de problematiek op de spits te drijven en steeds met nieuwe eisen te komen. Door het eigen nest te bevuilen met be hulp van de pers heeft ze de Stich ting Welzijn Ouderen Terneuzen een slechte dienst bewezen. De he ren hebben hun hand overspeeld en zitten nu door de aanbevelin gen van hun adviseur in het be klaagdenbankje. Ik heb respect voor het optreden van de huidige voorzitter. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Ziekenzorg Het WD-kamerlid Mulder ver speelt, met zijn initiatief om de zie kenzorg kosten inzichtelijk te ma ken, zijn toekomst. Besturen van ziekenzorg zijn vrijhavens voor oud politici met Wiegel voorop. De aantrekkelijkheid van die toe komst kan Mulder wel vergeten als de kosten werkelijk inzichtelijk worden. Werkelijk betekent dan ook een kolom 'overhead' op de factuur. De kleinen: huisartsen, specialisten, zorgadministraties zijn (terecht?) al aangeklaagd als sjoemelaars. Nu de groten nog. Wiegel, voorzitter van de 'de Koe pel Zorgverzekeraars Nederland', als eerste. Hij vangt, naast onge veer 20 andere bestuursfuncties, 160.000 euro, om drie dagdelen te besturen, bij de Koepel. Hierbij ge holpen door acht veelverdieners uit de zorg, veelal komende uit de politiek. Deze acht zijn weer voor zitters van zorgverzekeraars die meer halen uit de gezondheidspot dan de Balkenende norm groot is. Tijd voor wegsnoeien van grote 'be- stuurdertjes' lijkt noodzakelijk. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Oorlogsdreiging? Vergeten is dat Israel al jaren een geheim uitgebreid nucleair wapen programma heeft en tot veel in staat is. Sinds de Arabische lente in lichte staat van paniek, een kat in het nauw. Begin dit jaar al funda mentalisten in het leger die oprie pen tot heilige oorlogen. Nu 'mooie oorlogsplannen' als politiek opportunisme, goed voor oorlogs industrie en presidentsverkiezin gen. Zogenaamde echte leiders heb ben ook vijanden nodig om te kun nen functioneren. Er zijn al veel vakjes op de checklist van Bush jr. voor 'evil states, danger to world- peace' aangekruist. Netanyahu is meer een ftindamentalist, zeker geen betrouwbare vredesduif Fou te informatie van veiligheidsdien sten als CIA en Mossad over 'wa- pons of mass destruction' was al eerder de aanleiding om onrecht matig vreselijke oorlogen te begin nen. We moeten ons niet weer la ten misleiden. Een neutrale opstel ling past beter, zeker geen geza menlijke luchtmachtoefeningen als voorbereiding op weer een foute oorlog. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Bezuiniging provincie Provincie bezuinigt verder, pre mies zorgverzekering weer om hoog. etcetera. De overeenkomsten zijn dat er in de top van grote orga nisaties gefinancierd met gemeen schapsgeld een graaicultuur heerst. De politieke kleur van de bestuur ders doet er niet toe. Of het nu de CVK van Zeeland is met een inko men ver boven de Balkenende norm met ook nog een ton aan bij baantjes of de topzware organisa ties van ziekenhuizen of het COA met Albayrak. Ieder kent deze uit wassen, de politiek praat erover maar pakt het niet op. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Ziek systeem WD-kamerlid Anne Mulder wil dat patiënten zelf controleren of be handelaars de juiste kosten in reke ning brengen. Dat zou mooi zijn, maar dan zou het kostenoverzicht wel transparant moeten zijn. Nu staan op het kostenoverzicht na een ziekenhuisbezoek minstens twaalf niet gespecificeerde bedra gen. Probeer daar maar eens wijs uit te worden. Eens maakte ik mijn zorgverzekeraar erop attent dat ik nooit in een ziekenhuis in Lim burg geweest was, maar dat daar wel kosten voor gedeclareerd wa ren. En dat een zorgaanbieder meer behandelingen in rekening had gebracht dan ik had onder gaan. De reactie was schouderopha lend: 'mevrouw, uw eigen risico is toch al op, en dat hoeft u het toch niet zelf te betalen?' Wel moet ik strijden om heel duidelijke rekenin gen van een ziekenhuis in België, dat ook nog eens veel goedkoper werkt, vergoed te krijgen, omdat de zorgverzekeraar er geen con tract meer mee heeft. Corien van Liere- van den Broecke Breedmede 10, Middelburg Percelen Samenvoegen en splitsen van per celen is van alle plaatsen en alle tij den. Door aankoop van gronden zijn buitenplaatsen en tuinen ge groeid. Nu doet zich het geval voor dat een echtpaar door aankoop van grond zijn perceel heeft ver groot en het nu wil splitsen. Dit zou weer niet mogen van onze ge meentelijke bovendaantjes. Geluk kig begrijp ik de logica niet, maar wens betrokkenen veel succes. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg otA pe booswicht gp-Jog tg bewggw ve onêewet^re situatic mnte passm op&eiE&oe. t+AKTPe&GLa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17